Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 3.6 | 14 голосів )
На Львівщині спробували заборонити діяльність організації Свідків Єгови. Що з того вийшло?  Львівська громадська організація «Інститут дослідження тоталітарних релігій та релігієзнавства», що створена з метою провадження наукової діяльності у галузі психології, соціології і релігієзнавства для дослідження впливу на суспільство та особистість діяльності релігійних та релігійно-філософських течій, 22 грудня звернулася до Львівської обласної ради з приводу розгляду на сесії Львівської обласної ради питання щодо заборони діяльності в Україні релігійної організації Свідків Єгови. В Інституті вважають, що перенесення питання заборони діяльності вказаної релігійної організації з судової сфери у законодавчу негативно вплине на імідж України та може бути розцінено, як відсутність релігійної свободи в Україні. У листі наголошується, що Львівська обласна рада повинна звернутися до Верховної Ради України з законопроектом про внесення змін до існуючого Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації”, в якому заборонити діяльність та реєстрацію тоталітарних та інших деструктивних релігійних культів. „Наша громадська організація разом з фахівцями та науковцями у галузі психології, соціології та релігієзнавства готова представити відповідні рекомендації щодо законодавчого визначення тоталітарних та деструктивних релігійних культів. Саме прийняття відповідних змін до існуючого законодавства, на нашу думку, допоможе вирішити проблеми в Україні, що існують у зв’язку із зловживанням релігійною свободу з боку тоталітарних релігійних культів”, – сказано у відкритому листі.
В Інституті дослідження тоталітарних релігій та релігієзнавства звертають увагу також на необхідність покращення контролю за виконанням існуючого законодавства. На думку його представників, причиною винесення питання щодо заборони діяльності релігійної організації Свідків Єгови в Україні на розгляд сесії Львівської обласної ради є неналежна реакція на цей конфлікт з боку органів прокуратури. Автори відкритого листа пропонують депутатам Львівської обласної ради зробити з цього приводу звернення до Генеральної прокуратури України, оскільки за статтею 16 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації” розгляд справи у суді про припинення діяльності релігійної організації здійснюється за заявою прокурора. „Ми сподіваємось, що державні органи Львівщини приймуть виважене рішення, яке не вплине негативно на релігійну свободу в Україні, але допоможе більш ефективніше протидіяти у рамках українського законодавства проявам релігійного екстремізму, релігійної нерівності та нетерпимості”, – сказано у листі.
У відповідь Служба зв’язків з громадськістю Релігійного центру Свідків Єгови в Україні 14 грудня поширила інформацію, в якій пояснила значення буклету «Кінець фальшивої релігії вже близько!», що викликав хвилю протесту представників різних релігійних конфесій.
Стосовно ситуації, що склалася, Свідки Єгови наголосили, що кожна релігія „має конституційне право пояснювати пророцтва, які містяться у її священній книзі, на сторінках конфесійної літератури відповідно до свого розуміння, і в цьому буклеті вони пояснили своє розуміння біблійних пророцтв стосовно релігії та не згадали жодної з офіційно зареєстрованих в Україні конфесій. „Мета цього буклету – подати тему правдивого і фальшивого поклоніння, яке існує в межах «християнства», для серйозного розгляду. Свідки Єгови розповсюджували цей буклет не лише в Україні, а по всій землі. Метою цієї всесвітньої кампанії було заохотити до дискусії про віру. Кампанію з розповсюдження буклету закінчено ще місяць тому”, – йшлося у повідомленні релігійного центру Свідків Єгови. Що стосується ілюстрації на третій сторінці цього буклету, то вона, за їх словами, базується на біблійних описах, які містяться в біблійній книзі Об’явлення. „Ця ілюстрація зображає усю фальшиву релігію, а не якусь окрему релігійну організацію. Це є темою для теологічних дискусій і висновків, а не політичних чи суспільних заяв”, – наголошується в роз’ясненні. В інформації підкреслено, що Свідки Єгови – це мирні люди, які люблять своїх ближніх, цінують релігійну толерантність та релігійну свободу. Вони не розпалюють ненависть до інших, хоч би до якої релігії вони належали, та поважають право людей вірити так, як вони того хочуть.
Поділитися:
[+]
Сподобалось
10