Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 14:00




Створити нову тему Відповісти  [ 66 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Що означає "увірувати" і "спастися"?
2099
UNREAD_POSTДодано: 09 червня 2006, 15:29 

Востаннє редаговано Сонячник 09 серпня 2006, 22:18 (всього 2 разів).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Це дуже глибока тема і, водночас, дуже важлива тема! Значення слова "увірувати" чи "вірити", а також "спасіння" можна тлумачити по-різному! Причому ці два поняття дуже пов'язані між собою! Тому спробуємо розібратися!
Перш ніж робити будь-які висновки (для того щоб тема не перейшла у безпідставні суперечки чи пусту філософію), пропоную у цій темі насамперед зібрати лише цитати з Біблії, які стосуються, або можуть стосуватися, питання "віри" і "спасіння".
Якщо ми зберемо усі біблійні місця, тоді спробуємо висловити свої думки з цього приводу.
Мене самого це дуже цікавить! ;)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2145
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2006, 16:47 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 квітня 2010, 14:28
Написано: 411
Звідки: село Настасів, Тернопільщина
Можна почати...
Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий (Еф.2:8)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2158
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2006, 23:57 

Востаннє редаговано Сонячник 13 червня 2006, 11:49 (всього 4 разів).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Не лише можна, а потрібно! :) Причому бажано цитувати не лише один віршик, а якомога більше - головне щоб читати було зручно!
Минули жнива, покінчилося літо, а ми не спасені...Єр.8:20
Ну ось і я дещо вибрав з Євангелії:
...щоб народу Його дати пізнати спасіння у відпущенні їхніх гріхів, через велике милосердя нашого Бога...Лук.1:77
І вона вродить Сина, ти ж даси Йому ймення Ісус, бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів.Матв.1:21
Син бо Людський прийшов, щоб спасти загинуле.Матв.18:11; Лук,19:10
І за Ім'я Моє будуть усі вас ненавидіти. А хто витерпить аж до кінця, той буде спасений.Матв.10:22; Матв.24:13; Марка 13:13
І коли б не вкоротились ті дні, не спаслася б ніяка людина; але через вибраних дні ті вкоротяться. Матв,24; Марк13:20
Поправді кажу вам, що багатому трудно ввійти в Царство Небесне...Хто ж тоді може спастися?... А Ісус позирнув і сказав їм: Неможливе це людям, та можливе все Богові.Матв.19:23-26; Марка10:25-27; Лук18:24-27
23 І озвався до Нього один: Господи, хіба буде мало спасених? А Він відказав їм: 24 Силкуйтеся ввійти тісними ворітьми, бо кажу вам, багато-хто будуть намагатися ввійти, та не зможуть!.... Буде плач там і скрегіт зубів, як побачите ... себе ж вигнаних геть... Лук,13:23-30
Христос сказав:
Я двері: коли через Мене хто ввійде, спасеться, і той ввійде та вийде, і пасовисько знайде. Ів.10:9
Хто увірує й охреститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде. А тих, хто ввірує, супроводити будуть ознаки... Мар16:16-17
І станеться, кожен, хто кликати буде Господнє Ім'я, той спасеться, бо на Сіонській горі та в Єрусалимі буде спасіння, як Господь говорив, та для тих позосталих, що Господь їх покличе.Йоіл3:5, Дії 2:21
І щоденно до Церкви Господь додавав тих, що спасалися.Дії2:47
він слова тобі скаже, якими спасешся і ти, і ввесь дім твій.Дії 11:14
Та ми віруємо, що спасемося благодаттю Господа Ісуса так само, як і вони.Дії 15:11
Що треба робити мені, щоб спастися? 31 А вони відказали: Віруй в Господа Ісуса, і будеш спасений ти сам та твій дім. Дії16:30-31
Тож нехай для вас буде відоме, що послано Боже спасіння оце до поган, і почують вони! Дії 28:28




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2238
UNREAD_POSTДодано: 12 червня 2006, 11:01 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Бо знаю, в Кого я увірував та впевнився, що має Він силу заховати на той день заставу мою. (2 Тим. 1:12)




