Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 20:01




Створити нову тему Відповісти  [ 21 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Отче наш...
31097
UNREAD_POSTДодано: 12 червня 2011, 18:48 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
ЮРА написав:
Луки 11:3 "Хліба нашого насущного дай нам на кожний день."
Матвія 6: 11 "Хліба нашого насущного дай нам сьогодні."
У православних прийнято проголошувати "Отче наш" за Матвієм, у протестантів же - за Лукою.
Як же правильно просити хліба?

Я думаю, правильніше молитися "на сьогодні", бо так, по-перше, ми виражаємо свою віру і довіру Господу, а, по-друге, якщо вже помолилися "про кожен день", то навіщо потім ще раз молитися такою молитвою? Адже "кожен день" означає всі майбутні дні. Чи для Бога одної молитви не достатньо?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Отче наш...
31098
UNREAD_POSTДодано: 12 червня 2011, 19:10 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Підсніжник написав:
Якщо перекладати ці слова як "не введи нас у спокусу", то виникає питання над котрим варто подумати: "Чи Бог уводить людину у спокусу? Чи лиш у випробування?"
Я думаю, що лише Бог може нас захистити від спокуси, а також від усякого гріха. Бог нікого не вводить у спокусу, ми самі заманюємося, але молячись "не введи" значить як "не допусти нам увійти в спокусу". Все ж таки Бог має владу над усіма силами зла і над нами, і може відвернути від нас будь-яку спокусу. Так що все нормально.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Отче наш...
31105
UNREAD_POSTДодано: 13 червня 2011, 04:55 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цитата:
Бог нікого не вводить у спокусу, ми самі заманюємося, але молячись "не введи" значить як "не допусти нам увійти в спокусу". Все ж таки Бог має владу над усіма силами зла і над нами, і може відвернути від нас будь-яку спокусу. Так що все нормально.

Та ні, не зовсім. :D
Якщо в спокусу не Бог вводить, а людина сама вводиться, то чому Христос сказав нам просити в Бога не вводити в спокусу? :)
"Спокуса" - неточний переклад. Правильніше написати "не введи нас на спробу". А під спробою розуміється випробування нашої віри.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Отче наш...
31110
UNREAD_POSTДодано: 13 червня 2011, 20:13 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Якщо в спокусу не Бог вводить, а людина сама вводиться, то чому Христос сказав нам просити в Бога не вводити в спокусу? :)
"Спокуса" - неточний переклад. Правильніше написати "не введи нас на спробу". А під спробою розуміється випробування нашої віри.
"Випробовуваний, хай не каже ніхто: Я від Бога спокушуваний. Бо Бог злом не спокушується, і нікого Він Сам не спокушує. Але кожен спокушується, як надиться й зводиться пожадливістю власною".Як 1:13,14
В цьому прикладі молитви неточний, скоріше, переклад слова "вводити", котре має понад десять значень,а не слова "спокуса".( див. оригінал).
До речі, я так завжди і молюся:" не допусти до спокуси, але збережи від лукавства"




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Отче наш...
31127
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2011, 15:24 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Та молитися можна як завгодно, але якщо бути точними, то в зразку молитви, який дав нам Христос, мається на увазі не спокуса, а спроба. В якомусь перекладі, до речі, так і написано: "Не веди нас на спробу". Як Бог може не допустити до спокуси? Бог не хоче обмежувати нашої волі. І, тим більше, Бог не може вводити в спокусу.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Отче наш...
47790
UNREAD_POSTДодано: 07 травня 2015, 22:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 листопада 2023, 22:17
Написано: 478
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
Кажуть грецьке слово одно. Та як для мене на українські мові це різні слова.

якщо не помиляюся, то це на івриті спокушувати і випробовувати - одне слово..
але так, як Бог нікого не спокушує, значить треба розуміти, де про спокушування йдеться, а де про спробу.
в укр. перекладі (Огієнка) місця, де в рос. перекл. пише "искушав", тут пише "випробовував", що ніби є більш зрозумілим чи точним.
напр.:
І сталось після цих випадків, що Бог випробовував Авраама. І сказав Він до нього: Аврааме! А той відказав: Ось я! Бут.22:1
И было, после сих происшествий Бог искушал Авраама и сказал ему: Авраам! Он сказал: вот я.

попередні дописи Сонячника і Підсніжника добре це пояснюють. я б ще таке місце навів для підтвердження:
то вміє Господь рятувати побожних від спокуси, а неправедних берегти на день суду для кари... (2Петр.2:9) так як і ми молимося "не введи нас в спокусу", то подібно як і тут, ніби просимо, щоб Бог нас врятував від цього.
(ще чув таку думку, що коли ми проходимо і витерплюємо, то є випробування, а коли падаємо, то спокушуємося. не знаю чи так, але така думка є.)




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 21 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>