Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 17 серпня 2024, 00:16




Створити нову тему Відповісти  [ 249 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24110
UNREAD_POSTДодано: 22 липня 2010, 11:47 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Sh_21 написав:
Michail написав:
А ще є цитата (*причта) про темницю суддю і возного. Там точно контекст не грає ролі. А є попередження! І не тільки земне.

Матв.5:26Поправді кажу тобі: Не вийдеш ізвідти, поки не віддаси ти й останнього шеляга!.
Як немає контексту, там говориться про прощення.

Матв.5:23 Тому, коли принесеш ти до жертівника свого дара, та тут ізгадаєш, що брат твій щось має на
тебе,
Тоді поясніть цей вірш як він стосується мертвих? Які вони жертви приносять у чистилищі? Хто їхній ближній там? Ще прочитайте Якщо із контексту видно мова йде про живих. А ще краще почитайте із початку розділу по сьомий, де ви знайдете слова до мертвих людей.

Милитва "Отче наш" зауважували такі слова:
Лук.11:4 І прости нам наші гріхи, бо й самі ми прощаємо кожному боржникові нашому.
Як бачимо похожість слів. Якщо ми не простимо ближньому, то Бог не простить і нам.




Гарно пояснено. Я це собі зберігаю.
Але все-таки там сказано, що не вийдеш із темниці, поки не віддаси останнього шага!
Тобто можна вийти із темниці - витерпівши карим (віддавши останнього шага).
Так що до кінця Ви мене не переконали..., бо не розяснили про вихід з темниці і останній шаг.

І ще чекаю відповіді в темі священики.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24111
UNREAD_POSTДодано: 22 липня 2010, 11:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Sh_21 написав:
Michail написав:
Взагалі-то причин розколу багато було, а повід - грошові індульгенції (чого я проти!).
ТОму відпусти тепер є без грошей в католиків...

Якщо вже зачепили тему про Мартіна Лютера, то слід додати, що це його вислів "Тільки Писання". До того Церква жила Святим Письмом і Переданням.

То ви уже про другий розкол говорите, а я про перший писав у 1054 році.


Михайло:
Там було теж набагато більше причин.

Цитата:
Ап. Павло писав, щоб ми дотримувались Передання, якому він вчив...

То покажіть мені передання апостола Павла, я думаю тут мова йде про Писання, або якісь внутрішні постанови Церкви, але точно не стосується доктрини.

Михайло: Думаю, що ап. Павло більше передав, ніж записав. Логічно? І його Передання передавалосьб з уст у вуста. Ще й тепер старі люди передають молодим. А усне передання було все-таки записано, але пізніше навіть за Біблію, бо й Новий Завіт спочатку був усним переданням!

Цитата:
Крім того мова йшла і про національні переклади Біблії і про Літургію на рідних мовах народів. Це все було виправлено на ІІ Ватиканському соборі... Але, звичайно, всього протестанстського не може прийняти Католицька Церква...

Але в цьому поміг протестантський рух.


Підтримую. Контрреформації також цей рух "поміг" виникнути!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24112
UNREAD_POSTДодано: 22 липня 2010, 13:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
06 серпня 2024, 11:49
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Цитата:
Стать: Я думаю це перейшло у Церкву із язичества, самі подумайте Павло ж заперечив таке дійство, а не одобрив, якщо думати як ви, що мова йде про чистилище, то Павло і це заперечив, бо він сказав що воно ніякої користі не дає, те саме і чистилище, те що ви говорите що воно є користі не дасть, а тільки погіршить духовний стан, бо ваші прості католики зловживають тим.


Michail написав:
Михайло: Де заперечив? Але чітко покажіть заперечення. Типу: „Не робть такого більше ніколи!”

Будь - ласка (1Кор.15:29,30) Дайте відповідь апостолу Павлу і мені.
29 Бо що зроблять ті, хто христяться ради мертвих? Коли мертві не воскресають зовсім, то нащо вони ради мертвих і христяться?
30 Для чого й ми повсякчас наражаємось на небезпеки?



Цитата:
Sh_21
З нами з: 11 березня 2010, 19:20
Повідомлення: 869
Репутація: 21

Звідки: Тернопіль
Стать:
Може ще пояснете чому у вас 77 книг, а у православних 72, вроді так. То хто із вас правий?

Михайло:
У нас 72. Старий Завіт 47, Новий – 27.
Не знаю скільки в православних. Там є і 72 і трохи більше. Але скільки канонічно не пам’ятаю.

Хто правий? Бог!

Не можу уже другий раз знайти. Є місце у Писанні приблизно так" " І будуть від моря до моря ходити шукати Слова Божі", цей час уже настав.


