Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 22:27




Створити нову тему Відповісти  [ 88 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: І Бог на Свій образ людину створив
27128
UNREAD_POSTДодано: 01 грудня 2010, 16:54 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Протестант написав:
Yur написав:
Воднчас Боже й людське, чоловіче й жіноче присутнє у Божестві. Що й знаходимо у Писанні.
І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. (Буття 1:27)
У цій фразі поєднана людина і Бог, чоловік і жінка.

Yur ви не уважно читаєте, або досліджуєте. Ці слова що ви навели були до гріхопадіння, а після гріхопадіння читаємо Бут.5:3 І жив Адам сто літ і тридцять, та й сина породив за подобою своєю та за образом своїм, і назвав ім'я йому: Сиф. Отож, як уже підмітив Сонячник, у нас немає образу Божого, аж то тих пір коли не народимося із гори.



Nurono написав:
Ти просив, я зробив - про Марію не говорю.
Протестант написав:
Отож, як уже підмітив Сонячник, у нас немає образу Божого, аж то тих пір коли не народимося із гори.

То як бути з цим? "І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою..."(Бут.1:26). Йдеться про дух чи плоть?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27148
UNREAD_POSTДодано: 01 грудня 2010, 19:03 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 серпня 2019, 12:31
Написано: 413
Звідки: Lemberg
Віровизнання: християнин
Сам-то що мислиш?




Люби Господа в усьому більше! Господь благословляє тебе, і дає тобі мир!
0
(0-0)
 
 URL Догори
ДописДопис був видалений | видалив: Протестант | 01 грудня 2010, 21:04.
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27179
UNREAD_POSTДодано: 01 грудня 2010, 22:55 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Nurono написав:
То як бути з цим? "І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою..."(Бут.1:26). Йдеться про дух чи плоть?

Звісно що про дух.
Давай спочатку розберемося що таке ОБРАЗ БОЖИЙ?
Моя відповідь: ОБРАЗ БОЖИЙ - це внутрішній чоловік, або частина Божої природи, тобто: стремління до правди,до мудрості, до святості, справедливості, любові і т.д.
Після гріхопадіння людина втратила Божий образ. Написано: Рим.3:23 бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави...
І.Х. так сказав про спотворений образ:21 Бо зсередини, із людського серця виходять лихі думки, розпуста, крадіж, душогубства, 22 перелюби, здирства, лукавства, підступ, безстидства, завидющеє око, богозневага, гордощі, безум. (Мар.7:21,22).
Як я вже сказв був Бут.5:3 І жив Адам сто літ і тридцять, та й сина породив за подобою своєю та за образом своїм, і назвав ім'я йому: Сиф.. Тут чітко написано що Адам на свій образ породив і свою подобу.
Замітив різницю між Буття 1:27 і Бут.5:3?

Читаємо дальше яке потомство Адама 5 І бачив Господь, що велике розбещення людини на землі, і ввесь нахил думки серця її тільки зло повсякденно.
6 І пожалкував був Господь, що людину створив на землі. І засмутився Він у серці Своїм.
7 І промовив Господь: Зітру Я людину, яку Я створив, з поверхні землі, від людини аж до скотини, аж до плазунів, і аж до птаства небесного. Бо жалкую, що їх Я вчинив.
(Бут.6:5-7)


