Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 липня 2024, 04:27




Створити нову тему Відповісти  [ 717 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26672
UNREAD_POSTДодано: 22 листопада 2010, 00:16 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Sh_21 написав:
Yur написав:
Теж дивно. Бо про хрищення пам'ятали, а про те, що Христос спасає розбійника без хрищення забули.
Питання не правильне. Поясніть тоді Мар.16:16 Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде.
Чому Ісус сказав хто увірує і охреститься - спасеться.
От розбійник якраз і увірував охрестився, себто прийняв Духа Небесного, й спасся.

Sh_21 написав:
Yur написав:
Діва Марія Божа матір, чому ж вона не може вислуховувати.
Бо вона не Бог, а людина, тому не може мати атрибути Божі.
Ісус Христос теж людина і це не заважає нам називати Його Богом.

Sh_21 написав:
Yur написав:
Душевні устремління не мають нічого спільного з фізичним часом.
То що ви хочете сказати після смерті ми боги, маємо атрибути Божі?
В даному випадку йшлося про те, що наші молитви хоч і виражені словами але походять від нашого серця. Тому нема сенсу говорити чи можуть вони одночасно бути почутими на Небесах. Духовний зв'язок спілкування немає нічого спільного з фізичним.

Стосовно божественості людини, так звичайно, вона закладена у ній відпочатку, в Божому образі і Його подобі.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26686
UNREAD_POSTДодано: 22 листопада 2010, 14:43 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Протестант написав:
Michail написав:
Взагалі я думаю, що всі християни вірять, що Марія з Богом. Проблема тільки втермінології *до речі баптисти не протестують проти терміну Богородиця) і в томуц чи молитись їй чи ні...

Звісно, що Марія з Богом.
Давайте розглянемо слово "Богородиця", що воно значить? Я розумію так, вона народила Бога, відповідь - ні. Вона народили І.Х. як Людина - так, як зв’язати це?

М: Вона народила Ісуса христа як Богочоловіка! Він вже в лоні був Богочоловіком бо зачатий від Духа Святого! Він не став Богочоловіком після народження. А оскільки народився з лона Богочоловіком, тому й Богородиця. Може точнішим був би термін Богочоловікородиця. Але й термін Богородиця також задовільняє традиційних християн.

Цитата:
Хіба вона відмовляла в проханнях Ісуса, поки він ріс?

Ви про що?

М:Ну як про що, якщо малий Ісус просив їсти, Вона кормила Його...Так само, якщо Марія щось просила Ісуса, Він їй допомагав...

Цитата:
Хіба Він відмовляв у її проханнях, наприклад зробити чудо, коли закінчилось вино. Хіба її віра в цьому випадку не була більшою за віру всіх нас?

А є такі люди у Євангелії яким Христос відмовив, я не зустрічав, тож що будемо до всіх молитися? Хіба Христос відмовляє нам у наших проханнях - ні, тож що будемо молитися ви мені, а я вам?

М: Не зрозуміло мені це Ваше запитання.
Нема таких людей? Є. Фарисеї, наприклад, які просили знаки з неба...

Цитата:
Так що є над чим подумати.

Давайте разом подумаємо, двох правих не буває.


М: От я й роздумовую, на рядок вище...

Цитата:
Тепер щодо того, чи чує Марія наші прохання.

Давайте логічно помислимо якщо Марія - Бог то вислуховує, якщо ні - то не вислуховує. Припустімо моляться до неї 1 000 0000 одно час, як вона їх може вислухати всіх одночасно, як вона може одночасно за всіх просити, всім давати відповіді?


Якщо Марії Бог дав можливість вислухати, то вислухає. Традиційні християни в це вірять... Я вірю, що Бог дав Марії можливість вислухати нас... Адже Аврааму дав можливість вислухати багача з шеолу... Тільки пізно вже тоді було багачу щосб просити.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26704
UNREAD_POSTДодано: 22 листопада 2010, 22:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
Вчора, 14:04
Написано: 4655
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Michail написав:
Я вірю, що Бог дав Марії можливість вислухати нас... Адже Аврааму дав можливість вислухати багача з шеолу... Тільки пізно вже тоді було багачу щось просити.