Цитата:
Sh_21
Друге, я думаю ви читали історію, що християни користувалися тими самими книгами Біблії що і протестанти тепер і до 395 року, отож не привласнюйте собі Писання, воно Боже, а не людське.

http://www.gotquestions.org/Ukrainian/U ... canon.html


Михайло: Я не привласнюю його ніякій церкві, бо ті ж християни прийняли до уваги ще кілька книг.... І не в пізньому середньовіччі, а в пеших століттях християнства.

Добре, дайте цитати із канонічної Біблії де були силки на апокрифічні книги, я крім послання Юди більше не зустрічав?

Цитата:
Як це в шахматах називається, коли є підряд два однакової сили ходи протилежних сторін?

Теж не знаю як називається, але в кінцевому результаті це нічья. Да, кожен правий і всі знаходять відповіді на свої доктрини, чи вони правильні, чи ні.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24114
UNREAD_POSTДодано: 22 липня 2010, 13:45 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Пропоную залишити це питання. Хай розбераються керіввництва наших Церков.
Якби дійшли згоди по цьому питанню в процесі екуменії, я би прийняв рішення їх...


"30 Для чого й ми повсякчас наражаємось на небезпеки?"
Якщо люди не воскресають, то навіщо за них охрещуватись?
Що за небезпеки? Може це були часи гонінь? І хрещення було небезпечне.. Тим більше підвищувався шанс, якщо ще за когось приймали хрещення? Не знаю... Це просто думки.

Все таки залишмо цю тему, перейдімо до гілки про священство.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24147
UNREAD_POSTДодано: 25 липня 2010, 21:29 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
06 серпня 2024, 11:49
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
Sh_21 написав:
Michail написав:
А ще є цитата (*причта) про темницю суддю і возного. Там точно контекст не грає ролі. А є попередження! І не тільки земне.

Матв.5:26Поправді кажу тобі: Не вийдеш ізвідти, поки не віддаси ти й останнього шеляга!.
Як немає контексту, там говориться про прощення.

Матв.5:23 Тому, коли принесеш ти до жертівника свого дара, та тут ізгадаєш, що брат твій щось має на
тебе,
Тоді поясніть цей вірш як він стосується мертвих? Які вони жертви приносять у чистилищі? Хто їхній ближній там? Ще прочитайте Якщо із контексту видно мова йде про живих. А ще краще почитайте із початку розділу по сьомий, де ви знайдете слова до мертвих людей.

Милитва "Отче наш" зауважували такі слова:
Лук.11:4 І прости нам наші гріхи, бо й самі ми прощаємо кожному боржникові нашому.
Як бачимо похожість слів. Якщо ми не простимо ближньому, то Бог не простить і нам.




Гарно пояснено. Я це собі зберігаю.
Але все-таки там сказано, що не вийдеш із темниці, поки не віддаси останнього шага!
Тобто можна вийти із темниці - витерпівши карим (віддавши останнього шага).
Так що до кінця Ви мене не переконали..., бо не розяснили про вихід з темниці і останній шаг.


То ви згідні що є контекст про прощення?
Я уже раз єретичну думку писав, ви промовчали, нагадаю ще раз. Може тоді випливаючи із вашого пояснення тут говориться про не про чистилище, а про пекло, попробуй спростуй! Хіба може так Бог аж вічно мучити людину у пеклі? Ну що, як вам така єрись?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24160
UNREAD_POSTДодано: 26 липня 2010, 10:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Яку єресь Ви писали?

"Хіба може так Бог аж вічно мучити людину у пеклі"

Ви думаєте, щовсі люди будуть спасенні?
Ця темниця (згадана в притчі) - не пекло.

В пеклі будуть ті, хто з Богом не хоче бути... Бог їх там не мучить, вони самі себе мучать...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24161
UNREAD_POSTДодано: 26 липня 2010, 10:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Все, що я мав про Чистилище, я тут виклав і цитати з Біблії, і свідчення (якщо знайдете ту книгу) і різні думки...
Залишаю це питання.

Коли я писав, що вірю в можливість існування чистилища, то це тому що ніхто не знає точно - що там, як там... Але ми не проповідуємо: "старайтесь жити по вірі так, щоб потрапити в Читсилищ", ми ж проповідуємо Євангелію - Царство Боже!

Чистилище - це теологічна дотктрина. Тому і віра в нього інакша, ніж в Ісуса Христа.

Хтось писав, що я сумніваюся в існуванні Чистилища... Я не сумніваюся в можливості його існування.
А там побачимо. А взагалі-то я б хотів зразу Царство Небесне побачити і там вічно перебувати.

Цю гілку закриваю (якщо хочете, то продовжуйте).


