Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 21:26




Створити нову тему Відповісти  [ 17 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Хрещення в Христа
27532
UNREAD_POSTДодано: 09 грудня 2010, 16:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Вода є символом Слова Божого, а занурення у воді є видимим образом духовного занурення у Христі. Детальніше я записав свої роздуми щодо цього у темі "Що означає народитися від води та Духа?"

Слово - це Христос, а тому занурення у Слово - це і є занурення у Христа. Бо ви всі, що в Христа
охристилися, у Христа зодягнулися!
(Гал.3:27) І Христос говорив: Хто в Мені перебуває, а Я в ньому, той рясно зароджує, бо без Мене нічого чинити не можете ви. Коли хто перебувати не буде в Мені, той буде відкинений геть, як галузка, і всохне. (Iван.15:5-6)

А хто додержує Його слово, у тому Божа любов справді вдосконалилась. Із того ми пізнаємо, що в Нім пробуваємо. А хто каже, що в Нім пробуває, той повинен поводитись так, як поводився Він. (1Iван.2:5-6)

Отже, ми бачимо, що занурення у Христа (у Слово) наповнює нас Божою любов'ю, умертвивши нашу плотську пожадливість, щоб ми волю Божу чинили, додержуючи Його слово. А саме водне хрещення не звільняє від гріховної природи, бо є лише образом хрещення у Христі.


Востаннє редаговано jerelo 19 січня 2011, 21:58 (всього 2 разів).
Перенесено з теми "Хрищення немовлят"


Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
29152
UNREAD_POSTДодано: 17 січня 2011, 22:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Водне хрещення (занурення у воду) - це обряд, через який ми визнаємо нашу віру в Христа та даємо обіцянку служити Богу. Цей обряд є образом хрещення (занурення) у Христа, про яке проповідували апостоли.
Бо Христос наказав апостолам не лише хрестити, але "ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів." (Матв.28:19-20) При цьому христячи (занурюючи) їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа.
Тобто Христос заповів навчати зберігати все те, що Він заповів. А яким чином??? Занурюючи їх у Христа.
І тому водне хрещення приймають так, як і Сам Христос його виконав, у зрілому віці.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
29168
UNREAD_POSTДодано: 18 січня 2011, 15:22 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Якщо водне хрещення (а не хрИщення), це обряд занурення в Христа, то чому тоді сам Христос його приймав? Сам у себе занурювався?? ;-D




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
29191
UNREAD_POSTДодано: 18 січня 2011, 21:55 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Якщо водне хрещення (а не хрИщення), це обряд занурення в Христа, то чому тоді сам Христос його приймав? Сам у себе занурювався?? ;-D
Ні-ні, не перекручуй. ;-D Занурення у Христа - це не обряд. Христос, приймаючи водне хрещення, дав приклада нам, щоб і ми занурилися у Христа як Він у воду. І кожен віруючий, наслідуючи Христа, приймає обряд тілесного хрещення у воді як образ духовного хрещення у Христа.
Чому Христос приймав водне хрещення? Він не мав гріха, Він не мав потреби давати обіцянку. Та й Іван Його не хотів хрестити. А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його. (Матв.3:15)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
-1
(0-1)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
29204
UNREAD_POSTДодано: 19 січня 2011, 07:29 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цитата:
Христос, приймаючи водне хрещення, дав приклада нам, щоб і ми занурилися у Христа як Він у воду.

На підставі Писання обгрунтуй це твердження.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
29209
UNREAD_POSTДодано: 19 січня 2011, 10:26 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Цитата:
Христос, приймаючи водне хрещення, дав приклада нам, щоб і ми занурилися у Христа як Він у воду.

На підставі Писання обгрунтуй це твердження.
Що саме для тебе є не зрозумілим?
У Євангелії дослівно читаємо як Іван про це говорив: Я занурюю вас у воду, а [Він занурюватиме] вас в Дух Святий. (Мар.1:8)
І Петро про це нагадував: І я згадав слово Господнє, як Він говорив: Іван занурював водою, ви будете занурені в Дух Святий.(Деян.11:16)
Тобто бачимо порівняння: як Іван хрестив у воді, так ми будемо охрещені в Дусі Святому.

