Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 20 травня 2024, 05:59




Створити нову тему Відповісти  [ 78 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2381
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2006, 12:13 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
До речі, мене дивує, коли кажуть, що "якщо не забув, пам"ятаєш про нанесену образу, значить - не пробачив". Що мається на увазі? Зовсім викинути з пам"яті? Не вийде, хіба що треба бути хворим на амнезію :roll: Чи, може, мають на увазі те, що ніколи більше тій людині про образу не нагадувати, поводитися так, ніби нічого не сталося, мати добрі стосунки ...




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2387
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2006, 13:29 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
18 серпня 2013, 18:53
Написано: 22
Звідки: NewVol, UA
Віровизнання: п'ятидесятник
Winslet - Ви праві на 100%.
Цитата:
До речі, мене дивує, коли кажуть, що "якщо не забув, пам"ятаєш про нанесену образу, значить - не пробачив". Що мається на увазі? Зовсім викинути з пам"яті? Не вийде, хіба що треба бути хворим на амнезію Rolling Eyes

Дійсно, багато, я переконаний, що багато християн фантазують про свій духовний стан, відверто лукавлять, взагалі багато вдають бажаного за дійсне, а на справді не так.
Як п"ятидесятник, читав, що тут на форумі є декілька учасників. Чув на одному із зібрань(було лідерське служіння, 95% пастори церков і диякони), коли Дух Святий звертався до присутніх: "Не вчіть дітей моїх неправди". Тому проблема не так як: - "чи існує образа, чи не існує в житті християн"; однозначно так - існує образа., тільки у всіх вона проявляється в міру їхнього духовного росту. В церкву покликані грішники і я в тому числі, які спасаються святістю Христа("халявою", бо смертний вирок тільки по одній єдиній причині відмінено) і все життя ми духовно ростемо, з немовлят до духовно зрілих християн. Не можу і не маю права судити по собі будь кого, чи ще якось судити(Слово Боже по цій причині однозначне), а тому знаю, що ідеальних людей немає, є люди які хочуть рости, то вони ростуть, як апостол Павло каже: "Фил.3:12 Не тому, що я вже досягнув, або вже вдосконалився, але прагну, чи не досягну я того, чим і Христос Ісус досягнув був мене." і є, ті що не ростуть і їх влаштовує той справ справ що є, жалко таких, не хочу бути на їхньому місці.
Я помітив, що в багатьох випадках в церквах просто лукавлять, або обманюють. І це означення(враження) я особисто відношу також відношу до питання образи.




DIXI
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2431
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2006, 23:44 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Частково згідний, але лише частково. Я впевнений, що є такий стан християнина, коли його образи просто не зачіпають. Його дух закритий до образ.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2444
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2006, 08:41 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я не згідний з думкою яка дозволяє ображатися. Так це природньо, але й всякий гріх для Адама, який живе у нас, є природнім. Ми повинні чітко усвідомити що ображатися це гріх і не перекладати вину на тих хто ображає (тут, до речі, ще один гріх появляється - осуду). Коли ми ображаємося, тобто не прощаємо, тримаємо в серці образу, то ми грішимо а не хтось інший. І цей гріх є одним з найважчих гріхів. Христос порівнює такий гріх з братовбивством. І дійсно, ображаючись на брата, ми його духовно вбиваємо, наносимо рани, які потім дуже довго заживаються і залишають слід на все життя.
Також не згідний з тим, що образу можна памятати. Не згідний з тим що образи не можна забути. Можна. Буквально вчора я розмовляв з одною сестрою, яка пережила близьке спілкування з Богом, вона мені сказала: ти уявляєш, я навіть не памятаю хто мені щось погане зробив, Бог з моєї памяті це витер. Коли Бог нам прощає, Він стирає з нашої памяті всі образи, бо якщо ми не простимо людям, то й Бог не може простити нам. А повнісю простити, це і означає не памятати. Коли Бог нас прощає, Він, написано, вже ніколи нам не згадає наші гріхи, тобто Він їх забуває, те ж саме повинні робити і ми. Прощайте - і буде вам прощено.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2457
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2006, 11:04 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 квітня 2010, 14:28
Написано: 411
Звідки: село Настасів, Тернопільщина
Winslet написав:
До речі, мене дивує, коли кажуть, що "якщо не забув, пам"ятаєш про нанесену образу, значить - не пробачив". Що мається на увазі? Зовсім викинути з пам"яті? Не вийде, хіба що треба бути хворим на амнезію :roll: Чи, може, мають на увазі те, що ніколи більше тій людині про образу не нагадувати, поводитися так, ніби нічого не сталося, мати добрі стосунки ...
З цим я згодний. Забути образу, особливо, якусь болючу важко... І то зовсім не означає, що людина не пробачила. Можна пробачити, але ж біль то лишається...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2458
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2006, 11:17 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Отож. Як-то в народі кажуть: "Все прощається, та не все забувається".