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2298
UNREAD_POSTДодано: 13 червня 2006, 14:25 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Він прийшов на свідоцтво, щоб засвідчити про Світло, щоб повірили всі через нього. Іван 1:7 (про Івана Хрестителя:)
Аж доки ви маєте світло, то віруйте в світло, щоб синами світла ви стали. Івана 12:36
Іван 1:12-13 А всім, що Його прийняли, їм владу дало дітьми Божими стати, тим, що вірять у Ймення Його, що не з крови, ані з пожадливости тіла, ані з пожадливости мужа, але народились від Бога.
Збулися часи, і Боже Царство наблизилось. Покайтеся, і віруйте в Євангелію! Мар.1:15
Бо я не соромлюсь Євангелії, бож вона сила Божа на спасіння кожному, хто вірує... Рим.1:16
Лук.2:30 бо побачили очі мої Спасіння Твоє,
Лук.3:6 і кожна людина побачить Боже спасіння!
Iван.6:36 Але Я вам сказав, що Мене хоч ви й бачили, та не віруєте.
Iван.6:40 Оце ж воля Мого Отця, щоб усякий, хто Сина бачить та вірує в Нього, мав вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня.
Коли Я говорив вам про земне, та не вірите ви, то як же повірите ви, коли Я говоритиму вам про небесне?... так мусить піднесений бути й Син Людський, щоб кожен, хто вірує в Нього, мав вічне життя.Ів.3:12,15
Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне...щоб через Нього світ спасся. Івана 3:16,17
Iван.3:18 Хто вірує в Нього, не буде засуджений; хто ж не вірує, той вже засуджений, що не повірив в Ім'я Однородженого Сина Божого.
Iван.3:36 (Іван 6:47)Хто вірує в Сина, той має вічне життя; а хто в Сина не вірує, той життя не побачить, а гнів Божий на нім перебуває.
Iван.5:24 Поправді, поправді кажу вам: Хто слухає слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, життя вічне той має, і на суд не приходить, але перейшов він від смерти в життя.
Іван.8:51 Поправді, поправді кажу вам: Хто слово Моє берегтиме, не побачить той смерти повік!
Iван.10:9 Я двері: коли через Мене хто ввійде, спасеться, і той ввійде та вийде, і пасовисько знайде.
Iван.6:29 Ісус відповів і сказав їм: Оце діло Боже, щоб у Того ви вірували, Кого Він послав.
Iван.6:35 Ісус же сказав їм: Я хліб життя. Хто до Мене приходить, не голодуватиме він, а хто вірує в Мене, ніколи не прагнутиме.
Iван.7:38-39 Хто вірує в Мене як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його. Це ж сказав Він про Духа, що мали прийняти Його, хто ввірував у Нього.
Цитата:
64 Але є дехто з вас, хто не вірує. Бо Ісус знав спочатку, хто ті, хто не вірує, і хто видасть Його. 65 І сказав Він: Я тому й говорив вам, що до Мене прибути не може ніхто, як не буде йому від Отця дане те. 66 Із того часу відпали багато-хто з учнів Його, і не ходили вже з Ним. 67 І сказав Ісус Дванадцятьом: Чи не хочете й ви відійти? 68 Відповів Йому Симон Петро: До кого ми підемо, Господи? Ти маєш слова життя вічного. 69 Ми ж увірували та пізнали, що Ти Христос, Син Бога Живого!

