Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 4.3 | 25 голосів )

Суддя Томас Харт засудив українських батьків на 7 років10 грудня 2009 р. відбувся заключний суд над українськими громадянами Олександром і Людмилою Козловими. Суд визнав їх винними в жорстокому поводженні з дітьми та призначив покарання строком на 7 років і 3 місяці.
Ця історія здійняла хвилю протестів зі сторони численних церков на дії американської каральної системи.
Але не всім читачам відома передісторія, тому розповімо все з початку.

 

У сім’ї Козлових, яка проживає в Америці, було семеро дітей, яких вони намагалися виховувати в християнському дусі. Але дух америки диктує підліткам інший стиль поведінки, про що неодноразово писала американська преса і обговорювалося на нашому форумі. Батьки почали втрачати контроль над своїми дітьми. Це передовсім пов’язано з тим, що в американських школах налаштовують дітей супроти своїх батьків, а тому батьки змушені в усьому догоджувати дітям, потурати їхнім забаганкам. Сьогодні американський школяр навчений, що його обов'язок поскаржитися у поліцію, якщо батьки обмежують його права. Про ці проблеми виховання пише американська преса, це стало загальною проблемою американського суспільства. А українська сім’я Козлових, емігрувавши до США у 2003 році, стала першою жертвою державної політики, так званого захисту дітей від насильства у сім’ї.
А почалося все з того, що в липні 2009 року дві найстарші дівчини (віком 13 та 15 років)  всупереч біблійним і батьківським настановам обрізали своє волося, а син Діма – 14 років – зробив татуювання на тілі – фактично поставив собі знак сатани. Батьки з метою виховання скористалися паском. Правда, у судових документах зазначено, що мама била дітей не лише шкіряним паском, а й дерев’яною ложкою, шнурком, прутиками, від чого на тілі залишилися сліди. А діти, замість того, щоби усвідомити свою провину, втекли з дому і заявили у поліцію, що батьки їх побивають.
Докладно невідомо чому, але американська поліція приїхала до будинку Козлових серед ночі – у кращих традиціях радянських карателів. Підняли дітей з ліжок і забрали від батьків без жодних пояснень. На руках у Людмили було немовля, якому сповнилося лише 6 днів, вона не хотіла його віддавати. Але матері пригрозили арештом за опір поліції і грубо забрали немовля з рук матері, і навіть її прохання покормити дитину не задовільнили.Олександр і Людмила Козлови
Але арешту не уникнули і батьки. Суддя відмовився відпускати батьків під заставу до суду, мотивувавши, що вони можуть втекти в Україну. Проте через деякий час Козлових все ж відпустили під заставу 80тис. дол.
Сусіди по-різному відгукуються про цю подію. Одна сусідка заявила, що діти поводилися дивно, не так, як поводяться американські діти. Така характеристика стала вагомим аргументом для звинувачення.
Інша сусідка свідчила, що Людмила була сумлінною матірю для своїх дітей, любила їх, старалася облаштувати їхнє життя. Вона постійно молилася і переживала за своїх старших дітей, які пішли розпусною дорогою.
У вересні 2009 р. суддя намагався вмовити Козлових підписати обвинувальний висновок, згідно з яким їх мали засудити до 36 місяців тюрми. Вони відмовилися, заявивши, що майже всі звинувачення є наклепами ожорсточених дітей, але все ж визнали, що інколи застосовували побиття з метою виховання і прищеплення їм простих християнських цінностей, як того вчить Біблія. Адвокати їхні наполягали, щоб батьки припинили апелювати до Біблії, примушуючи їх визнати себе винними. Зрештою, Олександр Козлов заявив: “Бог буде моїм адвокатом”.
Проти сім’ї Козлових у засобах масової інформації штату Орігона розгорнули широку кампанію дискредитації і наклепів, підбурювали громадську думку проти українських емігрантів загалом і християн зокрема. Очевидно, саме ця злива пропаганди, бруду й обману вплинула на позицію суду присяжних, які керуючись емоціями присудили їм 7 років і 3 місяці тюрми.
Діти, які й заявили на них до поліції, говорять, що вони щасливі тим, що їхні батьки сядуть у в'язницю. Однак, такі дії підлітків мало хто виправдовує, навіть навпаки-багато хто погоджується з тим, що це не просто порушення п'ятої Божої заповіді, але дуже грубий і необдуманий вчинок, який спричинив сумні наслідки.
Людмила Козлова заперечувала свою вину і перед призначенням покарання. Вона заявила, що не існує ідеальних дітей, ідеальних батьків і що всі сім'ї мають проблеми. "Я прошу вас - не лишайте дітей щасливого дитинства, забираючи їх у батьків, - просила Козлова крізь сльози. - Бог створив сім'ю, і кожен, хто її зруйнує, буде відповідати перед Богом".
Судячи по багатьох американських форумах, де обговорюється цей випадок, навіть багато американців засуджують дії дітей, які здали своїх батьків. На сайті www.topix.com є коментар, де одна дівчина на ім'я ashley пише, що в 7 класі вона вчилася з кимось з дітей Козлових. Вона пише, що діти поступили неправильно не тільки по відношенню до батьків, але також до своїх менших братів і сестер, особливо до нещодавно народженої дівчинки, яку забрали від батьків, коли їй було всього 6 днів. Вона пише, що такі вчинки ведуть прямо в пекло.Нижче подаємо уривки тексту клопотання, який було написано президентові США Бараку Обамі (за матеріалами сайту http://homeofgodchurch.org).