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2490
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2006, 18:49 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
В англійські мові слово простити (to forgive) має те ж значення що забути. Англомовні говорять "забуть мені". Ці два поняття тотожні: не можна простити, але не забути. Бог наші гріхи простив (забув) і ніколи не згадає.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2491
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2006, 18:53 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
Якщо насправді пробачити, болю не залишається. Память про вчинок, подію, але не біль.




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2493
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2006, 19:10 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Цитата:
А повнісю простити, це і означає не памятати. Коли Бог нас прощає, Він, написано, вже ніколи нам не згадає наші гріхи, тобто Він їх забуває, те ж саме повинні робити і ми. Прощайте - і буде вам прощено.

Я згоден з Братиком. Якщо є образа, то по тому ми знаємо, що ми не простили... і Бог не простить наші гріхи. :(

Я пригадую, як одному християнину інші говорили: "Як ти можеш з ним спілкуватися, як ти можеш... він тобі таке зробив, він тобі те... а ти? як ти можеш, ти що забув?"
І справді, ми - недосконалі, але це не значить, що Бог нам простить, коли ми не простили ближньому!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2496
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2006, 19:28 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
А ще написано (по памяті): коли ідеш на зібрання і маєш щось на брата свого, піди, примирися з братом своїм, і тоді приходь.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2514
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2006, 07:12 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
27 лютого 2017, 09:26
Написано: 119
Звідки: Тернопіль, Україна
Дуже цікаве обговорення. А найцікавіше, що кожен, хто тут висловив свою думку має рацію. І об'днує всі позиції висловлювання NELC:
Цитата:
існує образа, тільки у всіх вона проявляється в міру їхнього духовного росту.

Ну, справді так, бо написано:

І я, браття, не міг говорити до вас, як до духовних, але як до тілесних, як до немовлят у Христі. Я вас годував молоком, а не твердою їжею, бо ви не могли її їсти, та й тепер ще не можете, бо ви ще тілесні. Бо коли заздрість та суперечки між вами, то чи ж ви не тілесні, і хіба не полюдському робите? (1Кор.3:1-3).

Тому правильно написав Тарас, маючи на увазі духовного християнина:
Цитата:
Я впевнений, що є такий стан християнина, коли його образи просто не зачіпають. Його дух закритий до образ.


Звідси зрозумілою є і позиція Winslet, яка й збагнути не може, як можна забути образу:
Winslet написав:
До речі, мене дивує, коли кажуть, що "якщо не забув, пам"ятаєш про нанесену образу, значить - не пробачив". Що мається на увазі? Зовсім викинути з пам"яті? Не вийде, хіба що треба бути хворим на амнезію :roll: Чи, може, мають на увазі те, що ніколи більше тій людині про образу не нагадувати, поводитися так, ніби нічого не сталося, мати добрі стосунки ...
Бо не може християнин відразу вирости в духовну, дорослу людину, а для немовлятка у Христі - це нормально для її зросту ображатися, а тоді боротися з наслідками образи, намагатися забути біль...
Тому це питання, питання, наскільки людина ображається, є яскравим показником її духовного зросту. А в церкві завжди є люди різного зросту...
Але не думайте, що це дуже легко зрости до такого стану, щоби вже перестати ображатися. Це означає одне: що Господь провів цю людину через такі великі випробування (образи, зневагу, насмішки тощо), що вона вже перестала сприймати їх, а захисток шукає тільки в Господі. Тобто, як сказав Тарас, серце її стало закритим для образ.
А це дуже нелегкий шлях, який усім нам належить пройти, улюблені Господом. Кому більше, кому менше, у міру сил...
Тож кріпіться Господом, зміцняйтеся Його благодаттю, зростайте в міру віри, і хай Христос береже наші серця від образ




Писання досліджували день-у-день, чи так воно є (Дії 17:11).
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2523
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2006, 10:22 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я Іване, коли писав про закритий дух, та про те, що образи можуть нас зовсім не зачіпати, я мав на на увазі не те, що в нас від образ мозоль, що ми до них звикли, і тому вони нас не зачіпають. Я мав на увазі те, що ми можемо просто закрити свій дух (звичайно для цього треба мати духовну силу, яку можнаотримати від щирого, неформального спілкування з Богом) і образи просто не зможуть проникнути в нашу душу і засмутити наш дух. До цього варто стремитися. Написано, що хто володіє своїм духом, той кращий від завойовника міста.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2540
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2006, 11:27 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Розглянемо наприкладі три випадки, як може людина відреагувати на образу:
Напр., мені хтось сказав, що я маю невірні поняття, заблукав, і на таких покаяння вже нема!!!
1) образився (і образи не скриваю), бо він не мав права таке казати;
2) образився, але розумію, що ображатися гріх, тому вдаю, що він мене тим не зачепив;
3) шукаю причину: чому він так сказав? може я справді не правий... а якщо я правий, то значить він не правий, а якщо він помиляється, то чого на таких ображатися?