Іван.10:37-38 Коли Я не чиню діл Свого Отця, то не вірте Мені. А коли Я чиню, то хоч ви Мені віри й не ймете, повірте ділам, щоб пізнали й повірили ви, що Отець у Мені, а Я ув Отці! (це говорив Христос Юдеям, які сумнівалися, що Христос - Син Божий)
Цитата:
37 І хоч Він стільки чуд перед ними вчинив був, та в Нього вони не ввірували, 38 щоб справдилось слово пророка Ісаї, який провіщав: Хто повірив тому, що ми, Господи, чули, а Господнє рамено кому об'явилось? 39 Тому не могли вони вірити, що знову Ісая прорік: 40 Засліпив їхні очі, і скам'янив їхнє серце, щоб очима не бачили, ані серцем щоб не зрозуміли, і не навернулись, щоб Я їх уздоровив! 41 Це Ісая сказав, коли бачив славу Його, і про Нього звіщав. 42 Проте багато-хто навіть із старших у Нього ввірували, та не признавались через фарисеїв, щоб не вигнано їх із синагоги. 43 Бо любили вони славу людську більше, аніж славу Божу. 44 А Ісус підняв голос, та й промовляв: Хто вірує в Мене, не в Мене він вірує, але в Того, Хто послав Мене. 45 А хто бачить Мене, той бачить Того, хто послав Мене. 46 Я, Світло, на світ прийшов, щоб кожен, хто вірує в Мене, у темряві не зоставався. 47 Коли б же хто слів Моїх слухав та не вірував, Я того не суджу, бо Я не прийшов світ судити, але щоб спасти світ. 48 Хто цурається Мене, і Моїх слів не приймає, той має для себе суддю: те слово, що Я говорив, останнього дня воно буде судити його!

Iван.11:25 Промовив до неї Ісус: Я воскресення й життя. Хто вірує в Мене, хоч і вмре, буде жити.
Iван.11:26 І кожен, хто живе та хто вірує в Мене, повіки не вмре. Чи ти віруєш в це?

Цитата:
10 Чи не віруєш ти, що Я в Отці, а Отець у Мені? Слова, що Я вам говорю, говорю не від Себе, а Отець, що в Мені перебуває, Той чинить діла ті. 11 Повірте Мені, що Я в Отці, а Отець у Мені! Коли ж ні, то повірте за вчинки самі. 12 Поправді, поправді кажу вам: Хто вірує в Мене, той учинить діла, які чиню Я, і ще більші від них він учинить, бо Я йду до Отця. Івана 14:10

Поправді кажу вам: навіть серед Ізраїля Я не знайшов був такої великої віри! (це про віру сотника сказано) Матв.8:10
А Ісус їм у відповідь каже: Майте віру Божу! Мар.11:22

Цитата:
35 Дізнався Ісус, що вони того вигнали геть, і, знайшовши його, запитав: Чи віруєш ти в Сина Божого? 36 Відповів той, говорячи: Хто ж то, Пане, Такий, щоб я вірував у Нього? 37 Промовив до нього Ісус: І ти бачив Його, і Той, Хто говорить з тобою то Він!... 38 А він відказав: Я вірую, Господи! І вклонився Йому. 39 І промовив Ісус: На суд Я прийшов у цей світ, щоб бачили темні, а видющі щоб стали незрячі.

Хто ж спокусить одне з цих малих, що вірують в Мене , то краще б такому було, коли б жорно млинове на шию йому почепити, і його потопити в морській глибині... Матв.18:6, Мар.9:42
...але коли прийде хто з мертвих до них, то покаються.
Йому ж він відказав: Як Мойсея й Пророків не слухають, то коли хто й із мертвих воскресне, не йнятимуть віри! Лук.16:30-31
Iван.5:46-47 Коли б ви Мойсеєві вірили, то й Мені б ви повірили, бо про Мене писав він. Якщо писанням його ви не вірите, то як віри поймете словам Моїм?
Iван.20:29 Промовляє до нього (до Хоми) Ісус: Тому ввірував ти, що побачив Мене? Блаженні, що не бачили й увірували!
Iван.20:30 Багато ж і інших ознак учинив був Ісус у присутності учнів Своїх, що в книзі оцій не записані.
Iван.20:31 Це ж написано, щоб ви ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ім'я Його!

