Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 16:25




Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Про ікони
9586
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2007, 15:17 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 липня 2007, 19:51
Написано: 314
::З теми "Віра і релігія":: jerelo
Православ'я стоїть вже тисячі роки і таку кількість мучеників і святих людей ніякий там протестантизм за свої 800 років існування не мав і не матиме.
Ікона - це вихід у духовний світ. Православні моляться не дереву, а Богу.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9594
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2007, 16:00 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Не кількістю мучеників виміряється якість церкви. Ікона - це альтернативний спосіб виходу у духовний світ - коли Бога немає в серці.




Хай благословить тебе Господь!
0
(1-1)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9605
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2007, 18:46 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 липня 2007, 19:51
Написано: 314
Якщо не кількістю і якістю то чим?
Ікона- це ніяка там альтернатива(напрклад мощі зцілюють людей)
Можливо Братику ти говориш про сучасну форму мертвого христянства - православ'я. Але Братику не всі такі!!!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9623
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2007, 08:14 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я говорю про ікони. Не кількістю, АЛЕ якістю.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9752
UNREAD_POSTДодано: 18 червня 2007, 11:21 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Щось у вас дискусія занадто теоретичною виходить. Давайте спочатку відштовхнемось від практичного.
Якщо комусь ікони допомагають настроїтись на молитву, то що в цьому поганого?

До речі, Анафема, а чому ти вибрав такий оригінальний нік?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9757
UNREAD_POSTДодано: 18 червня 2007, 14:20 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 липня 2007, 19:51
Написано: 314
Нарешті хоч хтось мене підтримує!!!
Що перше спало на думку те й написав


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9796
UNREAD_POSTДодано: 19 червня 2007, 00:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Раз уже заговорили за ікони, то скажу:
А чи не порушуємо ми заповідь Божу іконопочитанням?
8 Не роби собі різьби й усякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. 9 Не вклоняйся їм, і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, що ненавидять Мене, 10 і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто виконує Мої заповіді.
І взагалі, це якось нерозумно молитися до ікони... адже Бог живий і всюди сущий! І взагалі, мені важко зрозуміти як ікона може настроїти на молитву :roll:
Написано: Матв.6:6 А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися Отцеві своєму, що в таїні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.
І ніде не сказано: подивися на ікону, перехрестися тричі тощо... Це вже людські видумки... :( Це і є релігія!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9803
UNREAD_POSTДодано: 19 червня 2007, 09:42 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Сонячник написав:
Раз уже заговорили за ікони, то скажу:
А чи не порушуємо ми заповідь Божу іконопочитанням?
8 Не роби собі різьби й усякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. 9 Не вклоняйся їм, і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, що ненавидять Мене, 10 і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто виконує Мої заповіді.
І взагалі, це якось нерозумно молитися до ікони... адже Бог живий і всюди сущий! І взагалі, мені важко зрозуміти як ікона може настроїти на молитву :roll:

А це вже залежить, як до ікони ставитись. Можна її сприймати, як самоцінне зображення і надміру ним милуватись і захоплюватись. І тоді згадати цю заповідь буде доречно.
А можна її сприймати як фотографію близької людини, дивлячись на яку в людини активізується память і теплі почуття по відношенню до неї (а не до фотографії). І це допомагає їй молитись до Христа перед (а не до) іконою Христа.
Я вважаю ось цей другий варіант прийнятним для християн.
Цитата:
І ніде не сказано: подивися на ікону, перехрестися тричі тощо... Це вже людські видумки... Це і є релігія!

