Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 12 травня 2024, 04:26




Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14752
UNREAD_POSTДодано: 20 лютого 2008, 23:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
кома написав:
Чому ж тоді у церквах можна побачити ікони, якщо поклоніння їм вважається гріхом?

Кома, поклонятися потрібно не іконам, а Живому і Невидимому Богу! Адже, Бог бачить Тебе кожної хвилини і знає всі Твої думки ще до того, як Ти їх вимовиш в молитві.
А навіщо ікони у церквах? Мені це важко зрозуміти... хоча Свят пояснює, що декому вони допомагають налаштуватися на молитву.

svjat написав:
Наприклад до ковчега євреї теж ставились по особливому, тому що там зберігались Заповіді дані Богом. Чи до жертвеника, бо там приносилась жертва Богу.

Так, але ковчег і жертівник були освячені Самим Богом і в Законі Божому щодо цих святинь були відповідні застереження.
Але ж ніхто не поклонявся ковчегу чи жертівнику.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14754
UNREAD_POSTДодано: 21 лютого 2008, 11:48 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Сонячник написав:
кома написав:
Чому ж тоді у церквах можна побачити ікони, якщо поклоніння їм вважається гріхом?

Кома, поклонятися потрібно не іконам, а Живому і Невидимому Богу! Адже, Бог бачить Тебе кожної хвилини і знає всі Твої думки ще до того, як Ти їх вимовиш в молитві.
А навіщо ікони у церквах? Мені це важко зрозуміти... хоча Свят пояснює, що декому вони допомагають налаштуватися на молитву.

svjat написав:
Наприклад до ковчега євреї теж ставились по особливому, тому що там зберігались Заповіді дані Богом. Чи до жертвеника, бо там приносилась жертва Богу.

Так, але ковчег і жертівник були освячені Самим Богом і в Законі Божому щодо цих святинь були відповідні застереження.
Але ж ніхто не поклонявся ковчегу чи жертівнику.

Так само ніхто не поклоняється самим іконам, а Богу через ікони.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14761
UNREAD_POSTДодано: 22 лютого 2008, 02:36 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Чи Бог потребує посередників у вигляді дерева?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14773
UNREAD_POSTДодано: 23 лютого 2008, 12:23 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Бог ні, а людина так. І не дерева, а зображення на дереві наділеного певним символічним значенням.
Коли вже зайшла справа про дерево, то хочу сказати, що на нього можна дивитися двояко: - дивитися і бачити просту матерію, або дивитися і бачити Творця цієї прекрасної матерії.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14803
UNREAD_POSTДодано: 26 лютого 2008, 18:57 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
А чому ти думаєш що людина потребує посередника? І невже якесь зображення на дереві може бути посередником між Богом і людиною? Чи не є посередником Христос?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14815
UNREAD_POSTДодано: 27 лютого 2008, 16:11 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Братик написав:
А чому ти думаєш що людина потребує посередника? І невже якесь зображення на дереві може бути посередником між Богом і людиною? Чи не є посередником Христос?

Людина звертає свій погляд на Бога дивлячись на ікону. Ікона вводить нас в спілкування з Богом. І взагалі то не якесь зображення, а ікона. Христос є посередником між нами і Отцем. Ікона є посередником також між нами і Христом, Пресвятою Богородицею, святими, які заносять наші молитви до Бога.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14817
UNREAD_POSTДодано: 27 лютого 2008, 18:10 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Це, вибач, якийсь гібрид між християнством та язиництвом. Об"єкти поклоніння взято з християнства, а форма - та ж, що і в поган.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14822
UNREAD_POSTДодано: 28 лютого 2008, 16:30 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Братик написав:
Це, вибач, якийсь гібрид між християнством та язиництвом. Об"єкти поклоніння взято з християнства, а форма - та ж, що і в поган.

Язичники поклоняються самим статуям. У язичників богів багато. Християни тим відрізняються від язичників, що вони не моляться до самого матеріалу, а до живого Бога. У цей момент ікона виступає тим засобом який веде до Бога, а не замінює його.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14825
UNREAD_POSTДодано: 29 лютого 2008, 08:37 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Та я розумію точку зору католиків та православних. Просто не бачу сенсу використовувати зображення як посередник або для кращого уявлення тощо. Якщо Бог живе у серці, достатньо зазирнути у нього щоб побачити Бога. Бог є живий і всюдисущий, щоб звертатися до Нього з проханням чи з подякою, нам не треба Його уявляти, Він почує наші думки і без цього. Хай благословить вас Бог!