- словом вся Євангелія пише про віру і життя в Христі :) (Форуму не вистачить, щоб все написати)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2509
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2006, 23:23 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Цитата:
5 Ось вийшов сіяч, щоб посіяти зерно своє. І, як сіяв, упало одне край дороги, і було повитоптуване, а птахи небесні його повидзьобували. 6 Друге ж упало на ?рунт кам'янистий, і, зійшовши, усохло, не мало бо вогкости. 7 А інше упало між терен, і вигнався терен, і його поглушив. 8 Інше ж упало на добрую землю, і, зійшовши, уродило стокротно. Це сказавши, закликав: Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає! Лук.8:5-8

Що визначає ця притча?
Цитата:
11 Ось що означає ця притча: Зерно це Боже Слово. 12 А котрі край дороги, це ті, хто слухає, але потім приходить диявол, і забирає слово з їхнього серця, щоб не ввірували й не спаслися вони. 13 А що на кам'янистому ґрунті, це ті, хто тільки почує, то слово приймає з радістю; та кореня не мають вони, вірують дочасно, і за час випробовування відпадають. 14 А що впало між терен, це ті, хто слухає слово, але, ходячи, бувають придушені клопотами, та багатством, та життьовими розкошами, і плоду вони не дають. 15 А те, що на добрій землі, це оті, хто як слово почує, береже його в щирому й доброму серці, і плід приносять вони в терпеливості. Лук.8:11-15




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2565
UNREAD_POSTДодано: 17 червня 2006, 08:18 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Може почнемо писати цитати, котрі відносяться до теми, а не просто перераховувати всі місця з Біблії де згадується слово "віра"?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2624
UNREAD_POSTДодано: 18 червня 2006, 21:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братику, я буду тобі дуже вдячним, якщо ти почнеш і допоможеш! ;) Я думаю, що тут можна приводити усі цитати, які можуть стосуватися теми (не тільки зі словом "віра").
Дiї.4:4 І багато-хто з тих, хто слухав слово, увірували; число ж мужів таких було тисяч із п'ять.
Дiї.4:12 І нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали.
Дiї.4:32 А люди, що ввірували, мали серце одне й одну душу, і жаден із них не вважав що з маєтку свого за своє, але в них усе спільним було.
Дiї.8:36-37 Ось вода. Що мені заважає хреститись? А Пилип відказав: Якщо віруєш із повного серця свого, то можна. А той відповів і сказав: Я вірую, що Ісус Христос то Син Божий!
Цитата:
43 Усі пророки свідкують про Нього, що кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Йменням. 44 Як Петро говорив ще слова ці, злинув Святий Дух на всіх, хто слухав слова. 45 А обрізані віруючі, що з Петром прибули, здивувалися дивом, що дар Духа Святого пролився також на поган! 46 Бо чули вони, що мовами різними ті розмовляли та Бога звеличували... Петро тоді відповів: 47 Чи хто може заборонити христитись водою оцим, що одержали Духа Святого, як і ми? Дії 10:43-47

Цитата:
14 ...він слова тобі скаже, якими спасешся і ти, і ввесь дім твій. 15 А як я промовляв, злинув на них Святий Дух, як спочатку й на нас. 16 І я згадав слово Господнє, як Він говорив: Іван ось водою христив, ви ж охрищені будете Духом Святим. 17 Отож, коли Бог дав однаковий дар їм, як і нам, що ввірували в Господа Ісуса Христа, то хто ж я такий, щоб міг заперечити Богові? 18 І, почувши таке, замовкли вони, і Бога хвалили, говорячи: Отож, і поганам Бог дав покаяння в життя! Дії 11:14-18

Дiї.13:48 А погани, почувши таке, раділи та Слово Господнє хвалили. І всі ті, хто призначений був в життя вічне, увірували.
Цитата:
8 І засвідчив їм Бог Серцезнавець, давши їм Духа Святого, як і нам, 9 і між нами та ними різниці Він жадної не вчинив, очистивши вірою їхні серця. 10 Отож, чого Бога тепер спокушуєте, щоб учням на шию покласти ярмо, якого ані наші отці, ані ми не здолали понести? 11 Та ми віруємо, що спасемося благодаттю Господа Ісуса так само, як і вони. Дії 15:8-11

