Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 01 вересня 2024, 17:23




Створити нову тему Відповісти  [ 717 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27358
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 14:59 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
16 серпня 2024, 17:49
Написано: 4659
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Yur написав:
Сонячник написав:
Yur написав:
То хіба від Діви Марії у Вифлеємській печері прийшло на світ лише Тіло?
То дайте ж все таки відповідь. У Вифлеємській печері на світ з'явивися істиний Бог наш, чи лише Його людська природа??.
Дух Святий породив через Діву Марію Сина Людського, а не взагалі Бога. Адже, Бог є в трьох особах: Отець, Син і Дух Святий - і Він не може бути народженим, бо немає початку. А Син Людський має дві природи: людини і Сина Божого, як ви кажете - Богочоловік.
От би сюди зараз пана sss ..
То хіба чоловік Ісус не є Богом Христом? Хіба Він не одно з Отцем??

Хто бачив Мене, бачив і Отця (Ів. 14:9)
Бо троє свідкують на небі: Отець, Слово й Святий Дух, і ці Троє Одно. (1-е Ів. 5:7)

Так, звісно - Христос є Єдиним з Отцем, бо від Отця походить - а це Слово Боже, Яке воплотилося через Марію не для того, щоб Його зображати на іконах і поклонятися Його образу, а для того, щоб ми наслідували Ісуса Христа. Марія була використана Богом як благочестива посудина для звершення плану Божого щодо спасіння вибраних людей через наслідування Христа, Який прийшов у тілі.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27366
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 15:48 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
06 серпня 2024, 11:49
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Yur написав:
Протестант написав:
Як відбувся процес непорочного зачаття І.Х., читаємо:
Лук.1:34 А Марія озвалась до Ангола: Як же станеться це, .коли мужа не знаю?.. 35 І Ангол промовив у відповідь їй: Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те то й Святе, що народиться, буде Син Божий!
Ми бачимо зразок непорочного/безгрішного зачаття, то хіба так була зачата Марія? Ні, навіть близько. Бо вона народжена від грішного батька і від грішної мати, то де тут формула безгрішного зачаття?
Формула проста: Чисте приходить з Чистого.

То поясніть цю формулу. Значить батьки мали бути чисті, щоб Марія була з народження чиста?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27367
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 15:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
06 серпня 2024, 11:49
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
І вона (МАРІЯ) лише захищена Святим Духом (відкуплена Смертю Ісуса Христа (так трактують католицькі теологи) від передачі Первородного гріха.

Одне не зрозуміло. Як Христос відкупив Марію, якщо Він ще був навіть не народився, не то що помер і воскрес?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27372
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 16:29 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Протестант написав:
Yur написав:
Формула проста: Чисте приходить з Чистого.
То поясніть цю формулу. Значить батьки мали бути чисті, щоб Марія була з народження чиста?
Значить Марія була очищена Духом Святим.
491 Упродовж віків Церква усвідомлювала собі, що Марія, Богом «сповнена благодаттю» (пор. Лк. 1,28), була відкуплена вже від Свого зачаття. Це зміст догми про Непорочне Зачаття Богородиці, проголошеної 1854 року Папою Пієм IX:
«Пресвята Діва Марія від першої хвилини Свого зачаття благодаттю й особливим привілеєм Всемогутнього Бога, з огляду на заслуги Ісуса Христа, Спасителя роду людського, була збережена непорочною від усякої плями первородного гріха» (Пій IХ, Булла « Ineffabilis Deus »: DS 2803.).http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27373
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 16:35 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Сонячник написав:
Так, звісно - Христос є Єдиним з Отцем, бо від Отця походить - а це Слово Боже, Яке воплотилося через Марію не для того, щоб Його зображати на іконах і поклонятися Його образу, а для того, щоб ми наслідували Ісуса Христа. Марія була використана Богом як благочестива посудина для звершення плану Божого щодо спасіння вибраних людей через наслідування Христа, Який прийшов у тілі.
Авжеж, і її Дівицтво одвічне і невід'ємне від Синівства.
Тому Господь Сам дасть вам знака: Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить (Ісая 7:14)




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27378
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 17:59 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Якщо так, тоді прийнятно. Але це і є обожествлене створіня, як Богородиця та і святі.
Божественність Христа - це його природа Божа. Божественність Богородиці і Святих - це обожествлення задуманих Богом створінь ("В христа ми облеклися"), тому я й кажу, що походження Марії і Святих - створіння, бо виникли в задумі Бога.
Ісус теж з'явився в історії, як і усі вищезгадані люди, що осягнули Божественість.