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14836
UNREAD_POSTДодано: 03 березня 2008, 15:43 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Братик написав:
Та я розумію точку зору католиків та православних. Просто не бачу сенсу використовувати зображення як посередник або для кращого уявлення тощо. Якщо Бог живе у серці, достатньо зазирнути у нього щоб побачити Бога. Бог є живий і всюдисущий, щоб звертатися до Нього з проханням чи з подякою, нам не треба Його уявляти, Він почує наші думки і без цього. Хай благословить вас Бог!

І тебе хай благословить!
Ніхто не заперечує, що можна молитися в серці, але не можна заперечити, що не можна молитися перед іконою.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14848
UNREAD_POSTДодано: 05 березня 2008, 11:26 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
svjat написав:
Я вже коментував раніше, чому в старозавітні часи і на початку першого тисячоліття зображення при поклонінні були не допустимі. І чому їх використання стало допустимим пізніше. А також про те, яке використання ікон допустили в Церкві, щоб воно не вело до обрядовірства (чи ідолопоклоніння). Дивись стор. 5,6,7,10.

Свят, я вже писав здається, що для мене такі пояснення, як фігові листки на Адамові і Єві. Ще раз напишу, я сприймаю вчення, передане нам Богом через апостолів, ЗАВЕРШЕНИМ і незмінним. Тому для мене доводи, що не базуються на Писанні, не достаттні, для того, щоб поміняти стандарти поклоніння.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14851
UNREAD_POSTДодано: 06 березня 2008, 06:44 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
Тарас написав:
Свят, я вже писав здається, що для мене такі пояснення, як фігові листки на Адамові і Єві. Ще раз напишу, я сприймаю вчення, передане нам Богом через апостолів, ЗАВЕРШЕНИМ і незмінним. Тому для мене доводи, що не базуються на Писанні, не достаттні, для того, щоб поміняти стандарти поклоніння.

Процитуй, де Апостоли кажуть про ікони? :shock:
І взагалі дуже цікава і примітивна поведінка! Це ж твої слова?
Тарас написав:
Лютере, я думаю, що тут питання торкається грані закону і благодаті. Для мене закон на даний часнемає сили (окрім тих заповідей, які залишили для поган). А в першій церкві НІДЕ не помітно, щоб вчили про десятину.

Ти, отже, той хто вирішує де і коли вступає в силу благодать??? Не загнався ти часом. Як і всі протестантики, що беруть участь у форумі.




Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14893
UNREAD_POSTДодано: 11 березня 2008, 18:02 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Цитата:
Тарас: Свят, я вже писав здається, що для мене такі пояснення, як фігові листки на Адамові і Єві. Ще раз напишу, я сприймаю вчення, передане нам Богом через апостолів, ЗАВЕРШЕНИМ і незмінним. Тому для мене доводи, що не базуються на Писанні, не достаттні, для того, щоб поміняти стандарти поклоніння.

А стандарти поклоніння ніхто і не міняв. Мінявся обряд пов'язаний з поклонінням. Чи ти хочеш заперечити можливість розвитку церковного обряду в залежності від культурного середовища?
Сонячник написав:
svjat написав:
Наприклад до ковчега євреї теж ставились по особливому, тому що там зберігались Заповіді дані Богом. Чи до жертвеника, бо там приносилась жертва Богу.

Так, але ковчег і жертівник були освячені Самим Богом і в Законі Божому щодо цих святинь були відповідні застереження.

Не бачу в тому проблеми, що ікони не були приписані Богом. Християни вже не обмежені законом і можуть цілком творчо розвивати богослужіння і його обрядові форми. Друге діло, що все мені можна та не все корисно.
До речі, щодо використання ікон теж існують застереження загальноприйняті на 7му Вселенському соборі.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14904
UNREAD_POSTДодано: 11 березня 2008, 20:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
svjat написав:
Чи ти хочеш заперечити можливість розвитку церковного обряду в залежності від культурного середовища?

Svjat, Господь не міняється в залежності від культурного середовища. І ми також не повинні щось міняти, а лише покорятися волі Божій.
svjat написав:
Християни вже не обмежені законом і можуть цілком творчо розвивати богослужіння і його обрядові форми.
Не можу погодитися. Якщо дотримуватися такого трактування, то можна зайти хтознакуди. Не християни повинні розвивати служіння, а Дух Святий, який діє через відроджених християн.

svjat написав:
До речі, щодо використання ікон теж існують застереження загальноприйняті на 7му Вселенському соборі.
А можна коротко почути основну суть цих застережень?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14936
UNREAD_POSTДодано: 17 березня 2008, 17:57 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Ні Святе, на мою думку змінилися принципи поклоніння, а не просто зовнішня форма. З живих молитов перейшли до монотонного тараторення чужих молитв перед зображеннями і до мертвих людей.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>