Цитата:
Добродії! Що треба робити мені, щоб спастися? 31 А вони відказали: Віруй в Господа Ісуса, і будеш спасений ти сам та твій дім. 32 І Слово Господнє звіщали йому та й усім, хто був у домі його. Дії 16:30-32

Цитата:
Чи ви Духа Святого одержали, як увірували? А вони відказали йому: Та ми навіть не чули, чи є Дух Святий! 3 І він запитав: Тож у що ви христились? Вони ж відказали: В Іванове хрищення. 4 І промовив Павло: Таж Іван христив хрищенням на покаяння, говорячи людям, щоб вірили в Того, Хто прийде по ньому, цебто в Ісуса. 5 Як почули ж оце, то христились вони в Ім'я Господа Ісуса. 6 А коли Павло руки на них поклав, то зійшов на них Дух Святий, і різними мовами стали вони промовляти та пророкувати! Дії 19:2-6

Дiї.24:14 Але признаюсь тобі, що в дорозі оцій, яку звуть вони єрессю, я Богові отців служу так, що вірую всьому, що в Законі й у Пророків написане.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3652
UNREAD_POSTДодано: 13 липня 2006, 18:52 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
І росло Слово Боже, і дуже множилося число учнів у Єрусалимі, і дуже багато священиків були слухняні вірі. Дiї.6:7

Дiї.13:48 А погани, почувши таке, раділи та Слово Господнє хвалили. І всі ті, хто призначений був в життя вічне, увірували.

Дiї.14:22 ...душі учнів зміцняючи, просячи перебувати в вірі, та навчаючи, що через великі утиски треба нам входити у Боже Царство.
Дiї.26:18 відкрити їм очі, щоб вони навернулись від темряви в світло та від сатаниної влади до Бога, щоб вірою в Мене отримати їм прощення гріхів і долю з освяченими.

Дiї.24:14 Але признаюсь тобі, що в дорозі оцій, яку звуть вони єрессю, я Богові отців служу так, що вірую всьому, що в Законі й у Пророків написане.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3829
UNREAD_POSTДодано: 20 липня 2006, 11:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Рим.1:16 Бо я не соромлюсь Євангелії, бож вона сила Божа на спасіння кожному, хто вірує...
Рим.3:28 Отож, ми визнаємо, що людина виправдується вірою, незалежно від діл Закону.
Рим.3:31 Тож чи не нищимо ми Закона вірою? Зовсім ні, але зміцнюємо Закона.
Рим.4:5 А тому, хто не виконує, але вірує в Того, Хто виправдує нечестивого, віра його порахується в праведність.
Рим.5:1 Отож, виправдавшись вірою, майте мир із Богом через Господа нашого Ісуса Христа...
Рим.6:8-7 А коли ми померли з Христом, то віруємо, що й жити з Ним будемо... бо хто вмер, той звільнивсь від гріха!
Рим.8:24-25 Надією бо ми спаслися...
Рим.10:9-10 Бо коли ти устами своїми визнаватимеш Ісуса за Господа, і будеш вірувати в своїм серці, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся, бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння. Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений... Бо кожен, хто кликатиме Господнє Ім'я, буде спасений.
Рим.10:17 Тож віра від слухання, а слухання через Слово Христове.
Рим.11:20 ... Вони відломились невірством, а ти тримаєшся вірою; не величайся, але бійся.
Рим.13:11 І це тому, що знаєте час, що пора нам уже пробудитись від сну. Бо тепер спасіння ближче до нас, аніж тоді, коли ми ввірували.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3899
UNREAD_POSTДодано: 23 липня 2006, 12:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
1Кор.1:18 Бож слово про хреста тим, що гинуть, то глупота, а для нас, що спасаємось, Сила Божа!
1Кор.2:5 ...щоб була віра ваша не в мудрості людській, але в силі Божій!
1Кор.5:3,5 того, хто так учинив це, ... віддати такого сатані на погибіль тіла, щоб дух спасся Господнього дня!
1Кор.5:31 Бо коли б ми самі судили себе, то засуджені ми не були б.
1Кор.15:1-2 Звіщаю ж вам, браття, Євангелію, яку я вам благовістив, і яку прийняли ви, в якій і стоїте, Якою й спасаєтесь, коли пам'ятаєте, яким словом я благовістив вам, якщо тільки ви ввірували не наосліп.
1Кор.5:7-10 ...бо ходимо вірою, а не видінням... Бо мусимо всі ми з'явитися перед судовим престолом Христовим, щоб кожен прийняв згідно з тим, що в тілі робив він, чи добре, чи лихе.
А коринтянам, що вірували в Христа, Ап.Павло писав:
1Кор.7:9-10 Я радію тепер не тому, що ви засмутились, а що ви засмутилися на покаяння, бо ви засмутились для Бога... Бо смуток для Бога чинить каяття на спасіння...
2Кор.13:5 Випробовуйте самих себе, чи ви в вірі, пізнавайте самих себе.
Гал.2:16 А коли ми дізнались, що людина не може бути виправдана ділами Закону, але тільки вірою в Христа Ісуса, то ми ввірували в Христа Ісуса, щоб нам виправдатися вірою в Христа, а не ділами Закону.
Гал.3:2 Це одне хочу знати від вас: чи ви прийняли Духа ділами Закону, чи із проповіді про віру?

