Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 3.8 | 23 голосів )
Вовки люті увійшли в церкву...
Гуманітарка, лідерство і церковний бізнес
Сіячі/Діячі на ниві Господній
Перший наступ на церкву
Важка артилерія
Другий наступ на церкву
За завісою доброчинності
Боротьба за молитовний будинок
Ще одна афера
Всі сторінки

 

Гуманітарка, лідерство і церковний бізнес - розвиток церкви по-сучасному

В останні кілька місяців у місті Волхові, Петербургської області, відбувся дуже важкий конфлікт, що призвів до розділення Церкви Євангельських Християн Баптистів на дві частини. Я намагаюся створити повну картину подій, так що розуміння того, що сталося і чому це відбулося, може послужити для багатьох уроком. Відразу скажу, я народилася в Волхові, Волховська церква - моя рідна, тут я зустрілася із Христом у 16 років і тут прийняла хрещення і була членом церкви 24 роки. Останні 11 років живу в Америці, але постійно відвідую рідні місця, надаю матеріальну підтримку церкви і доля моїх братів і сестер мені дуже не байдужа.

Спостереження, викладені в цьому листі, я склала після довгих особистих бесід зі багатьма учасниками сумних подій в Волхові. Ну і Інтернет дуже допоміг у пошуку інформації. Всіх учасників конфлікту захльостують дуже сильні емоції. Я годинами веду розмови по телефону, намагаюся втішити своїх подруг і плачуть підбадьорити скривджених, підняти дух, вселити надію. Я намагаюся відтворити картину , що відбулося, звівши воєдино багато думки і оцінки. Деякі з моїх друзів, розмовляючи зі мною, сказали, що у світлі нинішніх подій вони елементарно бояться, бояться за безпеку свою і своїх дітей, і, вислухавши повністю опис подій, я їх дуже добре розумію. Тому працю щодо написання цього листа взяла особисто на себе.

Отже, церква в Волхові була створена в 1923 році як Прохановська церква Євангельських Християн. Першим пастором був Бистров Костянтин Олександрович, з 1969 пастором став Таран Георгій Федорович. Таран Георгій Федорович був пастором Волховської церкви аж до своєї смерті в грудні 1991 року. Церква пройшла через численні гоніння і переслідування, збиралися по будинках і квартирах, іноді на природі, але вогник Слави Богу не згасав, передавався з рук в руки, дбайливо оберігався від зовнішніх вітрів і спроб знищення. З 1991 року, після смерті Г. Ф. Таран, Волховська церква була приєднана до ВСЕХБ. Пастором церкви став його син Стефан Георгійович Таран.

Я несла різноманітні служіння в Волховській церкві: брала участь у музичній групі, проводила групи з вивчення Біблії, с 1991 по 1998 рік була вчителем недільної школи. Це служіння було розпочато ще за Тарана Георгія Федоровича, коли двері Будинків Культури відкрилися для проповідування.

Згодом прийшла перебудова в країні, гоніння припинилися, прийшла хвиля фінансової гуманітарної допомоги з-за кордону, і за останні роки багато випадкових людей з'явилося у церкві. Якщо раніше служителі церкви мали постійну світську роботу і всі служіння в церкві несли безкоштовно, безкорисливо (як Г. Ф. Таран), то тепер виник і розвинувся християнський бізнес прямо в церкві. Пастора стали звільненими, на забезпеченні церков, багато місій і гуманітарних організацій, що живляться грошовою підтримкою з Заходу залучили людей-бізнесменів, для яких церква стала лише чистим бізнесом. У душу до людей не заглянеш, але Господь дав орієнтир – судити по справах. Ось за вчинками і видно цих людей.

Стефан Георгійович дуже багато працював як благовісник та духовний наставник у церкві і як місіонер по області, постійно виїжджав на проповідь, багато років вів програму “Пасторська година" на радіо ,,Теос", будував церкви, з довірою ставився до людей. Виховував 6 дітей.

Початок сумних подій в Волхові - це заснування Стефаном Георгійовичем Тараном Реабілітаційного Центру для колишніх ув'язнених і нарко- та алкозалежних в 2004 році. За підтримки мерії міста Стефан Георгійович з ентузіазмом почав роботу в центрі. Ні сам Стефан Георгійович, ні ті, хто з ним працював у центрі, поняття не мали про особливості роботи з глибоко деградованими людьми: алкоголіками, наркоманами з багаторічним стажем, колишніми вбивцями і злодіями. В Америці, наприклад, для цієї роботи є фахівці, які розуміють всі особливості психології таких людей і звичайним людям просто в голову не прийде цим займатися.

Умовою перебування в Центрі ставилося відвідування церкви. І ось церква наповнилася людьми “самого дна”. На всіх фотографіях тих часів реабілітанти чомусь сидять прямо на перших рядах, а старенькі, що погано чують і погано бачать відтіснені кудись назад, їх просто не видно з-за громіздких фігур. Керувати Центром Стефан Георгійович доручив Расулу Алексєєву, якому не було ще й 20 років, людині новонаверненій, який прийшов на хвилі “гуманітарки” і, як виявилося, був дуже спритним бізнесменом.Коментарі 

 
+5 #1 18.12.2010 22:40
Ця підбірка статей свідчить про те, що Бог не дає свого святого духу на такі церкви (бо ж плоди духа, які описані у посланні до Галат у діях головних героїв історії не помітні). Богові боляче спостерігати як щирі люди, які шукають його - заблукали. Ісус казав, що "по тому пізнають усі, що ви мої учні як будете мати любов між собою". Якщо в церкві немає любові - то її члени не є учнями Христа і нещасні ті поодинокі особи, які, знаходячись у тій церкві, думають,що знайдуть хоч крихти любові та розуміння. На щастя,є в теперішньому світі правдиві християни, які вміють виявляти любов один до одного та мирно вирішувати суперечки. Вони не переймаються посадами і становищем, а віддано виконують наказ Христа "підіть і навчіть людей з усіх народів", тим самим вони сприяють здійсненню пророцтва, що "перед кінцем буде проповідувана Євангелія по цілому світові". Я говорю про тих, хто проповідує не заради грошей, а з любові до Бога та ближнього.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити