Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 22 травня 2024, 01:42




Створити нову тему Відповісти  [ 283 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3044
UNREAD_POSTДодано: 26 червня 2006, 12:15 

Востаннє редаговано Горнятко 03 липня 2006, 20:10 (всього 1 раз).
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 серпня 2006, 11:28
Написано: 135
Зображення


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3050
UNREAD_POSTДодано: 26 червня 2006, 16:50 

Востаннє редаговано Ольг@ 27 червня 2006, 10:08 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2008, 15:57
Написано: 292
Звідки: Київ
Горнятко, погоджуюся. Можливо де в чому різко написано, але я також вважаю, що українськи націоналізм спрямований саме проти росіян Чомусь саме росіян ви вважаєте ворогами :cry: , що є на мою думку, безпідставним і не по-християнськи.
Люди, агов!!! Ви ж християни!!!! Що це за націоналізм? Що за приниження одних націй перед іншими, чи навпаки, піднесення когось? Існує лишень один найкращий народ. І це народ Божий!!! І не важливо, якої національності людина, чи якою мовою вона розмовляє!!!




http://allga.com.ua
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3054
UNREAD_POSTДодано: 26 червня 2006, 19:39 

Востаннє редаговано Горнятко 03 липня 2006, 20:11 (всього 1 раз).
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 серпня 2006, 11:28
Написано: 135
Зображення


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3071
UNREAD_POSTДодано: 26 червня 2006, 23:44 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
До Горнятка:
Мені здається, що Сонячник зовсім не те мав на увазі, що ти подумав.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3072
UNREAD_POSTДодано: 26 червня 2006, 23:45 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Вибач, я не уточнив про що я маю на увазі. Я маю на увазі, що мені здається, що ти не зрозумів, про що говорив Сонячник, коли говорив, про те, що якщо росіяни нас не люблять, то це їхня проблема.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3106
UNREAD_POSTДодано: 27 червня 2006, 07:32 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Горнятко написав:
Хто Вам сказав, що росіяни Вас не люблять? Хто Вам сказав, що Вас люблять американці? А бо , для приклада, якийсь європейський нарід?
І чи Ви припускаєте, що існують українці-шовіністи?
Ні! Українці - це найвеличніший і найлюбоверясний нарід!
І бовдурів у цьому етносі немає. А якшо й є, то винуваті росіяни - шовіністи!
Унікальний приклад мислення штампами. :roll: Таке навіть не коментують... Рідко можна зустріти таке одностороннє і сповнене злобою висловлювання. Хоча, й ні, чому ж рідко - класичне шаблонне мислення російського шовініста, який навіть розмову українською сприймає за зневагу до інших народів, за якусь абсолютизацію українського. Та ж ми саме обговорюємо цю тему, щоби якось позбутися штампів, абсолютизації. Але я не дивуюся, навязані штампи з цього питання є надзвичайно стійкими, і позбутися їх дуже важко.
До речі, на одному сайті, який присвячений розвитку української мови, на першому місці зустрів фразу (спеціально для шовіністів): Цей сайт зроблений НЕ для того, щоби принижувати китайську та інші мови. :)
Що ж зробиш, шовінізм - це важка хвороба...




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3117
UNREAD_POSTДодано: 27 червня 2006, 10:22 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2008, 15:57
Написано: 292
Звідки: Київ
Taj написав:
Хоча, й ні, чому ж рідко - класичне шаблонне мислення російського шовініста, який навіть розмову українською сприймає за зневагу до інших народів, за якусь абсолютизацію українського.

Taj, а чому ви не розібравшись одразу звинувачуєте Горнятко в шовінізмі? І чи не здається вам, що якби він дійсно таким був, то писав би саме російською мовою?
А про штампи можна ще й посперечатися, бо саме на західній Україні століттями нав"язувалася ненависть до російської мови й народу. Чомусь людей, які говорять на українсько-польському (вважаючи це нормою) суржику нікому і на думку не прийде звинуватити в тому, що вони зраджують Україну, при цьому ця ж ситуація з російською мовою - і ти ворог народу. Чому так? І хто саме у цьому випадку мислить штампами? Чи інший приклад: на форумі повно англійських ніків, і нічого. Але варто було з"явитися людині з російським - і всі одразу на неї накинулися? І тут теж по-вашому штампів нема?




http://allga.com.ua
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3128
UNREAD_POSTДодано: 27 червня 2006, 14:13 

Востаннє редаговано Горнятко 03 липня 2006, 20:11 (всього 1 раз).
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 серпня 2006, 11:28
Написано: 135
Зображення


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3129
UNREAD_POSTДодано: 27 червня 2006, 14:17 

Востаннє редаговано Горнятко 03 липня 2006, 20:12 (всього 1 раз).
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 серпня 2006, 11:28
Написано: 135
Зображення