Далі. Про яке хрещення говорив Христос вже після водного хрещення: Чи ж можете ви пити чашу, що Я її п'ю, і христитися хрищенням, що Я ним хрищуся?.. хрищенням, що Я ним хрищусь, ви охриститеся. (Мар.10:38-39)

У що хрестився Христос? Правильно, у смерть. Як писав ап.Павло: Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? Отож, ми поховані з Ним хрищенням у смерть... бо хто вмер, той звільнивсь від гріха!. (Рим.6:3-4,7) Ще апостол писав: "Я щодень умираю".
Тож ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями. (Гал.5:24)
Ось що значить зануритися у Христа.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
29260
UNREAD_POSTДодано: 19 січня 2011, 19:08 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Сонячник написав:
Братик написав:
Цитата:
Христос, приймаючи водне хрещення, дав приклада нам, щоб і ми занурилися у Христа як Він у воду.

На підставі Писання обгрунтуй це твердження.
Що саме для тебе є не зрозумілим?
У Євангелії дослівно читаємо як Іван про це говорив: Я занурюю вас у воду, а [Він занурюватиме] вас в Дух Святий. (Мар.1:8)
І Петро про це нагадував: І я згадав слово Господнє, як Він говорив: Іван занурював водою, ви будете занурені в Дух Святий.(Деян.11:16)
Тобто бачимо порівняння: як Іван хрестив у воді, так ми будемо охрещені в Дусі Святому.

Далі. Про яке хрещення говорив Христос вже після водного хрещення: Чи ж можете ви пити чашу, що Я її п'ю, і христитися хрищенням, що Я ним хрищуся?.. хрищенням, що Я ним хрищусь, ви охриститеся. (Мар.10:38-39)

У що хрестився Христос? Правильно, у смерть. Як писав ап.Павло: Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? Отож, ми поховані з Ним хрищенням у смерть... бо хто вмер, той звільнивсь від гріха!. (Рим.6:3-4,7) Ще апостол писав: "Я щодень умираю".
Тож ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями. (Гал.5:24)
Ось що значить зануритися у Христа.

Я з тим згідний, що хрещення Духом святим - це занурення в Христа, і що сам Христос хрестить в Дух Святий, але чому ти написав, що Христос прийняв водне хрещення, щоб нам дати приклад занурення у Христа? Я не заперечую цього, просто це дійсно цікаве питання, що означає водне хрещення. Класичне пояснення водного хрещення - це омиття гріхів, хоча я це заперечую, бо Христу не потрібно було омиватися від гріхів. Друге пояснення, це що водне хрещення - обіцянка служити Богу в чистому сумлінні також не вяжиться і не підтверджується Біблією, хоча тут немає нічого поганого. В цілому я згідний, що водне хрещення - це прообраз духовного хрещення.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
29301
UNREAD_POSTДодано: 20 січня 2011, 01:22 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Класичне пояснення водного хрещення - це омиття гріхів, хоча я це заперечую, бо Христу не потрібно було омиватися від гріхів

З таким поясненням і я не погоджуюся, бо змиває гріх лише кров Христа і "до", і "після" Водного хрещення. Скоріше Водне хрещення є зовнішнім символом того, що людина покінчила з гріховним способом життя, тобто вмерла для гріха, і поховавши його, воскресла для нового життя - святого життя у Бозі.
Ісус Христос коли вийшов на служіння, прийнявши Водне хрещення, відзначив ним початок нового періоду Свого життя - періоду виконання волі Отця. До цього Він жив, як звичайна людина і займався буденними справами, на мою думку, готуючись до виконання місії. Приклад для нас тут, щоб жити після Водного хрещення вже не для власних цілей, а для інтересів Царства Божого. До речі, вчені кажуть, що занурення у воду, як символ внутрінього очищення та обновлення життя було у практиці евреїв ще до приходу Івана Хрестителя.
Цитата:
Друге пояснення, це що водне хрещення - обіцянка служити Богу в чистому сумлінні також не вяжиться і не підтверджується Біблією, хоча тут немає нічого поганого.