Ну так, а також Саул звертався до покійного Самуїла:
І сказав Самуїл до Саула: Нащо ти непокоїш мене, мене викликаючи? А Саул сказав: Дуже тяжко мені, филистимляни воюють зо мною, а Бог відступився від мене, і не відповідає мені вже ані через пророків, ані в снах. І покликав я тебе, щоб ти навчив мене, що я маю робити. (1Сам.28:15)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26706
UNREAD_POSTДодано: 22 листопада 2010, 22:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Yur написав:
От розбійник якраз і увірував охрестився, себто прийняв Духа Небесного, й спасся.

Щось не зрозумів, як розбійник прийняв Д.С.
І ви вважаєте що в даному тексті Ісус не про водне хрещення говорив?

Цитата:
Ісус Христос теж людина і це не заважає нам називати Його Богом.

То які у Марії атрибути Бога? Ісус був завжди Богом, а Марія ніколи.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26721
UNREAD_POSTДодано: 23 листопада 2010, 02:32 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Якщо Марії Бог дав можливість вислухати, то вислухає. Традиційні християни в це вірять... Я вірю, що Бог дав Марії можливість вислухати нас... Адже Аврааму дав можливість вислухати багача з шеолу... Тільки пізно вже тоді було багачу щосб просити.
Авжеж, не тільки Богородиця, але й усі Святі мають таку можливість вислуховувати наші молитви.
==========================================================

Протестант написав:
Щось не зрозумів, як розбійник прийняв Д.С.
Тим, що промовив до Христа. Слова розбійника є богонадхненими.

Протестант написав:
Yur написав:
Ісус Христос теж людина і це не заважає нам називати Його Богом.
То які у Марії атрибути Бога? Ісус був завжди Богом, а Марія ніколи.
Якщо кажете Ісус був ще тоді, коли не народився, чому ж Його матері не могло бути перед тим як вона породила Ісуса :)
І якщо його народження було відоме перед віками, отже було відомо й про ТУ, КОТРА приведе Його на цей світ.
Воплочення Бога і Його Воскресіння, це містерія котра не перестає.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26722
UNREAD_POSTДодано: 23 листопада 2010, 13:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Протестант написав:
Yur написав:
Ісус Христос теж людина і це не заважає нам називати Його Богом.
То які у Марії атрибути Бога? Ісус був завжди Богом, а Марія ніколи.
Якщо кажете Ісус був ще тоді, коли не народився, чому ж Його матері не могло бути перед тим як вона породила Ісуса :)
І якщо його народження було відоме перед віками, отже було відомо й про ТУ, КОТРА приведе Його на цей світ.
Воплочення Бога і Його Воскресіння, це містерія котра не перестає.[/quote]


Брате у Христі Yur, вибачте, але такі докази неприйнятні. Христос реально існував як Син Божий - Бог.
Богородиця, як і ми всі, існувала лише в плані Божому. В плані Божому вона мала стати матір’ю Богочоловіка і це сталося. Це вчення Церкви.

Це дві різні речі. Ще раз вибачте, але це я мушу написати.... Можливо Ви теж це мали на увазі.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26723
UNREAD_POSTДодано: 23 листопада 2010, 13:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Цитата:
Ісус Христос теж людина і це не заважає нам називати Його Богом.

То які у Марії атрибути Бога? Ісус був завжди Богом, а Марія ніколи.[/quote]

Що це за питання? І що взагалі за напрямок?

Марія, Богордиця - створіння. Бог - Творець.
На небі Марія і святі - обожествлені, діти Божі. Можуть мати властивості різноманітні, біологічним людям не притамані. Але всі властивості даровані Богом.