І взагалі, я так думаю, що образити можна лише горду людину, яка вважає, що вона щось значить, що має певні знання, що вона спасенна, що краще розуміється на чомусь.
А щоб образити людину смиренну, яка вважає себе за ніщо - важко уявити, щоб така людина на когось за щось образилась!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2568
UNREAD_POSTДодано: 17 червня 2006, 08:31 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
В першому варіанті криється гріх осуду, в другому - прикриття гріха а не перемога над ним, третій варіант, мабуть, правильний.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2576
UNREAD_POSTДодано: 17 червня 2006, 15:16 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
27 лютого 2017, 09:26
Написано: 119
Звідки: Тернопіль, Україна
Тарас написав:
Я Іване, коли писав про закритий дух, та про те, що образи можуть нас зовсім не зачіпати, я мав на на увазі не те, що в нас від образ мозоль, що ми до них звикли, і тому вони нас не зачіпають. Я мав на увазі те, що ми можемо просто закрити свій дух (звичайно для цього треба мати духовну силу, яку можнаотримати від щирого, неформального спілкування з Богом) і образи просто не зможуть проникнути в нашу душу і засмутити наш дух. До цього варто стремитися. Написано, що хто володіє своїм духом, той кращий від завойовника міста.

Це вже питання, яким чином людина духовно зростає. Духовні речі мають свій чіткий порядок. Немовлятко у Христі цілком щиро переконане, що образи - це нормальна реакція на несправедливий вчинок ближнього. Коли образи, гнів, заздрість у серці - це ознака духовного зросту людини, яку потрібно кормити ще молоком, а не твердою їжею. Це - один духовний стан, початковий стан духовного немовляти.
Але проходить деякий час і згодом людина, читаючи Слово Боже починає розуміти, що будь-які образи є гріхом. І хоч вже й розуміє це, але якщо духовно не зростає, то опиняється в іншому стані, який ап.Павло так описує: Ви бо за віком повинні б бути вчителями, але ви потребуєте ще, щоб хтось вас навчав перших початків Божого Слова. І ви стали такими, яким потрібне молоко, а не страва тверда. Євр.5:12. Бо тільки читаючи Біблію, пізнаючи таємниці Божі, неможливо вирости у людину духовну, серце якої закрите для образ. Тут потрібно ще щось. Ось і виходить така ситуація, яку змалював NELC, говорячи про лукавство, коли віруюча людина розуміє, що це зло, але робить, не маючи сили позбутися. Хоч я не вважаю таку духовну ситуацію лукавством. Це - духовний стан, коли зупиняється духовний ріст, коли людина вже дуже багато "знає", і не сприймає у своє серце живе Слово Боже, яке здатне судити думки: Про це нам би треба багато казати, та висловити важко його, бо нездібні ви стали, щоб слухати. Євр.5:11. Тобто, така людина знов стає немовлям, яка багато знає, але не розуміє духовних речей, тому що не пережила їх, не пройшла через випробування, через насмішки, через злобу... не пройшла дорогою Христа.
Тому мова тут йде не про якийсь мозоль, а про необхідні умови духовного зростання, без чого людина не може зростати духовно. Саме таким чином виробляються духовні чуття (чувствования - рос.):А страва тверда для дорослих, що мають чуття, привчені звичкою розрізняти добро й зло. або російський переклад:у которых чувства навыком приучены к различению добра и зла (Євр.5:14)
А вже тоді, коли людина трошки зросла, наступає такий стан, коли людина у складних ситуаціях ховається у Господі, як у міцній твердині, і Він береже її дух від злоби і образ. Ось тоді при Божій допомозі, дух не оскверняється образами. Але цього треба не просто прагнути (хоча для початку і досить наших прагнень і бажань, які бачить Господь), до цього потрібно зростати духовно, не лише вникаючи у Слово Боже, а й практично йдучи Христовою дорогою. Нехай ніхто не думає, що дорога Христова встелена лише квітами. Але хто має добре бажання, святі прагнення і устремління, то Господь проведе його цією дорогою та не залишить у труднощах і випробуваннях.




Писання досліджували день-у-день, чи так воно є (Дії 17:11).
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 78 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>