Як не в`яжеться з Біблією? Хіба при Водному хрещенні віруючий не укладає заповіт (договір) із Богом, згоджуючись добросовісно виконувати свою частину зобов`язань - вірно служити Йому."Того образ, хрищення не тілесної нечистости позбуття, але обітниця Богові доброго сумління..."1 Пет.3:21




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрещення в Христа
29309
UNREAD_POSTДодано: 20 січня 2011, 11:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Я з тим згідний, що хрещення Духом святим - це занурення в Христа

Я не вважаю, що хрещення у Христі та хрещення в Дусі Святому - одне і те ж, але пов'язане одне з одним.
Хрещення у Христі - це покаяння, відречення від самого себе, - це смерть нашого "Я".
Хрещення в Дусі Святому - це відродження (воскресіння) нашого духа, "ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас..."
І ось хрещення в Дусі Святому не має сенсу без хрещення у Христі.

На поган злинув Дух Святий, коли вони почули слова "кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Йменням." Ап.Петро опісля говорив про них так:
Чи хто може заборонити христитись водою оцим, що одержали Духа Святого, як і ми? І звелів охриститися їм у Ймення Ісуса Христа. (Дiї.10:47-48)

Тому водне хрещення має зміст лише у тому випадку, коли ми засвідчуємо наше самозречення в ім'я Ісуса Христа - тобто засвідчуємо хрещення у Христа. Це не просто формальність, а посвячення самого себе Богові. Тому то водне хрещення є обіцянкою жити не для пожадливостей тіла, а для Бога.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
-1
(0-1)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрещення в Христа
29332
UNREAD_POSTДодано: 20 січня 2011, 17:04 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Не перекручуй моїх слів, я ніде не казав такого, що "хрещення у Христі та хрещення в Дусі Святому - одне і те ж". І взагалі, де в Біблії є таке поняття, як "хрещення у Христі"? Знову добавляєш своє?
Цитата:
І ось хрещення в Дусі Святому не має сенсу без хрещення у Христі.
Як це немає сенсу?? Сам Бог хрестить Духом Святим, і це немає сенсу?? Навіть без водного хрещення! Обережніше з такими висновками. ;-D
Петро лише сказав, що заборонити їм не можна прийняти водне хрещення, бо вони перед цим були охрещенні Духом Святим. То чи має сенс духовне хрещення без водного?? Скоріше водне не має сенсу без духовного!




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрещення в Христа
29337
UNREAD_POSTДодано: 20 січня 2011, 19:50 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
І взагалі, де в Біблії є таке поняття, як "хрещення у Христі"?
Бо ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися! (Гал.3:27)
Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? (Рим.6:3)
Братик написав:
Сам Бог хрестить Духом Святим, і це немає сенсу?? Навіть без водного хрещення!
Без водного хрещення Бог хрестить в Дусі Святому, але чи хрестить без хрещення у Христі? Розбійник на хресті прийняв хрещення у Христі? Я думаю, що так, бо хрещення у Христі - це покаяння.

А без покаяння, себто без хрещення у Христі, немає сенсу ані хрещення в Дусі Святому, ані хрещення у воді.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрещення в Христа
29354
UNREAD_POSTДодано: 21 січня 2011, 06:59 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Нема три хрещення, є лише водне і духовне. Якщо ти розділяєш хрещення у Христі і хрещення Духом Святим, то, виходить, водне хрещення - це і є хрещення у Христі, тільки символічне. Я думаю ти саме це маєш на увазі.
Цитата:
А без покаяння, себто без хрещення у Христі, немає сенсу ані хрещення в Дусі Святому, ані хрещення у воді.

А хіба Дух Святий може охрестити без покаяння, тобто без хрещення у Христі?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрещення в Христа
29376
UNREAD_POSTДодано: 21 січня 2011, 23:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Нема три хрещення, є лише водне і духовне.
Хрещення - це занурення, а зануритися можна у що завгодно, як от "всі охристилися в хмарі та в морі в Мойсея" (1Кор.10:2)
Занурення у Христа - це не одноразове дійство, а щоденне, точніше постійне, як писав Павло "Я щодень умираю". Але без занурення у Христа немає сенсу ані водне хрещення, ані духовне.
І це Христова заповідь:
Перебувайте в Мені, а Я в вас! Як та вітка не може вродити плоду сама з себе, коли не позостанеться на виноградині, так і ви, як в Мені перебувати не будете.(Iван.15:4)
Братик написав:
А хіба Дух Святий може охрестити без покаяння, тобто без хрещення у Христі?
Господь хрестить того, кого хоче або хто просить по вірі. Буває, що хтось з вірою попросить хрещення, і Господь хрестить, але потім та людина відходить від Бога. Тому я й писав, що без покаяння духовне хрещення не має сенсу.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрещення в Христа
29482
UNREAD_POSTДодано: 24 січня 2011, 15:13 