От відповідь.
Є вже єретики, які роблять з Марії четверту Божу особу. Але це ж єретики. Є такі, що роблять з неї співвідкупительницю. (На це від Ватикану і була енцикліка-відповідь "Мати Відкупителя", як наголошення на правдивому вчені про Богородицю, як матір Богочоловіка. Так, вона страждала за Христа як матір. Так істинні християни співстраждають з Христом в містичному плані. Але спаситель - один).
Значить не читають Біблію. Треба триматися правильно славлячої віри.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26733
UNREAD_POSTДодано: 23 листопада 2010, 18:23 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Yur написав:
Протестант написав:
То які у Марії атрибути Бога? Ісус був завжди Богом, а Марія ніколи.
Якщо кажете Ісус був ще тоді, коли не народився, чому ж Його матері не могло бути перед тим як вона породила Ісуса :)
І якщо його народження було відоме перед віками, отже було відомо й про ТУ, КОТРА приведе Його на цей світ.
Воплочення Бога і Його Воскресіння, це містерія котра не перестає.
Брате у Христі Yur, вибачте, але такі докази неприйнятні. Христос реально існував як Син Божий - Бог.
Богородиця, як і ми всі, існувала лише в плані Божому. В плані Божому вона мала стати матір’ю Богочоловіка і це сталося. Це вчення Церкви.
Це дві різні речі. Ще раз вибачте, але це я мушу написати.... Можливо Ви теж це мали на увазі.
Що неприйнятне, пане Michail. Що Воплочення Бога і Його Воскресіння, це містерія котра не перестає.

Ви неуважні, можливо й не докінця зрозуміли. Мова була про Ісуса. Хто є особа історична. Це уже було помилкою, коли п.Протестант сказав, що Ісус був завжди. Його не було, Його імени ніхто не знав, зате завжди був Син Божий Христос. Тому у пророцтвах й не сказано про Ісуса, але про Помазаника Божого. Це по-перше.
Стосовно існування Богородиці в Божому плані, слід розуміти, що Бог по-за часом; минуле, майбутнє, сьогодення -- усе перед Ним. А отже й постать Богородиці є вічною, так само як і постать Сина Божого.
Постаті ж Ісуса і Марії, мають свій початок, але не мають кінця. Якою і є людина.

p.s. все ж радив би бути уважнішим, коли мова заходить про вчення Католицької Церкви.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26760
UNREAD_POSTДодано: 24 листопада 2010, 16:25 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
Що це за питання? І що взагалі за напрямок?

Ну це ж не з вами спілкуватися...могли б зрозуміти.


Цитата:
Марія, Богордиця - створіння. Бог - Творець.
На небі Марія і святі - обожествлені, діти Божі. Можуть мати властивості різноманітні, біологічним людям не притамані. Але всі властивості даровані Богом.

Погоджуюся.... але це їх не робить всезнаючими, молитвослухачами, заступниками і посередниками..... заступник і посередник між Богом і нами один це Боголюдина І.Х., Він співчуває нам і знає наші слабості.


Цитата:
Є вже єретики, які роблять з Марії четверту Божу особу. ...
Значить не читають Біблію. Треба триматися правильно славлячої віри.

Та всі титули які зараз має Марія виникли по ходу історії.... і цей затвердять, це питання часу.
Я по новинах чув постанову Папи (напевно це останній наказ Папи) це жахи... і через пару років ваші всі будуть говорити що це так сказала Церква і треба виконувати, якщо не чули то напишу.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26833
UNREAD_POSTДодано: 25 листопада 2010, 15:07 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Yur написав:
Michail написав:
Yur написав:
Протестант написав:
То які у Марії атрибути Бога? Ісус був завжди Богом, а Марія ніколи.
Якщо кажете Ісус був ще тоді, коли не народився, чому ж Його матері не могло бути перед тим як вона породила Ісуса :)
І якщо його народження було відоме перед віками, отже було відомо й про ТУ, КОТРА приведе Його на цей світ.
Воплочення Бога і Його Воскресіння, це містерія котра не перестає.
Брате у Христі Yur, вибачте, але такі докази неприйнятні. Христос реально існував як Син Божий - Бог.
Богородиця, як і ми всі, існувала лише в плані Божому. В плані Божому вона мала стати матір’ю Богочоловіка і це сталося. Це вчення Церкви.
Це дві різні речі. Ще раз вибачте, але це я мушу написати.... Можливо Ви теж це мали на увазі.
Що неприйнятне, пане Michail. Що Воплочення Бога і Його Воскресіння, це містерія котра не перестає.