Клопотання

... Кричу про насильство, вопію про руїну,
тому що слово Господнє звернулося
сталось мені на зневагу й посміховище.
Єр. 20:8.

1. 20 липня 2009, 23:45, в будинок сім'ї Козлових без попередження прибули представники влади: Detective M. La Crosse-Primary, Detective T. Burwell-Assisting, Deputy J. Wollenschlaeger-Initial, Deputy A. Lucca Assisting, DHS case worker Ms. Miller, DHS Brenda Kumm, District Attorney DDA J. Bureta, Sergeant Adcock, - і мирно сплячих дітей, шестиденну від народження Лілю Козлову, дев'ятирічну Наташу Козлову, десятирічного Вову Козлова і одинадцятилітню Альону Козлову, розбудили, підняли з ліжок і, наляканих, і всупереч їхнім бажанням, і без судового рішення забрали з батьківського будинку і розлучили з батьками. - Ми вважаємо дії представників влади незаконними в силу порушення ними Статті 9.1 Конвенції про права дитини:
"Держави-учасники забезпечують, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідно в інтересах дитини».
2. Незаконно арештована Людмила Козлова, перебуваючи в попередньому ув'язненні, не мала можливості годувати свою грудну доньку Лілю Козлову материнським молоком. Представник влади, який завірив Людмилу Козлову, що необхідне цілодобове семиразове годування не буде розірвано, не виконали своєї обіцянки. За шістнадцять днів, проведених у в'язниці, Людмила Козлова втратила здатність виробляти молоко, необхідне для годування немовляти. - Ми вважаємо дії представників влади незаконними в силу порушення ними Статті 16 Конвенції про права дитини:
«Жодна дитина не може бути об'єктом довільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте життя, сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції або незаконного посягання на її честь і репутацію. Дитина має право на захист закону від такого втручання або посягання ».
3. 30 липня 2009, за розпорядженням DHS, Лілі Козловій, коли їй було два тижні від роду, зробили щеплення «Гепатит Б», не маючи ні усного, ні письмового дозволу від батьків Козлових. - Ми вважаємо це кричущим беззаконням.
4. На слуханні 18 серпня 2009 адвокати Mark Obvert і Daniel Wren прилюдно намагалися примусити Олександра Козлова та Людмилу Козлову підписати складений свідомо документ, щоб домогтися від них за допомогою підпису визнання в пред'явлених їм помилкових звинуваченнях і підтвердження згоди на суд присяжних «Jury Trial», з чим вони відкрито висловили свою незгоду. - Ми вважаємо, що подібні дії адвокатів Mark Obvert і Daniel Wren не узгоджуються з їх прямими обов'язками захисту обвинувачених, тому що в їхніх діях проявляється відкрита підтримка звинувачення і згоду зі звинуваченням, у той час як Олександр Козлов та Людмила Козлова не визнають свою провину.
5. У засобах масової інформації (наприклад, "Statement Journal") поширювалася неправдива інформація про родину Олександра і Людмили Козлова, а інтерв'ю, узяте журналістами у християн, що розповіли про перевищення повноважень представниками місцевих органів влади та про їх незаконне втручання в життя багатодітної християнської сім'ї, ніде не опублікували. - Ми вважаємо, що одностороннє висвітлення в ЗМІ сімейного конфлікту може мати на меті порушення релігійної ворожнечі у громадян США до громади євангельських християн, члени якої з їхніми релігійними біблійними принципами представлені ЗМІ як нелюди, що є зловмисною брехнею.
6. Суддя Thomas M. Hart відмовляється від надання Козловим права вибору «Bench Triаl», і є побоювання, що може бути прийнято упереджене рішення і Козловим буде нав'язаний суд присяжних ( "Jury Trial"). Судові влади не зважають на право Козлова на «Bench Triаl» і постійно нав'язують Козловим суд присяжних ("Jury Trail"), не беручи до уваги їхні аргументи, які є достатньою підставою, щоб не довіряти суду присяжних, тому що влада з самого початку не перешкоджала поширенню неправдивої інформації щодо Козлова в засобах масової інформації. - Ми вважаємо, що нав'язування суду присяжних ( "Jury Trail"), коли ЗМІ підготували громадську думку за допомогою поширення фальшивої інформації, робиться з метою остаточної дискредитації євангельських християн в очах громадян США.
7. Суддя Thomas M. Hart відмовляє батькам Козловим без вказівки мотивів у належній їм за законом зустрічі з дітьми. - Це дає привід вважати, що судова влада побоюється, що діти розкажуть батькам про те, що вони зазнали з боку представників місцевої влади, які зробили замах на їхнє право жити зі своїми батьками.
8. Олександр Козлов та Людмила Козлова 10 вересня 2009 відмовилися від підпису в обвинувальному висновку, в якому вказано термін їх покарання - 36 місяців в'язниці, тому що вважають звинувачення помилковими і складеними з упередженням, що знайшло своє вираження в надуманих і необгрунтованих висновках. Пред'явлені звинувачення влади представляють так, що вони як би засновані на показаннях неповнолітніх дітей Козлових. Саме це і викликає законну підозру у їх достовірності і в методах, за допомогою яких ці свідчення могли бути добуті слідством у дітей, що люблять своїх батьків і бажають не розлучатися з ними. І наслідком відмови Олександра Козлова і Людмила Козлової від підпису обвинувального висновку стало те, що їм поставив за провину додатково ще шість пунктів звинувачень. Загальна сума пунктів звинувачень склала 10 позицій. І тепер судові органи загрожують Козловим збільшенням строку до 25 років в'язниці. - Ми вважаємо, що це судове свавілля.
9. На суді 10 вересня 2009 суддя Thomas M. Hart відкрито образив Людмилу Козлову, коли вона зробила спробу уточнити у перекладача кілька незрозумілих їй слів, тому що вона не володіє англійською мовою, а перекладачі недбало переводили, і губився весь зміст промови. Суддя з явною упередженістю почав кричати і погрожувати їй, що він знайде для неї місце, якщо вона не перестане розмовляти, хоча вона не розмовляла. - Ми вважаємо, що таке упереджене ставлення судді до обвинуваченої Козлової Людмилі, і до того ж невинно обвинуваченої, не може не викликати недовіри до суду і наштовхує на думку, що весь хід судового процесу здійснюється за вказівкою вищих органів на замовлення з метою будь-якими засобами звинуватити християн.
10. Наприклад, факти пропуску дітьми занять у школі слідством трактується так, що в ці дні діти були побиті батьками, які протягом багатьох років тільки те й робили, що били своїх дітей, що є явним наклепом. А те, що діти жодного разу не пропустили заняття в школі без поважної причини (хвороба, прийом у лікаря, сімейні свята і т. п.), це до уваги не береться. - Ми вважаємо, що це явне підтасовування з метою чергової дискредитації християн-батьків Козлових, щоб тільки виправдати свої незаконні від початку  дії, націлені не на збереження сім'ї, а на її руйнування.