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 лютого 2011, 22:27
Написано: 62
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: греко-католик
Сонячник написав:
А саме водне хрещення не звільняє від гріховної природи, бо є лише образом хрещення у Христі.

Цікаво пишите. На жаль вимушений з Вами не погодитися. Бо не є ніяким образом. А є хрещенням. Яке сам Ісус дав апостолам.Почалося все в день Пятидесятниці, потім, апостоли, по словам Христа (Мт. 28,19), продовжуть хрестити водою (Діяння. 2,41; 8,12-38; 10,45- 48), як знак вступу до Месіянського царства (cf. Мт. 3,6 ).

Павло сам говорить:Діяння 19.4 Тоді Павло промовив: «Йоан христив хрищенням покаяння, кажучи людям, щоб вірували в того, що по ньому прийде, тобто в Ісуса.»
Хрещеня Ісуса, зовсім інше ніж хрещення Івана. Сам Іван це говорить.

ОТже:
1Петра3.20 тим, що колись були неслухняні, яких очікувало довготерпіння Боже за часів Ноя, коли будувався ковчег, в якому мало, тобто вісім душ, урятувалися водою. 21 Вас же тепер спасає прообраз цього, тобто хрищення, позбуття не тілесної нечистоти, а прохання доброго сумління в Бога через воскресіння Ісуса Христа,
Пс.50. 9 Окропи мене іссопом, і я буду чистий, обмий мене, і я над сніг буду біліший.

Ієзикіїл 36,25 Я окроплю вас чистою водою, і ви очиститесь; я вас очищу від усіх ваших гидот і від усіх ваших кумирів.
Як бачимо, вода служить для того, щоби показати очищення гріхів.

В християнському хрещенні, вода, через спасенну дію Ісуса, отримує наднатуральну якість, яка очищує не тілесне, а духовне.

В цитованому тексті (1 Пт. 3,21), глава апостолів пояснює як хрещення, через воду, символом очищення якого вона є, з св. Духом звільняє душу від гріха, через Ісуса, очевидно.

“21 Вас же тепер спасає прообраз цього, тобто хрищення, позбуття не тілесної нечистоти, а прохання доброго сумління в Бога через воскресіння Ісуса Христа,22 який, зійшовши знову на небо, є по правиці Божій, і йому підкорені ангели, власті й сили.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрещення в Христа
34861
UNREAD_POSTДодано: 23 лютого 2012, 17:06 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
У цій темі переплелись два різних хрещення докупи: водне хрещення і хрещення в Христа. Водне хрещення аж ніяк не може бути хрещенням в Христа, бо сам Христос хрестився "івановим" хрещенням.
Цитата:
Бо ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися! (Гал.3:27)
Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? (Рим.6:3)

Тут ясно видно, що хрещення в Христа не може бути водним, бо приймаючи водне хрещення, людина не занурюється в Христа і не зодягається у Христа і не у смерть Його хрестяться. Прийняти водне хрещення може кожен, але це ще не означає, що ця людина зодягнулася в Христа.
Цитата:
Занурення у Христа - це не одноразове дійство, а щоденне, точніше постійне, як писав Павло "Я щодень умираю".

А це що за нове вчення? Щоденно умирати у своїх пожадливостях заради Христа - це одне, а хрещення в смерть Христа - це зовсім друге. Хрещення може бути лише раз в житті: одне водне хрещення (образ духовного хрещення), одне духовне хрещення (хрещення в Христа, або хрещення Духом Святим). Але оскільки ми живемо у тілі з його пожадливостями, то доводиться нам розпинати свою гріховну плоть кожен день, але це не хрещення! :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 17 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>