Ви неуважні, можливо й не докінця зрозуміли. Мова була про Ісуса. Хто є особа історична. Це уже було помилкою, коли п.Протестант сказав, що Ісус був завжди. Його не було, Його імени ніхто не знав, зате завжди був Син Божий Христос. Тому у пророцтвах й не сказано про Ісуса, але про Помазаника Божого. Це по-перше.
Стосовно існування Богородиці в Божому плані, слід розуміти, що Бог по-за часом; минуле, майбутнє, сьогодення -- усе перед Ним. А отже й постать Богородиці є вічною, так само як і постать Сина Божого.


Ясно, якщо про іторичну особу то так.

"Тому у пророцтвах й не сказано про Ісуса, але про Помазаника Божого. Це по-перше."
Тут ще виникає питання про імя Еммануїл...

І кожен з нас, хто був, є і має з’явитись також перед ним.
Тільки от історично з’являються в час, який приходить.
В цьому плані передіснуваня душ Марі чи кожного з людей не існує.


"А отже й постать Богородиці є вічною,"

Постать Богородиці з’являється тоді, коли й Марія. Постать Сина Божого - завжди. Богородицею ї назвали, бо родила Богочоловіка. Перші християни це вчення не заторкували. І добре робили.

Є різниця між Богом і Створінням.
Чоловіча природа в Богочоловіка з’являється - Божа існує завжди.
В Богороиці нема божественної природи. Ісус прийшов, щоб спасти і її.
Тілки очистив наперед від Первородного гріха.


Цитата:
Постаті ж Ісуса і Марії, мають свій початок, але не мають кінця. Якою і є людина.

Не відділяйте постать Ісуса від постаті Сина Божого після того, як Він роддився. Бог став чоловіком (Богочоловіком) назавжди.
А то Ви робите з Марії дочку Божу по аналогу Сина Божого... Це не так.... Щоб стати істиним чоловіком Бог прийшов через просту жінку, тільки передбачену Богородицею.

без Біблії вченя не теологія, а теософія.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26834
UNREAD_POSTДодано: 25 листопада 2010, 15:10 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Протестант написав:
Michail написав:
Що це за питання? І що взагалі за напрямок?

Ну це ж не з вами спілкуватися...могли б зрозуміти.


Цитата:
Марія, Богордиця - створіння. Бог - Творець.
На небі Марія і святі - обожествлені, діти Божі. Можуть мати властивості різноманітні, біологічним людям не притамані. Але всі властивості даровані Богом.

Погоджуюся.... але це їх не робить всезнаючими, молитвослухачами, заступниками і посередниками..... заступник і посередник між Богом і нами один це Боголюдина І.Х., Він співчуває нам і знає наші слабості.


Цитата:
Є вже єретики, які роблять з Марії четверту Божу особу. ...
Значить не читають Біблію. Треба триматися правильно славлячої віри.

Та всі титули які зараз має Марія виникли по ходу історії.... і цей затвердять, це питання часу.
Я по новинах чув постанову Папи (напевно це останній наказ Папи) це жахи... і через пару років ваші всі будуть говорити що це так сказала Церква і треба виконувати, якщо не чули то напишу.



Пишіть, звичайно.
Я в єресі ніколи вірити не збираюся. Думаю багато істинних християн теж... Старокатолики, наприклад, або православні (також можна знайти істинних), або харизматичний рух в Церкві католицькй. Людям є де шукати Бога.
Якщо десь вжито "четверта особа", хай на себе пеняють.