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3154
UNREAD_POSTДодано: 27 червня 2006, 22:52 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Мушу визнати, що я був неправий, коли вжив термін "російський шовініст". Шовінізм не має національного забарвлення. Я думаю, що не існує "російського шовінізму", "українського шовінізму". Є просто шовінізм, зневага до власного чи чужого народу, мови.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3156
UNREAD_POSTДодано: 27 червня 2006, 23:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Горнятко написав:
Націоналізм часто одягається під патриотизм.
Передбачаю обурення, це така сама какашка, тільки у фантику!
Оце і є класичне мислення шовініста, що кипить ненавистю. Термін "націоналізм" шовіністи сприймають виключно у негативному значенні. Ну, спаплюжили таке прекрасне слово. Але й того мало. Вони послідовні у своєму єзуїтстві. Далі намагаються ще й спаплюжити дуже близький за значенням термін "патріотизм". Оскільки через багаторічну пропаганду в головах людей слово націоналізм - є негативним штампом, то зрозуміло, що залишається патріотизм. Якщо нібито "погано" бути націоналістом, то може хоч можна патріотом. Але ж бачите, і термін "патріотизм" намагаються затоптами, зробити з нього також негативний штамп.
Різниця між цими термінами невелика. Патріотизм походить від латинського терміну, який означає "батько", "батьківщина", і має значення "любов до батьківщини", до держави, в якій людина живе, тоді як націоналізм - це любов до своєї нації. Різницю найкраще показати на прикладі США. Кожен україно-американець ;) є палким патріотом США, і разом із тим може бути націоналістом, любити свою націю.
Але чомусь, коли говориш про любов до рідної нації, шовіністам здається, що ти абсолютизуєш її, вважаєш її винятковою, а всі інші нації при цьому обовязково треба ненавидіти.
До Ольг@: як бачите, щоб бути шовіністом, не обовязково розмовляти російською. Це стиль мислення такий.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3199
UNREAD_POSTДодано: 28 червня 2006, 17:45 

Востаннє редаговано Горнятко 03 липня 2006, 20:12 (всього 1 раз).
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 серпня 2006, 11:28
Написано: 135
Зображення


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3204
UNREAD_POSTДодано: 28 червня 2006, 18:53 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Так, прошу не наїзжати на україно-американців! :D
Цікаве пояснення різниці між патріотизмом та націоналізмом навів Тай на прикладі україно-американців. На мою думку, таке тлумачення дійсно правильне, адже я, як українець, маю особливу любов до української культури, а також до українців (носіїв цієї культури а не безликих мешканців України), і в той же час, проживаючи в США я став патріотом цієї країни, я більше поважаю американський народ ніж український і почуваю гордість за цю країну. Однак, що стосується мови, то, звичайно, українська мова та ментальність мені блищі і я горжусь красотою української мови. Цікаво, що, згідно, з визначенням Тая, американці не можуть бути націоналістами, а лише патріотами, бо всі вони вихідці з різних народів, і якщо націоналізм і присутній в США, то лише український, російський, польський, ірландський тощо.

Цікаве і докладне визначення націоналізму навів Горнятко і я також згідний з ним. Розуміння природи націоналізму дає нам терпимість до проявів чужого націоналізма.

Цікаво, де ця грань, яка розділяє націоналізм, та просто любов до своєї нації? Так само як і любов до своєї країни та патріотизм? І чи може бути патріотизм черезмірним? Мені, наприклад, з одної сторони смішно, а з другої, вже набридло вислуховувати похваляння братів-росіян наскільки Росія є величною, багатою, сильною та які росіяни усі розумні. :) Мені здається тут також має бути якась межа.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3209
UNREAD_POSTДодано: 28 червня 2006, 21:37 

Востаннє редаговано Горнятко 03 липня 2006, 20:12 (всього 1 раз).
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 серпня 2006, 11:28
Написано: 135
Зображення


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3214
UNREAD_POSTДодано: 28 червня 2006, 23:46 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Щоби бути україно-росіянином, треба щонайменше жити в Росії. А якщо це українець, який ненавидить українське, то для цього існує окреме слово - яничар.
До Братика: та якраз я ніякої різниці не бачу між націоналізмом і любовю до своєї нації, бо це за визначенням те саме.
А ти, Горнятко, ніяк не можеш позбутися шаблонів і крайнощів. Та зрозумій вже, врешті решт, що такі безглузді крайні висновки, які ти робиш абсолютно безпідставно, безпричинно, виключно на основі власних абсурдних шаблонів, виставляє тебе якимось дурником. А я сподіваюся, що ти таки здатний мислити логічно. Не сприймай всіх навколо за ворогів, це ж патологія.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 283 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>