Цитата:
4 Бог же, багатий на милосердя, через Свою превелику любов, що нею Він нас полюбив, 5 і нас, що мертві були через прогріхи, оживив разом із Христом, спасені ви благодаттю, 6 і разом із Ним воскресив, і разом із Ним посадив на небесних місцях у Христі Ісусі, 7 щоб у наступних віках показати безмірне багатство благодаті Своєї в добрості до нас у Христі Ісусі. 8 Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, 9 не від діл, щоб ніхто не хвалився. 10 Бо ми Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них перебували.
Еф.2:4-10
Фил.2:12 Отож, мої любі, ..., зо страхом і тремтінням виконуйте своє спасіння.
Цитата:
3 Хай ніхто жадним способом вас не зведе! Бо той день не настане, аж перше прийде відступлення, і виявиться беззаконник, призначений на погибіль, 4 що противиться та несеться над усе, зване Богом чи святощами, так що в Божому храмі він сяде, як Бог, і за Бога себе видаватиме...
9 Його прихід за чином сатани буде з усякою силою й знаками та з неправдивими чудами, 10 і з усякою обманою неправди між тими, хто гине, бо любови правди вони не прийняли, щоб їм спастися. 11 І за це Бог пошле їм дію обмани, щоб у неправду повірили, 12 щоб стали засуджені всі, хто не вірив у правду, але полюбив неправду.


Очевидно, що у вірі потрібно завжди пробувати, інакше можна відпасти від віри :(
А Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи (ті, хто слухає духів підступних і наук демонів тощо)... якому віддавшись(грошолюбству), дехто відбились від віри... Дехто віддався йому (неправдивому знанню), та й від віри відпав...
Євр.10:38-39 А праведний житиме вірою. І: Коли захитається він, то душа Моя його не вподобає. Ми ж не з тих, хто хитається на загибіль, але віруємо на спасіння душі.

Стосовно віри, радив би прочитати всю 11 главу до Євр., та 2 главу Якова
А ось деякі видержки:
А віра то підстава сподіваного, доказ небаченого... Догодити ж без віри не можна. І той, хто до Бога приходить, мусить вірувати, що Він є, а тим, хто шукає Його, Він дає нагороду.
Як.2:19-20 Чи віруєш ти, що Бог один? Добре робиш! Та й демони вірують, і тремтять. Чи хочеш ти знати, о марна людино, що віра без діл мертва?...
Як.2:24Отож, чи ви бачите, що людина виправдується від діл, а не тільки від віри?