Так, ніде не сказано. Але ніде і не заборонено. Якщо тобі ікони не потрібні для твоєї молитовної практики, то не варто відкидати те, що вони комусь сприяють.
Так, це релігійні прояви віри. Але це допустипі прояви. Я вже тут цитував слушні роздуми на цю тему:
«..Здесь, очевидно, нужно постоянно искать и удерживать необходимый баланс между содержанием веры и ее внешним религиозным проявлением. Нужно всегда помнить, что обряд не цель, а лишь средство для более полного переживания всем нашим человеческим существом - то есть не только духом, но и душевной и телесной сферами нашего "я" - нашей веры, нашей радости богообщения. Всегда имеется опасность "засушить" общение верующих, полностью удалив все внешние священные элементы - изображения, музыку, одежды. Это внешнее оформление не имеет никакого значения лишь тогда, когда создается необычайный духовный подъем за счет горячей молитвы или вдохновенной проповеди. Но по немощи человеческой это не всегда получается. И в этих случаях внешняя сторона - убранство, музыка, пение, сама атмосфера храма - восполняет недостающее, "подтягивая" внутренний настрой до необходимого уровня духовных переживаний.»


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9807
UNREAD_POSTДодано: 19 червня 2007, 11:19 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 липня 2007, 19:51
Написано: 314
Повністю з тобою згоден!!!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10104
UNREAD_POSTДодано: 25 червня 2007, 04:05 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цитата:
А можна її (ікону - Братик) сприймати як фотографію близької людини, дивлячись на яку в людини активізується память і теплі почуття по відношенню до неї (а не до фотографії). І це допомагає їй молитись до Христа перед (а не до) іконою Христа.

Це і є поясненням православних да інших номінальних християн для чого їм ікона. Мушу сказати, застосування ікон використовується не тільки у мертвих "християнських" церквах, але й у інших мертвих релігіях, наприклад, буддизмі, або індуїзмі. При відсутності Бога у серці, така практика повністю себе виправдовує. Звичайно, я не засуджую тих людей котрі моляться ПЕРЕД іконами. Але дуже б хотілося щоб такі люди знайшли Бога у серці.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10108
UNREAD_POSTДодано: 25 червня 2007, 09:20 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
А ти що бачиш серця всіх християн, які моляться Богу перед іконами? Я не відчуваю євангельського духу у цих твоїх словах. Перевіряй себе, щоб не впасти у гординю.
«Блаженні убогі духом, бо їх є Царство небесне»…


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10111
UNREAD_POSTДодано: 25 червня 2007, 11:28 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 липня 2007, 19:51
Написано: 314
Правильно я згоден з svjatom.Людина не розуміє сакрального змісту ікон,не розібралася і дуже легко критикує.Мені здається це типово протестантсько-харизматична позиція тупого заперечення всього,що не відноситься до власної цервки


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10128
UNREAD_POSTДодано: 25 червня 2007, 12:05 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Анафема, це не конструктивний коментар. Не поспішай зі своїми враженнями і тим більше узагальненнями.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10131
UNREAD_POSTДодано: 25 червня 2007, 12:10 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 липня 2007, 19:51
Написано: 314
Це конструктивний коментар лише тому що,я сам знайомий з цими людьми
і знаю їхні позиції!!!!!!!!!!!!!!!!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10266
UNREAD_POSTДодано: 26 червня 2007, 20:17 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
29 листопада 2009, 16:38
Написано: 9
Слава Господу!
Шкода, що цієї теми вже давно ніхто не звернувся. Анафемо, коли ви говорите про сакральний зміст ікон - то це вже віддає ідолопоклонством, бо ідолам (різьбленним та іншим) люди й надають сакрального значення. З іншого боку - якшо ікона комусь допомагає налаштуватись на молитовний лад, то з цого аж ніяк не випливає її "вторинність" для людини, яка молиться перед/до неї. Згадайте, в обрядовому християнстві іконам віддають шану - будують храми для ікон і називають іх іменем ікон, ікони цілують, їм кланяються, до них їдуть на зцілення. Що це, якщо не ідолопоклонство? Якщо ікона написана не за каноном - це "неправильна" ікона. Ваші знайомі серйозно рахують, що Бог образиться, якщо вони будуть молитися перед "неправильно" зображеною іконою, сакральний зміст якої порушений? Тоді вони - ідолопоклонники, чи не так?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>