Я тримаюсь того, що мене навчили до тепер.
Нас тако, що мав на увазі брат Юр, ніколи не вчили. Навіть про собор, на якому був прийнятий титул Богородиця, розказали таким чином, що це був Христологічний собор! А про Богородицю шлося зважаючи на Христа. Вона стала Богородицею в момент воплочення, хоч запланована була споконвіку. Ну ми теж були споконвіку заплановані. Реальне існуваня і план це трохи не одне й теж. Тому існують поняття ойкономія спасіня і історія спасіння. Взагалі греко-католики по партикулярному праву мають особливості у обряді і у теології поряд з римо-католиками.
Добре, що догмату про передіснування постаті Богородиці наперед від постаті Марії нема. Про це не говориться і в догматі про Непорочне Зачаття. БУло б таке щось, то якраз там би іпояснювалось., шановний Юр.

І надіюсь небіблійних змін в католицкій Церкві не буде. А дотеперішні титули прийнятні. Це впрше від Юр, я почув вченя , яке він описав вище... Шановний Бр... дайте будь ласка ссилку в катехизисі. А я звернусь до викладачів нашої богословської академії і провірю.

Для мене Богородиця - освячена, свята Людина, мати Христа Богочоловіка.
До речі вона, хоч вища інших святих і анелів, бо стала Престолом Премудрості, родивши Христа, не може здійснити Таїнства ЄВхаристії, як це робить простий священик... (Христос через священика).
Христос- Бог і Чоловік.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26839
UNREAD_POSTДодано: 25 листопада 2010, 16:27 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Дивіться відповідь розуміючого християнина на форумі Рісу!
http://risu.org.ua/forum/viewtopic.php?id=113&_lang=ua&

"Ніяких божественних «повноважень» Пресвята Діва, звичайно ж, не має - вона є тільки посередницею, через яку Господь зсилає на нас свої блага. "

А не посередницею в спасінні чи щось подібне.
Дивіться по катехизму:
"Те, що католицька віра сповідує стосовно Марії, ґрунтується на тому, що вона сповідує стосовно Христа, а те, що католицька віра вчить про Марію, з'ясовує, своєю чергою, її віру в Христа.
"

Чітко? Чітко!

488 «Бог послав Свого Сина» (Гал. 4,4), але, щоб Йому «приготувати тіло» (Євр. 10, 5.), Він бажав вільної співпраці створіння. Для цього від віків Бог вибрав Матір'ю для Свого Сина дівчину з Ізраїля, молоду єврейку з Назарета в Галилеї, «Діву, заручену чоловікові, на ім'я Йосиф, із Давидового дому; ім'я ж Діви було Марія» (Лк. 1,26-27):
«Отець Милосердя хотів, щоб Втілення випереджувалось згодою Тієї, яка була призначена бути Матір'ю, щоб так, як жінка причинилася до смерті, так само жінка причинилась до життя» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 56; пор. 61.).

Вибрав Марію, молоду дівчину, єврейку.

490 Щоб стати Матір'ю Спасителя, Марія «була наділена Богом дарами, гідними такого великого завдання» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 56.). Ангел Гавриїл у момент Благовіщення вітає її як «благодатну» (Пор. Лк. 1, 28.). І справді, щоб Марія могла дати добровільну згоду Своєї віри на вістку про Своє покликання, було необхідно, щоб Вона була ведена Божою благодаттю.


Розумієте, коли була Марія наділена Благодаттю?




§ 2.«... Був зачатий від Духа Святого і народився від Діви Марії» Версія для друку Відіслати на e-mail
І. Зачатий від Духа Святого...