1Петра 1:8-9 Ви Його любите, не бачивши, і віруєте в Нього, хоч тепер не бачите, а вірувавши, радієте невимовною й славною радістю, бо досягаєте мети віри вашої спасіння душам.
1Петра 2:2 ...жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння...
1Петр.4:18 А коли праведний ледве спасеться, то безбожний та грішний де зможе з'явитись?
1Iван.3:23 І оце Його заповідь, щоб ми вірували в Ім'я Сина Його Ісуса Христа, і щоб любили один одного, як Він нам заповідь дав!

1Ів.5:4-5 Бо кожен, хто родився від Бога, перемагає світ. А оце перемога, що світ перемогла, віра наша. А хто світ перемагає, як не той, хто вірує, що Ісус то Син Божий?
Цитата:
1Iван.5:10 Хто вірує в Божого Сина, той свідчення має в собі. Хто не вірує Богові, той учинив Його неправдомовцем, бо не вірив у свідчення, яким Бог свідчив про Сина Свого. 11 А це свідчення, що Бог життя вічне нам дав, а життя це у Сині Його. 12 Хто має Сина, той має життя; хто не має Сина Божого, той не має життя. 13 Оце написав я до вас, що віруєте в Ім'я Божого Сина, щоб ви знали, що ви віруючи в Ім'я Божого Сина, маєте вічне життя.

Юд.1:20-21 А ви, улюблені, будуйте себе найсвятішою вашою вірою, моліться Духом Святим, бережіть себе самих у Божій любові, і чекайте милости Господа нашого Ісуса Христа для вічного життя.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4135
UNREAD_POSTДодано: 29 липня 2006, 14:24 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Я уже, мабуть, достатньо цитат привів, щоб почати міркування...
Насамперед мене цікавить: що таке віра? якою вона може бути (різновидності віри)? що значить увірувати? що значить вірити? в що чи в кого можна і потрібно вірити? Хто може увірувати? Як зростати у вірі? Чи можна втратити віру (зневіритися)? Для чого вірувати? Причини (умови) віри? Наслідки віри? Ознаки Божої віри і ознаки безбожної віри? Якими є діла віри?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4473
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2006, 14:06 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Тема дійсно глибока і корисна для всіх, як для новонавернених так і для воцерковлених. Приєднуюсь і розпочинаю міркувати. Можливо ці міркування будуть хорошою основою, для подальшого розвитку теми.

„Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому” (Евр.11:1), відповідно віра - „впевненість в невидимому ніби як у видимому, в бажаному і очікуваному ніби як в теперішньому”.
Як видно із цих визначень, віра в чистому вигляді (так само як і знання) представляє собою чисто раціональний психічний феномен, не обов’язково пов’язаний з емоційною і тим більше вольовою діяльністю.
В такому вигляді вона, знову ж, як і дослідне знання, є лише прийняття до відома певної інформації. Про таку віру можна сказати, що, вона є необхідною умовою для християнського життя і, відтак, для спасіння (Евр.11:6), однак сама по собі не є визначальним сотеріологічним фактором. І насправді, апостол Яков, перекидаючи логічний місток від віри – психологічної основи християнського життя – до її завершальної ланки – зовнішній діяльності, писав: „Віра без діл є мертвою”, аргументуючи тим, що віру, як впевненість, мають і біси (Іак. 2:19:20).
Апостол Павло, який детально розробив християнське вчення про віру, також не дуже високо ставив віру як переконаність. Він писав: „Якщо...маю всяке пізнання і всю віру, так що зможу і гори переставити, а не маю любові, то я ніщо” (1Кор.13:2). Цікаво, що Лютер, як відомо, будуючи все своє богослівя на сотеріологічному значенні віри, до віри як до чистої переконаності ставився також вельми критично: „Хто не робить таких (добрих) справ, той невіруюча людина; він шукає навпомацки віру і добрі діла і не знає ні першої ні останніх...”
Коли віра спрямована в позитивно уявлене і, відповідно, бажане майбутнє, вона перетворюється в надію, яка, однак, має з вірою спільну відсутність досвідної основи. Надія має вже емоційне забарвлення і велике значення для спасіння, бо вся сотеріологія має есхатологічну спрямованість і без неї стає беззмістовною. Адже „ми спасенні в надії” (Рим.8:24), і дійсно наше спасіння в його есхатологічно-суб’єктивному аспекті є предметом нашої надії.
Тільки тоді, коли віра не тільки емоційно забарвлена, але набуває і дієвої сили, тобто захоплює вольову сферу людської психіки, вона стає спасаючою вірою. Це відбувається, коли християнин не тільки вірить, тобто переконано констатує реальність певних факторів (існування Бога, визнання Христа своїм Господом і Спасителем та інших істин віри), не тільки надіється, тобто спрямовується вірою до бажаного майбутнього, але і любить об’єкт своєї віри. Саме любов є ферментом, що надає вірі дієву силу. Любов неминуче впливає на волю, спонукає до дії, можна сказати породжує її і змушує (не зовнішньо, а внутрішньо, органічно, природно) творити добрі діла точно так, як живительні сили, притаманні рослині, неминуче призводять до утворення квітів і плодів.
Оскільки любов не може бути безпредметна, то вона в релігійній сфері має віру своєю необхідною умовою, і тому про віру, запліднену і пронизану любов’ю, можна сказати, що така віра є спасаючою, веде до святості і життя вічного. „А тепер, звільнившись від гріха й ставши рабами Богові, маєте плід ваш святість, а кінець — життя вічне” (Рим.6:22). Саме таку думку висловив апостол Павло, коли писав про віру невід’ємну від любові(Гал.5:6), як про вирішальний фактор життя у Христі, і саме таку віру він мав на увазі коли говорив в багатьох своїх посланнях про спасіння вірою.
Превалююче і вирішальне значення любови апостол Павло підкреслив заключенням 13-ої глави послання до Коринфян, яку називають „гімном любові”: ”Тепер перебувають ці три: віра, надія, любов; але любов з них найбільша”.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4499
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2006, 22:15 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Дякую, svjat! :)
Дуже добре і докладне роз'яснення, яке відповідає Біблії! Тепер я краще розумію, що значить віра Божа, про яку говорив Ап.Павло, а що значить віра, яка веде в погибиль... :(
Бо я розумів, що є віра в Бога жива, якою ми спасаємось :), а є віра в Бога демонська (мертва), якою ми гинемо... :(

P.S.: А чи не важко буде пояснити мені неграмотному декілька слів, які я тут зустрів чи не вперше: сотеріологічний, есхатологічний, фермент? :oops:




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4538
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2006, 14:06 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Звісно, поясню.
"Сотеріологічний" і "есхатологічний" – похідні слова від богословських термінів «сотеріологія» та «есхатологія», грецького походження.

Ось короткий витяг із «Бібліологічного словиника» пресв. Олександра Меня

СОТЕРИОЛОГИЯ (от греч. "soteria" "спасение") БИБЛЕЙСКАЯ, библейское учение о спасении тварного мира, т.е. о приобщении его к высшему Бытию, предначертанному Божественным Домостроительством.
(докладніше http://www.krotov.info/spravki/temy/s/soteriol.html )

ЭСХАТОЛОГИЯ (от греч. њscatoj, последний) БИБЛЕЙСКАЯ, учение Свящ. Писания о последних судьбах мира и человека.
Термин Эсхатология утвердился в богословии с 19 в. Принято разделять Эсхатологию на общую и частную, или индивидуальную. Первая рассматривает цель и завершение всего историч. и мирового процесса, а вторая учит о *посмертном бытии отдельного человека.
(докладніше http://www.krotov.info/spravki/temy/ae/aeshatol.html )

А слово «фермент» це з хімії.
Ферме́нты, или энзи́мы (от лат. fermentum — закваска или от греч. ένζυμο —ensimo: εν-, en- — в- и ζύμη, zyme — дрожжи) — белковые молекулы или их комплексы, ускоряющие химические реакции в живых системах.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 66 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 5 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>