Поки що хватить, що скажеш?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27272
UNREAD_POSTДодано: 05 грудня 2010, 04:21 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою (Буття 1:26)
Чому в Біблії вказані дві Божі ознаки: образ Божий і Його подоба. Чому не обійтися чимось одним, якщо воно одне і те ж. Очевидно що не одне і те ж. Образ це форма, подоба це її наповнення.
Образ людини Божествений й містить у собі інтелектуальний потенціал Творця. Образ тварини уже божественим не є. Так як лапи й копита, крила, присоски різні не придатні для їх творчого використання, лишень як спосіб для існування. Утім подоба людини й тварини одинакова тілесна.
Ангели ж, безтілесні істоти духи. За подобою схожі до Бога Духа, але Творчого образу у собі не містять. Їхня „зовнішність” необов’язково відповідає зовнішності людській.
„.. херувими і серафими, шостокрилі, многобокі, що високо ширяють, пернаті, побідну пісню співаючи, викликуючи, взиваючи і промовляючи, читаємо у Євхаристійній молитві до Бога Отця. Але ангельські ознаки завжди з людським обличчям й не містять у собі нічого злого, завідомо агресивного і негативного, а їхня „зовнішність” відповідає їхній сутности служити і прославляти Бога. „Зовнішність” ангелів і є їхньою духовною сутністю. Такою, що не пізнається фізичним взором, а лише баченням духовним.
Отже, Божий образ це ознака творча, а Його подоба є ознакою духовною. Вчинивши переступ, людина втрачає Божу духовну подобу, й робиться подібною до тварин. Людина, немов тварина, позостається зодягненою у шкіряні одежі Бут.3:21, що символізують тлінну плоть.
Але образ Божий яко потенціал Творця збережений.

704 «Що ж до людини, то Він Сам утворив її власними руками [тобто Сином і Духом Святим] (...) і витиснув на сформованому тілі Свою власну форму - так, щоб навіть видиме мало Божий образ» (Св. Іриней Ліонський, Пояснення апостольської проповіді, 11.).
Дух обітниці
705 Спотворена гріхом і смертю, людина залишається «образом Божим», образом Сина, хоч «позбавлена слави Божої» (Рим. 3,23), позбавлена «подоби». Обітниця, дана Авраамові, починає ікономію спасіння, наприкінці якої Сам Син прийме «образ» (Пор. Ів. 1, 14;Флп. 2 7) і відновить його у «подібності» до Отця, повертаючи йому Славу, «животворного» Духа.
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

Людина в пошані, але нерозумна, подібна худобі, що гине! (Псалом 49:20/21)
та не зостається в пошані людина, подібна худобі, що гине! (Псалом 49:12/13)
Я сказав був у серці своєму: Це для людських синів, щоб Бог випробовував їх, і щоб бачити їм, що вони як ті звірі,
бо доля для людських синів і доля звірини однакова доля для них: як оці помирають, так само вмирають і ті, і для всіх один подих, і нема над твариною вищости людям, марнота бо все!... (Еклезіаст 3:18,19)
а я немов бидло й не знаю, я перед Тобою худобою став!... (Псалом 73:22)



p.s. Нехай нікого не дратують цитати з КАТЕХИЗМУ. Коли ви не католик й не зобов'язані вірити в католицьке вчення, все ж нелогічним буде вважати, що усе там неправда. Адже є й багато спільного, тож не дивімося звідкіля походить цитата, але який смисл вона містить у собі.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27276
UNREAD_POSTДодано: 05 грудня 2010, 13:34 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Юра, а як відносно перел?
Yur написав:
Але образ Божий яко потенціал Творця збережений.

То я так і чітко не зрозумів, людина втратила образ Божий, чи ні?
А те що у людині заложино потенціал до образу то я з вами згідний. Не знаю як ви зрозуміли, бо я не говорив що у людині взагалі відсутній цей образ, але вона його втратила і стала спорчина. А відновити образ Божий ми можемо через І.Х., то ви погоджуєтеся із цією думкою, чи ні?


Yur написав:
p.s. Нехай нікого не дратують цитати з КАТЕХИЗМУ. Коли ви не католик й не зобов'язані вірити в католицьке вчення, все ж нелогічним буде вважати, що усе там неправда. Адже є й багато спільного, тож не дивімося звідкіля походить цитата, але який смисл вона містить у собі.

Та все нормально... 1Сол.5:21 Усе досліджуючи, тримайтеся доброго!




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27278
UNREAD_POSTДодано: 05 грудня 2010, 15:16 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Протестант написав:
Юра, а як відносно перел?
Гнівайтеся, та не грішіть, сонце нехай не заходить у вашому гніві,
і місця дияволові не давайте!
(Ефесян 4:26.27)


Протестант написав:
Yur написав:
Але образ Божий яко потенціал Творця збережений.
То я так і чітко не зрозумів, людина втратила образ Божий, чи ні?
Подоба втрачена, образ збережений.