484 «Виповнення часу» (Гал. 4,4), тобто сповнення обітниць та приготувань, починається Благовіщенням Марії. Марія покликана зачати Того, у Кому тілесно житиме «вся повнота божества» (Кол. 2,9). Божественна відповідь на її запитання: «Як же воно станеться, коли я не знаю мужа?» (Лк. 1,34), - дана могутністю Духа: «Дух Святий зійде на Тебе» (Лк. 1,35).
485 Послання Святого Духа завжди пов'язане з посланням Сина і йому підпорядковане (Пор. Iв. 16, 14-15.). Святий Дух, Який є «Господом Животворящим», післаний, аби освятити лоно Діви Марії і божественно його запліднити. Він чинить так, що Вона зачне одвічного Сина Отця у людській природі, взятій від її людської природи.
486 Єдинородний Син Отця, зачатий як людина в лоні Діви Марії, є «Христос», тобто Помазаник Духа Святого (Пор. Мт. 1, 20; Лк. 1, 35.), від початку Свого людського існування, навіть якщо виявлення Його відбувалося поступово: пастухам (Пор. Лк. 2, 8-20.), мудрецям (Пор. Мт. 2, 1-12.), Іванові Хрестителеві (Пор. Iв. 1, 31-34.), учням (Пор. Iв. 2, 11.). Усе життя Ісуса Христа буде виявом того, як «Бог помазав» Його «Святим Духом та силою» (Ді. 10,38).

II. «... народився від Діви Марії»

487 Те, що католицька віра сповідує стосовно Марії, ґрунтується на тому, що вона сповідує стосовно Христа, а те, що католицька віра вчить про Марію, з'ясовує, своєю чергою, її віру в Христа.

Призначення Марії

488 «Бог послав Свого Сина» (Гал. 4,4), але, щоб Йому «приготувати тіло» (Євр. 10, 5.), Він бажав вільної співпраці створіння. Для цього від віків Бог вибрав Матір'ю для Свого Сина дівчину з Ізраїля, молоду єврейку з Назарета в Галилеї, «Діву, заручену чоловікові, на ім'я Йосиф, із Давидового дому; ім'я ж Діви було Марія» (Лк. 1,26-27):
«Отець Милосердя хотів, щоб Втілення випереджувалось згодою Тієї, яка була призначена бути Матір'ю, щоб так, як жінка причинилася до смерті, так само жінка причинилась до життя» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 56; пор. 61.).
489 Упродовж усього Старого Завіту місія Марії приготовлювалась місією святих жінок. На самому початку була Єва: незважаючи на свій непослух, вона отримала Обітницю про нащадка, який стане переможцем над лукавим (Пор. Бут. 3, 15.), і про те, що вона буде матір'ю усіх живих (Пор. Бут. 3, 20.). Силою цієї Обітниці Сара народила сина, незважаючи на свій старший вік (Пор. Бут. 18, 10-14; 21, 1-2.). Усупереч людським сподіванням Бог, щоб показати Свою вірність даній Обітниці, вибрав те, що вважалось безсилим і слабким (Пор. 1 Кор. 1,27.): Анну, матір Саму їла (Пор. 1 Сам. 1.), Девору, Рут, Юдиту, Естеру та багато інших жінок. Марія «посідає перше місце між цими покірними і вбогими Господа, які з довірою сподіваються й отримують спасіння від Нього. В кінці через неї, знамениту дочку Сіона, після довгого очікування Обітниці, сповнюється час і встановлюється нова ікономія спасіння» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 55.).

