Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 17 серпня 2024, 04:14




Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12714
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 11:56 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Тарас написав:
svjat написав:

По моєму, для багатьох вже ясно що ікони самі по собі це не єресь, це певна обрядова традиція як виразився Паша.

Ікона, як матеріальна річ, це просто полотно, рамка і фарба, але єрессю є налаштовуватись на молитву задопомогою ікон, молитись до святих, і т.п.


В чому ти тут бачиш єресь :?:


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12715
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 16:15 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
В нас розмова переходить на ранг примусового переконання в своїй думці. Так виглядає, що чим більше постів ми напишемо, то наша думка буде більш правильно виглядати.
Мені здається, що я написав досить багато, щоб зрозуміти мою думку. А дальше мусолити те саме я не бачу сенсу. Дав би Бог, щоб хтось з нас побачив свою помилковість, адже дві істини не буває.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12717
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 16:31 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Дійсно двох істин не буває. Як я зрозумів ти не маєш поважних аргументів та вирішуєш більше не висловлюватися.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12723
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 19:43 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
паша написав:
Христос є всюди, тому що Він Бог.

Його Дух є всюди, де обрали бути з Ним. А ще витає дух безбожності - там, де нема Христа в серці людей.

Цитата:
Християнину легше дойти до єднання з Христом через ікону.
це де сказано?

Цитата:
А говорити, що Христос є ідол буде єресь з твого боку.
уточню:
Христос є ідолом для багатьох, а не Христос ідол взагалі.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12724
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 20:10 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
Вчора, 17:49
Написано: 4659
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
LMax написав:
уточню:
Христос є ідолом для багатьох, а не Христос ідол взагалі.

А я би ще уточнив, що зображення Христа є ідолом для багатьох.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12725
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 21:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
Сонячник написав:
LMax написав:
уточню:
Христос є ідолом для багатьох, а не Христос ідол взагалі.

А я би ще уточнив, що зображення Христа є ідолом для багатьох.

А також все знання, зв'язане з Христом буде ідолом, якщо не виконувати як Він заповідав, а тільки бити нескінченні просьби і поклони...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12727
UNREAD_POSTДодано: 07 жовтня 2007, 08:57 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
LMax написав:

Цитата:
Християнину легше дойти до єднання з Христом через ікону.
це де сказано?

Це перевірено багатовіковим досвідом християн.

LMax написав:
Цитата:
А говорити, що Христос є ідол буде єресь з твого боку.
уточню:
Христос є ідолом для багатьох, а не Христос ідол взагалі.

Тому ти не можеш казати, що почитання ікон є ідолопоклонством, бо зображений на іконі Христос не є ідолом. Ми не молимося до самого матеріалу, а до Христа, який зображений на іконі.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12728
UNREAD_POSTДодано: 07 жовтня 2007, 09:00 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Сонячник написав:
LMax написав:
уточню:
Христос є ідолом для багатьох, а не Христос ідол взагалі.

А я би ще уточнив, що зображення Христа є ідолом для багатьох.

Як може бути зображення Христа ідолом, коли ніхто не поклоняється самому зображення, а Христу, який є зображеним.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12732
UNREAD_POSTДодано: 07 жовтня 2007, 13:09 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
Та Христу не можна поклонятися (і зображенню тим паче), бо скільки раз він піднімав людей з колін, що падали передним, і казав: "я прийшов служити вам, от вклоніться Отцеві Небесному"...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12737
UNREAD_POSTДодано: 07 жовтня 2007, 16:42 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
LMax написав:
Та Христу не можна поклонятися (і зображенню тим паче), бо скільки раз він піднімав людей з колін, що падали передним, і казав: "я прийшов служити вам, от вклоніться Отцеві Небесному"...


Та що ти таке говориш, як ми можем не поклонятися і не молитись Богові. Так Христос бувши Богом став людиною, але водночас Він залишився Богом. Він прийшов служити нам, став покірним аж до смерті. Але ми повинні служити йому.
І ще одне:
„Один же з них, побачивши, що видужав, повернувся, славлячи великим голосом Бога. І припав лицем до ніг Ісуса, почав йому дякувати. Він був самарянин”(Лк.17,15-16).
Але ж Ісус не зганьбив за ідолопоклонство того, хто приклонив перед Ним свої коліна.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12740
UNREAD_POSTДодано: 07 жовтня 2007, 23:02 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2008, 15:57
Написано: 292
Звідки: Київ
От тут сперечаються з приводу зображення Ісуса. А як бути з зображеннями святих, або Марії? Їм теж виходить можна молитись? Чи християни просто краще налаштовуються на молитву до Бога, дивлячись на зображення якої-небуть великомучениці?




http://allga.com.ua
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12743
UNREAD_POSTДодано: 07 жовтня 2007, 23:33 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
паша написав:
Він прийшов служити нам, став покірним аж до смерті. Але ми повинні служити йому.
служіння Богу відбувається через служіння ближньому свому. Заперечиш?

Цитата:
І ще одне:
„Один же з них, побачивши, що видужав, повернувся, славлячи великим голосом Бога. І припав лицем до ніг Ісуса, почав йому дякувати. Він був самарянин”(Лк.17,15-16).

"19. І сказав Він йому: Підведися й іди: твоя віра спасла тебе!"
слід дочитувати далі.