Протестант написав:
А те що у людині заложино потенціал до образу то я з вами згідний. Не знаю як ви зрозуміли, бо я не говорив що у людині взагалі відсутній цей образ, але вона його втратила і стала спорчина. А відновити образ Божий ми можемо через І.Х., то ви погоджуєтеся із цією думкою, чи ні?
Образ Бога людина не втратила. Можна сказати, що бува втрачаємо образ Божий, знаходячись під впливом диявольських пристрастей, коли стаємо подібними до звірів. Але все ж образ у нас збережений, яко божествена Творча форма Чоловіколюбця. Адже якою б грішною не була людина, форма її тіла незмінна з самого сотворення.
Втрачена ж духовна подоба, до неї повернемось у преображенні, осягнувши духовні тіла.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27282
UNREAD_POSTДодано: 05 грудня 2010, 18:26 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Yur написав:
Образ Бога людина не втратила.

Тоді поясніть що таке "образ Божий".

І поясніть тоді цей вірш. Якщо тут ясно написано що Адам на свій образ уже народив?
Бут.5:3 Адам ....та й сина породив за …..образом своїм




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27284
UNREAD_POSTДодано: 05 грудня 2010, 19:23 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Протестант написав:
Yur написав:
Образ Бога людина не втратила.
Тоді поясніть що таке образ.
Перепрошую, попередньо мною була допущена описка, коли казав "Образ це форма, вид це її наповнення", що й напевно збиває з панталику. Звичайно ж має бути Образ це форма, подоба це її наповнення.
А образ це і є видом, формою, постаттю, себто описовою сутністю. Подоба ж, як наповненя сутності. От наприклад статуя містить образ людини, а подоба її кам'яна, або ж дерев'яна в залежності з якого матеріалу вона зроблена.

Протестант написав:
І поясніть тоді цей вірш. Якщо тут ясно написано що Адам на свій образ уже народив? Бут.5:3 Адам ....та й сина породив за …..образом своїм
І жив Адам сто літ і тридцять, та й сина породив за подобою своєю та за образом своїм (Буття 5:3)
Говориться про те, що Адам породив сина, такого самого яким він сам (Адам) зробився після переступу. Зодягненим в шкіряні одежі Бут.3:21, що символізують тлінну плоть. Себто потомство Адамове уже при народженні набуває гріховної подоби, що і є первородний гріх.

Сам же Адам був сотворений як і на Божий образ, так і на Його ДУХОВНУ подобу. Внаслідок первородного гріху духовна подоба втрачена й набута тваринна тілесна/плотська подоба.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27288
UNREAD_POSTДодано: 05 грудня 2010, 22:02 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Yur написав:
Внаслідок первородного гріху духовна подоба втрачена й набута тваринна тілесна/плотська подоба.

"набута тваринна тілесна" та це за надто, все одно у людини залишається трошки добра, любові, милосердя, хотіння правильного і святого життя.

А після народження з гори, ми постійно набуваємо образ Божий через І.Х. 2Кор.3:18 Ми ж відкритим обличчям, як у дзеркало, дивимося всі на славу Господню, і зміняємося в той же образ від слави на славу, як від Духа Господнього.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27289
UNREAD_POSTДодано: 05 грудня 2010, 22:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Протестант написав:
Yur написав:
Внаслідок первородного гріху духовна подоба втрачена й набута тваринна тілесна/плотська подоба.
"набута тваринна тілесна" та це за надто, все одно у людини залишається трошки добра, любові, милосердя, хотіння правильного і святого життя.
Але ж зовсім не намагаєтесь вникати, пане Протестант. Попалась на очі одна фраза і по ній же висновок робите.
Мова ж не про те, що людина перетворилася в тварину, а про набуття тілесної/плотської подоби (зодягнення в шкіряні одежі).
Образ Божий збережений.

Протестант написав:
А після народження з гори, ми постійно набуваємо образ Божий через І.Х. 2Кор.3:18 Ми ж відкритим обличчям, як у дзеркало, дивимося всі на славу Господню, і зміняємося в той же образ від слави на славу, як від Духа Господнього.
Образ Божий у людині збережений. Звідкіля ви взагалі берете такі нісенітниці, що образ втрачений??...
Адже коли взяти будь-яку людину і прирівняти її до Ісуса Христа, маємо той самий людський образ.
Народження згори означає духовне переродження, зміну духовну. Така зміна в образі людини -- як умиротвореність (лагідність, покірливість), котру можемо спостерігати на іконах святих.
Відродження ж тілесне, себто наше преображення, остаточно відбудеться після нашої фізичної смерти у Воскресінні.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27290
UNREAD_POSTДодано: 05 грудня 2010, 22:49 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Yur написав:
Звідкіля ви взагалі берете такі нісенітниці, що образ втрачений??...

Та я ж пояснив нижче був.
Образ Божий це внутрішній/духовний чоловік. Чи ви хочете сказати навіть перше вбивства це образ Божий, чи вчинки тіла у галатах це образ Божий. Це якраз свідчить про те що людина втратила образ Божий.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27294
UNREAD_POSTДодано: 06 грудня 2010, 00:48 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Протестант написав:
Yur написав:
Звідкіля ви взагалі берете такі нісенітниці, що образ втрачений??...
Та я ж пояснив нижче був. Образ Божий це внутрішній/духовний чоловік.
То виходить образ Божий невидимий? І як тоді бути з реальним/зовнішнім образом Христа?
Хто бачив Мене, той бачив Отця (Івана 14:9)




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27298
UNREAD_POSTДодано: 06 грудня 2010, 09:10 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Yur написав:
То виходить образ Божий невидимий?

Та чому невидимий. Якщо ви зробите добре діло, чи будите прагнути до святості, то як це можна не замітити.
Я думаю треба розділити образ Христа від нашого образа.

Грецьке слово "образ" (eikon - звідси "ікона") означає "портрет" або "зображення", тобто щось створене за зразком (prototypos - "першообраз, прототип") і що має подібність зі зразком, хоча й не тотожне останньому по природі.
Цитата:
Хто бачив Мене, той бачив Отця (Івана 14:9)

Кол.1:15 Він є образ невидимого Бога....
Пояснення:
Колосские лжеучители низводили Христа в разряд тварных существ, и Апостол в опровержение такого взгляда на Христа изображает Его здесь как образ Бога невидимого. Человек есть также образ Божий (Быт 1:26), но Христос есть первообраз, ни в чем не отличающийся от существа Отца, иначе сказать - Единосущный Сын Божий (самое слово eikwn, по объяснению Иоанна Златоуста, указывает на полное, совершеннейшее сходство с Отцом). - Невидимого. Отсюда надо заключить, что Ап. имеет в виду Христа тоже как невидимого, в состоянии до Его воплощения. "Если Бог невидим, то и образ Его также невидим, потому что в противном случае Он не был бы образом" (Златоуст) [Преосв. Феофан говорит: "и в воплощении Бога Слова невидимое Божество не сделалось видимым, а только присутствие его стало как бы осязаемо познаваемым, но все же мысленно, а не видимо"]. - Рожденный прежде всякой твари. Если Христос рожден и, следовательно, существовал прежде, чем начала свое бытие тварь, то, значит, Он вечен, Он - Бог.

Цитата:
І як тоді бути з реальним/зовнішнім образом Христа?

Це ви про тіло? Я просто не розумію, як воно може стосуватися образу Божого.


http://www.poglad.org.ua/dogmatika/referat-2.html
http://azbyka.ru/hristianstvo/dogmaty/p ... _all.shtml

Р.S. Подивився в інтернеті, виходить це велика і глибока тема :?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: І Бог на Свій образ людину створив
27300
UNREAD_POSTДодано: 06 грудня 2010, 10:34 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 березня 2011, 17:05
Написано: 281
Звідки: Львів
По образу люди створенi а по подобi створюються. Образ це тiльки тiнь подоби, як i закон-це тiнь майбутнiх благ.
І давайте спробуємо говорити те що знаємо, бо так каже писання.
Будьте благословенні.




Сказал я в сердце своем о сынах человеческих, чтобы испытал их Бог, и чтобы они видели, что они сами по себе животные;

Екл.3:18
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 88 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 3 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>