Непорочне Зачаття

490 Щоб стати Матір'ю Спасителя, Марія «була наділена Богом дарами, гідними такого великого завдання» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 56.). Ангел Гавриїл у момент Благовіщення вітає її як «благодатну» (Пор. Лк. 1, 28.). І справді, щоб Марія могла дати добровільну згоду Своєї віри на вістку про Своє покликання, було необхідно, щоб Вона була ведена Божою благодаттю.
491 Упродовж віків Церква усвідомлювала собі, що Марія, Богом «сповнена благодаттю» (пор. Лк. 1,28), була відкуплена вже від Свого зачаття. Це зміст догми про Непорочне Зачаття Богородиці, проголошеної 1854 року Папою Пієм IX:
«Пресвята Діва Марія від першої хвилини Свого зачаття благодаттю й особливим привілеєм Всемогутнього Бога, з огляду на заслуги Ісуса Христа, Спасителя роду людського, була збережена непорочною від усякої плями первородного гріха» (Пій IХ, Булла « Ineffabilis Deus »: DS 2803.).
492 Ця «велична й цілковито унікальна святість», якою Марія «була збагачена від першої хвилини Свого зачаття» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 56.), цілком походить від Христа: вона «відкуплена надзвичайним способом, з огляду на заслуги її Сина» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 53.). Більше ніж будь-яку іншу створену істоту Отець благословив її «із неба всяким духовним благословенням у Христі» (Еф. 1,3). Він вибрав її «ще перед заснуванням світу, щоб Вона була свята й непорочна перед Ним у любові» (Еф. 1, 4.).
493 Східні Отці Церкви називають Матір Божу «Пресвятою» (Πανγίαν) і величають її як «вільну від усякої плями гріха, немов спорудженою Святим Духом і оформленою в нове творіння» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 56.). Божою Благодаттю Марія залишилась чистою від усякого особистого гріха впродовж усього Свого життя.
«Нехай зо Мною станеться за Твоїм словом...»

494 На звістку про те, що Вона народить «Сина Всевишнього» без пізнання чоловіка, силою Святого Духа (Пор. Лк. 1, 28-37.), Марія відповіла і «послухом віри» (Рим. 1,5), упевнена, що «нічого немає неможливого в Бога»: «Ось я Господня слуга, нехай зо Мною станеться за Твоїм словом!» (Лк. 1,37-38). Так, давши Свою згоду на 968 Слово Боже, Марія стала Матір'ю Ісуса і, приймаючи цілим серцем, без жодної перешкоди з боку гріха, Божественну волю до спасіння, цілковито віддається особі й ділу Свого Сина, щоб у залежності від Сина і з Ним, милістю Божою, служити таїнству Відкуплення (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 56.):
Лк говорить св. Іриней, «Своїм послухом Вона стала для Себе Самої і для всього роду людського причиною спасіння» (Св. Іриней, Проти єресей, 3, 22, 4.). Також чимало давніх Отців услід за ним навчають: «Вузол, зав'язаний непослухом Єви, був розв'язаний послухом Марії; що зв'язала діва Єва своєю невірою, те діва Марія розв'язала Своєю вірою» (Св. Іриней, Проти єресей, 3, 22, 4.); порівнюючи Марію з Євою, вони називають Марію «Матір'ю живих» і часто заявляють: «Через Єву - смерть, через Марію - життя» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 56.).

Боже материнство Марії

"495 Названа в Євангеліях «Матір'ю Ісуса» (Iв. 2,1; 19,25; Пор. Мт. 13, 55.), Марія натхненням Святого Духа проголошена ще перед народженням Свого Сина як «Мати Господа Мого» (Лк. 1,43). Справді, Той, Кого вона зачала як людину від Святого Духа і Хто став насправді її Сином за тілом, є саме відвічним Сином Отця,
466, другою Особою Пресвятої Трійці. Церква визнає, що Марія справді є Матір'ю Божою (Богородицею, Θεοτόκος; Пор. Ефеський Собор: DS 251.)."

От все, що сказано у вченні католицької церкви про Богородичну істоту Марії.

Може, шановний брате Юр, ви просто унікально думаєте?


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26840
UNREAD_POSTДодано: 25 листопада 2010, 16:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 червня 2024, 18:40
Написано: 1343
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Це для всіх протестантів:

Це її віра дає їй можливість стати Матір'ю Спасителя: «Марія є благословенна більше через те, що прийняла Ісуса вірою, ніж через те, що зачала Його тілесно» (Св. Августин, Про дівицтво, 3, 3.).

Отже ось сторінка катехизису. Добре обдумана іпроцитована з Біблії:

http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

В це я вірю


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26844
UNREAD_POSTДодано: 25 листопада 2010, 17:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
Старокатолики, наприклад, або православні (також можна знайти істинних), ....

Та я не сумніваюся що є у вас істинні віруючі.

Цитата:
.......або харизматичний рух в Церкві католицькй.

Хіба не це хотів зробити Ян Гус, Лютер і інші, і на сьогодні не було б цієї проблеми із розділенням Церкви.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
26847
UNREAD_POSTДодано: 25 листопада 2010, 20:43 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Yur написав:
Тому у пророцтвах й не сказано про Ісуса, але про Помазаника Божого. Це по-перше.
Тут ще виникає питання про імя Еммануїл...
Й що означають оці ваші глибокодумні три крапочки?. Говоріть.

Michail написав:
Yur написав:
А отже й постать Богородиці є вічною
Постать Богородиці з’являється тоді, коли й Марія. Постать Сина Божого - завжди. Богородицею ї назвали, бо родила Богочоловіка. Перші християни це вчення не заторкували. І добре робили
Слово Богородиця уже мість у собі Божествене, а отже вічне. То як можете казати, що постать Богородиці з'явилася.

Michail написав:
В Богороиці нема божественної природи.
А відсутність гріху, хіба не ознака Божественості, й хіба нЕбожествене може бути початком Божественого.
Взагалі від кого, з яких джерел, звідкіля берете оті ваші єресі.

Michail написав:
Yur написав:
Постаті ж Ісуса і Марії, мають свій початок, але не мають кінця. Якою і є людина.
Не відділяйте постать Ісуса від постаті Сина Божого після того, як Він роддився. Бог став чоловіком (Богочоловіком) назавжди.
Бог СТАВ чоловіком ще перед тим, коли народився не тільки Ісус, але й перший Адам.

КАТЕХИЗМ
359 «Справді, лише в таїнстві воплоченого Слова правдиво висвітлюється таїнство людини» (II Ватиканський Собор, Паст, конст. « Gaudium et spes », 22, § 1.):
«Св. Павло навчає, що двоє людей дало початок людському роду: Адам і Христос... Перший Адам, говорить він, був створений як людська істота, що отримала життя; останній є духовною істотою, що дає життя. Перший був створений останнім, від якого перший Адам отримав душу, що оживляє його... Другий Адам умістив свій образ у першому, коли його створив. Звідси й те, що Він узяв на Себе його роль і прийняв його ім'я, щоб не втратити того, кого Він створив на Свій образ. Перший - Адам, останній - Адам: перший має початок, останній не має кінця. Бо останній є насправді першим, як Він Сам сказав: «Я - Перший і Останній» (Св. Петро Хрисолог, Проповіді, 117, 1-2.). http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

704 «Що ж до людини, то Він Сам утворив її власними руками [тобто Сином і Духом Святим] (...) і витиснув на сформованому тілі Свою власну форму - так, щоб навіть видиме мало Божий образ» (Св. Іриней Ліонський, Пояснення апостольської проповіді, 11.).
Дух обітниці.
705 Спотворена гріхом і смертю, людина залишається «образом Божим», образом Сина, хоч «позбавлена слави Божої» (Рим. 3,23), позбавлена «подоби». Обітниця, дана Авраамові, починає ікономію спасіння, наприкінці якої Сам Син прийме «образ» (Пор. Ів. 1, 14;Флп. 2 7) і відновить його у «подібності» до Отця, повертаючи йому Славу, «животворного» Духа. http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


Тож людський образ Божого Сина одвічний, а отже й постать Богородиці Його матері є вічною.
Постаті ж Ісуса і Марії, мають свій початок, але не мають кінця. Якою і є людина.

Так учить Церква, пане Michail.

Michail написав:
А то Ви робите з Марії дочку Божу по аналогу Сина Божого... Це не так.... Щоб стати істиним чоловіком Бог прийшов через просту жінку, тільки передбачену Богородицею.
Не обманюйте. Ніде про Діву Марію, як про Божу дочку я не говорив.
Вона Божа матір й цим усе сказано.

Michail написав:
без Біблії вченя не теологія, а теософія.
Краще облиште оті пустопорожні просторікування й не дискредитуйте віру.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 717 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>