Цитата:
Але ж Ісус не зганьбив за ідолопоклонство того, хто приклонив перед Ним свої коліна.
чому ідолопоклонство, він прийняв щиру подяку самарянина (який дячив як міг) і дав зрозуміти йому, що слід встати. Акцент на вірі тут.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12744
UNREAD_POSTДодано: 08 жовтня 2007, 09:50 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
LMax написав:
служіння Богу відбувається через служіння ближньому свому. Заперечиш?

Друже, ніхто не заперечує, що потрібмо служити ближньому. Але не забувай, що належить віддавати хвалу і своє служіння Господеві.
Цитата:
І ще одне:
„Один же з них, побачивши, що видужав, повернувся, славлячи великим голосом Бога. І припав лицем до ніг Ісуса, почав йому дякувати. Він був самарянин”(Лк.17,15-16).

"19. І сказав Він йому: Підведися й іди: твоя віра спасла тебе!"
слід дочитувати далі.

Цитата:
Але ж Ісус не зганьбив за ідолопоклонство того, хто приклонив перед Ним свої коліна.
чому ідолопоклонство, він прийняв щиру подяку самарянина (який дячив як міг) і дав зрозуміти йому, що слід встати. Акцент на вірі тут.[/quote

Ти кажеш, що я не дочитую, а сам щоби виплутатися пропускаєш стишки, що послідують моїм і передують твоїм. Я просто зобовязаний їх зацитувати, щоб викрити тмої маніпуляції. Так ось: „Один же з них, побачивши, що видужав, повернувся, славлячи великим голосом Бога. І припав лицем до ніг Ісуса, почав йому дякувати. Він був самарянин. Озвався Ісус і каже: "Хіба не десять очистилось? Де ж девять? І не знайшовся між ними, щоб повернутись, Богові хвалу воздати, ніхто інший, окрім цього чужинця? І він сказав до нього: " Встань, іди: віра твоя спасла тебе".(Лк.17, 15-19). В цих рядках як бачимо є присутній також наголос на подяці Господеві за вчинені добродійства. Коли самарянин поклонився Ісусові він встав і пішов, бо не міг він постійно так клянчати. :D Ісус не скартав його, а з любовю прийняв його жертву і подяку.
Бачу, LMax, ти почав сам заплутуватися і хочеш завести в блуд інших. Визнай рацію слів Господніх. [/b]


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12745
UNREAD_POSTДодано: 08 жовтня 2007, 10:13 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Ольг@ написав:
От тут сперечаються з приводу зображення Ісуса. А як бути з зображеннями святих, або Марії? Їм теж виходить можна молитись? Чи християни просто краще налаштовуються на молитву до Бога, дивлячись на зображення якої-небуть великомучениці?

Християни моляться до святих, щоб останні за своїм посередництвом випросили ласки в Бога. Святі вже є в небі, бо вони відзначилися своїм праведним життям тут на землі.
Богородиця будучи матірю Ісуса, тобто будучи матірю Бога теж молиться за нас перед Богом. Почитання Богородиці є дуже давнім, спочатку її зображення малювали в катакомбах, пізніше після Ефезького Собору іконопис Богородиці ще більше поширився.
"... віднині ублажатимуть Мене всі роди "(Лк. 1, 43) Ці слава вказують на те, що ми маєм молитися, до матері Господа нашого Ісуса Христа. Марія не заступає собою Бога. Згадайте ті ікони де Вона зображена з дитянком Ісусом, там Марія рукою вказує на свого Сина. Хто любить Бога той зобовязаний любити і Його матір.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12748
UNREAD_POSTДодано: 08 жовтня 2007, 12:23 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Цитата:
Тарас: До того ж, я не почув відповіді на аргумент того, що поняття ідолопоклоніння і його означення для Нового Заповіту перейшло зі Старого. Бо раніше ти говорив, буцімто заповідь про заборону малювання зображень і вклоніння їм є в старому заповіті і тепер в часи Нового це не актуально.

Тарасе, шкода, що ти неуважно читаєш мої відповіді. Раніше я докладно пояснив, що заповідь про заборону малювання зображень і вклоніння їм взагалі не стосується нормальної практики використання ікон, а не те що ця заповідь не актуальна в часи Нового Завіту. Вона є актуальна і в час Нового завіту, у випадках коли іконам поклоняються як ідолам (ненормальна, недопустима практика).
Цитата:
Тарас: Тому із закону перенеслись всі заповіді пов’язані із ідолослуженням, тому місце про те, що не зробите собі образа і подоби було заповіддю для першої церкви. Тому ви не знайдете жодної ікони часу першої церкви.

Ікон в першій церкві не було не тому, що це розглядали як пряме порушення старозавітної заповіді, а тому що це було не доцільним в тогочасному культурно-ідеологічному середовищі (я вже писав про це на стор.6). Середовище де поклонялись статуям богів, портрети імператорів асоціювались з поклоніння їм як богам. Обожнювали красу. Перші християни дистанціювались від використання римського образотворчого мистецтва, щоб попросту не бути асимільованим ним. Бо внутрішнє поклоніння в дусі, могло бути витіснене зовнішнім поклонінням, яке тоді було так звичне для людей.
З часом язичницька культура розкладалась. Імператори стали християнами. Почала переважати християнська мораль в суспільстві, яка засуджувала колишнє ідолопоклоніння. Тоді, вже не побоюючись язичницько-культурної асиміляції (язичницького сприйняття образів), в Церкві почали використовувати надбання римського мистецтва для іконопису з метою прикрасити храми і в такий спосіб нагадувати про Христа людям мовою мистецтва. Те ж стосується і ікон Богородиці та святих.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>