11. Ще приклад підтасування фактів. Козловим пред'явлено звинувачення в спробі мати контакт з дітьми за допомогою книги "Пишу вам, діти" М.І. Хорева. Батьки цю книгу принесли працівникам DHS, щоб ті, у свою чергу, передали її дітям, але працівники DHS замість того, щоб передати її дітям або повернути книгу батькам, віднесли її до прокуратури. Що працівники DHS і працівники прокуратури знайшли в цій дитячій книзі, щоб звинуватити батьків у спробі мати за допомогою цієї книги контакт з дітьми, до яких ця книга, до речі, навіть не потрапила, доводиться тільки здогадуватися. - Ми вважаємо, що влада, позбавивши дітей Козлових можливості читання цієї книги, проявили неповагу до права дітей на свободу думки, совісті і релігії. (Конвенція про права дитини, Стаття 14, 1). Вважаємо, що і це підтасування фактів здійснене з метою зведення наклепу і вже не тільки на батьків Козлових, але і на служителя, книгу якого представили як засіб для встановлення контакту між дітьми і батьками і як заборонену в США літературу, що не відповідає дійсності.
12. На суді 10 вересня 2009 Dora L. Lutz стверджувала, що всі діти Олександра Козлова і Людмили Козлової не хочуть зустрічі з батьками. Дане твердження не узгоджується з вираженим бажанням дітей бути з батьками, про що вони сказали родичам при зустрічі, яку з дозволу влади вони мали з дітьми. - Ми вважаємо, що влада незаконно взяла на себе право висловлювати бажання дітей Козлових. Вважаємо, що влада маніпулює неповнолітніми дітьми і штучно створює ворожнечу між батьками та дітьми, представляючи їх противниками батьків, і, використовуючи їх незнання і простодушність, роблять дітей Козлових об'єктом незаконного втручання в здійснення їх прав самим, без посередників, висловлювати свої бажання батькам і все те, що вони думають.
13. Адвокат Thara Sinks, якій доручено здійснювати захист дітей Козлова, в бесіді з батьками Козловим сказала: «Якщо ви в питанні виховання дітей будете дотримуватися Біблії, то ви сядете в тюрму зі своєю Біблією, а дітей у вас заберуть». - Ми вважаємо, що адвокат Thara Sinks, кажучи про перспективу сісти у в'язницю батькам і позбавлення їх батьківських прав, здійснювала психологічне насильство на підсудних. Але найбільша небезпека, як ми вважаємо, полягає в тому, що неповнолітні діти Козлова в даний момент не мають захисту від подібних захисників дітей, які роблять замах на свободу совісті громадян, на свободу сповідання віри, на свободу дотримуватися принципів Священного Писання.
14. Так, наприклад, діти Козлових через адвоката Thara Sinks попросили свої особисті речі, нотні зошити з духовними піснями та сімейні фото. Речі передали, а фотографії та нотні зошити не передали, сказали: «Після суду». - Ми вважаємо, що і в цьому випадку влада порушує права дітей на їх особисте життя, незаконно обмежуючи їх в отриманні того, що по праву належить їм - нотні зошити і фотографії.
15. Ще один приклад порушення закону з боку місцевих органів влади. Дітей Олександра і Людмили Козлових, незаконно позбавлених владою сімейного оточення, влада пообіцяла повернути родичам Павла та Анни Козловим за умови, якщо вони пройдуть спеціальні курси і усунуть несправність у своєму житловому будинку. Коли родичі виконали всі ці умови, місцева влада дітей не віддала родичам і залишила їх у тому оточенні, в якому діти позбавлені спілкування рідною мовою і звичних для них інтересів, пов'язаних з належністю до сповідання віри євангельських християн. Влада, знаючи, що в місті Сейлеме є кілька церков, члени яких могли б на час замінити батьківський догляд за дітьми Козлових, ізолювали дітей Козлових і відправили їх у глибинку, щоб приховати свої з самого початку незаконні дії. - Ми вважаємо і ці дії представників влади є незаконними в силу порушення ними Статті 20, 3 Конвенції про права дитини:
«... Під час розгляду варіантів зміни необхідно належним чином враховувати бажаність наступництва виховання дитини та її етнічне походження, релігійну і культурну належність і рідну мову».
16. Психолог Olga Parkin на запланованих зустрічах 16 і 21 вересня 2009 переконувала Олександра та Людмилу Козлових визнати пред'явлені їм фальшиві звинувачення і в розмові випитувала у них відомості, які могли б підтвердити їх провину. І дітей Козлових, незаконно ізольованих від батьків, окрім того, що були незаконно обмежені і особиста свобода дітей, і їхні права, працівники DHS проти волі батьків примусили до бесіди з психологом, і в результаті проведеного слідства влади стали використовувати проти батьків інформацію, отриману незаконним шляхом. - Ми вважаємо, перераховані дії місцевих органів влади пов'язані з порушенням прав і свободи особистості.
Ми висловлюємо надію, що Ви не залишите без уваги наше клопотання і відповісте нам.
З повагою до вас, родичі і друзі сім'ї Козлових.


 

 


Поділитися:
[+]
Сподобалось
4