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24171
UNREAD_POSTДодано: 26 липня 2010, 22:45 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
15 грудня 2010, 20:27
Написано: 24
Звідки: Львів
Цікаво, що ані папа Бенедикт 16, ані видатний католицький богослов 20 ст. Карл Ранер не вірять в чистилище. :yes:


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24172
UNREAD_POSTДодано: 26 липня 2010, 22:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
06 серпня 2024, 11:49
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Оскільки ви задали питання на останок то відповім.
Michail написав:
Яку єресь Ви писали?

"Хіба може так Бог аж вічно мучити людину у пеклі"

Та ні я от собі такі єрись придумав, попробуй її спростуй, я замість чистилища поставив пекло.

Цитата:
Ви думаєте, щовсі люди будуть спасенні?

Ні
Цитата:
Ця темниця (згадана в притчі) - не пекло.

Якщо ви про Лазаря, то це про ад говориться. І друге, це не притча, а справжня історія.

Цитата:
Бог їх там не мучить, вони самі себе мучать...

Погоджуюсь, не так висловився. Зарплата за гріх - смерть.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24173
UNREAD_POSTДодано: 26 липня 2010, 22:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
06 серпня 2024, 11:49
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
Пропоную залишити це питання. Хай розбераються керіввництва наших Церков.


Може їм поможемо.

Цитата:
Якби дійшли згоди по цьому питанню в процесі екуменії, я би прийняв рішення їх...

Це якось получається самі не можемо подумати, чи то правда, чи ні. А то як прийде антихрист він поможе всіх об’єднати.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24189
UNREAD_POSTДодано: 26 липня 2010, 23:55 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Michail написав:
Бог їх там не мучить, вони самі себе мучать...

Цитата:
Погоджуюсь, не так висловився. Зарплата за гріх - смерть.
Цікаво ви панове про це пишете,але якось без Біблії.То де сказанно що-"вони самі себе мучать"??
Michail написав:
Пропоную залишити це питання. Хай розбераються керіввництва наших Церков.

Цікаво поставити вам запитання яке стосується певною мірою чистилища.--Куди йдуть душі померлих нехрещенних дітей,які пржили 1,2чи 3 дні??-У небо,чистилище,чи пекло???




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24191
UNREAD_POSTДодано: 27 липня 2010, 00:06 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
06 серпня 2024, 11:49
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
sss написав:
Michail написав:
Бог їх там не мучить, вони самі себе мучать...

Цитата:
Погоджуюсь, не так висловився. Зарплата за гріх - смерть.
Цікаво ви панове про це пишете,але якось без Біблії.То де сказанно що-"вони самі себе мучать"??

От бачите вам треба все пояснювати, я його зрозумів. Мова йде що люди самі собі вибрали дорогу у пекло, а не Бог. І не Бог їх там мучить, а вони самі винуваті, це як у житті, сам зробив помилку і сам мучишся.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24194
UNREAD_POSTДодано: 27 липня 2010, 00:14 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Sh_21 написав:
От бачите вам треба все пояснювати, я його зрозумів. Мова йде що люди самі собі вибрали дорогу у пекло, а не Бог. І не Бог їх там мучить, а вони самі винуваті, це як у житті, сам зробив помилку і сам мучишся.
То ви мені вибачте що я вам надокучаю з проханнями про пояснення.Просто часто ви вкладаєте різну суть у свої слова.тому й перепитую.от знову ви недокінця зрозуміло написали-"Мова йде що люди самі собі вибрали дорогу у пекло, а не Бог".Питання: -вони цей вибір зробили свідомо??Де про це у Біблії згадується??Цікаво




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24198
UNREAD_POSTДодано: 27 липня 2010, 00:26 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
06 серпня 2024, 11:49
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Добре, буду як ви. А ви що хочете сказати що Бог запихає у пекло, або у рай? Де таке у Біблії згадується?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чистилище
24203
UNREAD_POSTДодано: 27 липня 2010, 08:45 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
"Де про це у Біблії згадується??Цікаво"


У третій главі книги Буття. Далі у всій Біблії після того, як Мойсей дав заповіді.

Хто не приймає Бога, той відходить від нього. Якщо помирає не навернувшись - вибачте - але Бог насильно нічого не робить.

Є, звичайно, в Біблії згадка, що ті, які виконують природний закон. І тому Церква каже, що якщо їм не було проповідувано Євангеліє, то можуть бути спасенні. Я надіюсь Ви знаєте, де ап. Павло писав про природний закон.

Це підтверджується тим, що Ісус проповідував духам, що жили ще до Потопу...
І потім тіла восстали із гробів.

Це дуже цікаві стишки ,але це вже інша тема. Тут я лиш їх заторкнув для доказу відповіді на Ваші питання.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 249 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>