Michail написав:
Себто є різниця між Христом (яко Богом і Чоловіком) Богородицею Марією та Святими, які зодягнені в Христа (обожествленними).
І є різниця між Богородицею, яко очищеною Святим Духом в час зачаття і святими, які очищені світим Духом (відроджені від Духа Святого) в час життя.
В даному випадку є віровідступницьке намагання православних і де-яких греко-катодиків під отим "обожествленим" довести окремість від Бога. Ось ще раз параграф, від якого скаженіють віровідступники.
460 Слово стало плоттю, щоб зробити нас «учасниками Божої природи» (2 Пт. 1,4): «Такою бо є причина, через яку Слово стало людиною, а Син Божий - Сином Людським: щоб людина, поєднавшись зі Словом і отримавши таким чином Боже синівство, стала сином Божим» (Св. Іриней, Проти єресей, 3, 19, 1.). «Син Божий став людиною, щоб ми стали Богом» (Св. Атанасій, Про втілення Бога-Слова, 54, 3.).http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

Michail написав:
Вираз Святого Іринея цікавий, але пояснюється таким чином, що ми не станемо самим Богом (Отцем чи Сином - Христом), а будемо в Його природі вічно існувати (Христос після Свого вскресіння назвав апостолів братами своїми, доти лише вказував хто може бути його братами (і матерями). Він же завжди вічний, він же завжди Всемогутній і універсальний в Трійці Святій.
Що й слідовало довести. Офіційне вчення Церкви всього лише цікавий вираз :(
Як можна казати не станемо самим Богом (Отцем чи Сином - Христом), коли Слово Боже промовляє:
Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний! (Матвія 5:48)
Учень не більший за вчителя; але, удосконалившись, кожен буде, як учитель його. (Луки 6:40)


Michail написав:
тому краща цитата - "людина стала сином Божим", а наші теологи чітко розрізняють синівство Христа і синівство Святих. Святі - усиновлені (є такий термін), Христос -Єдинородний!
Просто напрсто не усвідомлюєте Божої ТриЄДИНости, звідсіля й каша в голові з усиновленням. Бог Син Божа іпостась. Святі тіло Його.

Michail написав:
Я не хочу довести, що святі окремо. Вони (і ми, вірні Христу) вНьому. Як ми можемо бути окремо? Я лише відрізняю Божу природу Христа від обожествленних святих, які залишаються Людиною, зодягнувшись ("в Христа облекостеся") в Його Божественність. Тому всі ми єднісні в Царстві Небесному. Всі ми в Бозі.
Христос же навпаки - божественний по природі - зодягнувся в Людську природу.
Ви й тут намагаєтесь викрутити, свідомо кажучи лише Христос, уникаючи Ісус. Христос Ісус Богочоловік. Бог, що прийняв на Себе людську природу, й коли кажете що всі ми в Бозі, не забувайте що й Він у людині. То й нічого вирізняти!

Michail написав:
І це істинна віра. В нас точно така іконографія як і в православних. Навіть віра наша називається православною, а церква католицькою (вселенською).
Оте "паламівське обожествлення" й кламутить усю воду в УГКЦ. Але, гидка єресь не пройде.

Michail написав:
Вибачте, але слово "сотворений" до Ісуса не вживається. Нам це строго пояснили в катехитичному інституті.
Воплочення це таїнство, яке виключає слово "сотворений". Він Бог, прийняв від Марії тіло (або краще сказати людську природу), яка є Створінням.
Чого вам забули пояснити, так це що очищення Духом визволяє від сотвореності. Це можете теж сказати вашим семінаристам разом з викладачами.

Michail написав:
Чистий Христос взяв чисту людську природу від чистої природи Марії.
А от Марія походить від, все таки, Йоаким та Анни по природі.
І вона лише захищена Святим Духом (відкуплена Смертю Ісуса Христа (так трактують католицькі теологи) від передачі Первородного гріха.
Бачите, ж, брате Юр, що я приймаю цей догмат. І бачили раніше, бо я його не критикував.
нащо мені тоді закиди робити?
Ні. І якщо протестанти свідомо не приймають цей догмат, ви його перекручуєте.
По-перше, якщо природа Марії від Йоакима та Анни, значить й Ісус унаслідував цю природу через Марію. Й виходить, що Марія не була очищена в момент свого зачаття.

Michail написав:
До речі, греко-католики зовсім не проти легітимізації Григорія Палами
Не всі греко-католики. Визначальним є Святіший Престол.

Michail написав:
Ще прокоментуйте цей документ, будь ласка (звернення до підгорецьких отців):
Та й Ви не даль ще коментарій на це:
http://uniat.ucoz.com/load/pidgorecki_v ... 2-1-0-4110
"Нью Ейдж прагне осягнути баланс між чоловічим і жіночим началом, вводячи в своє розуміння божественного жіноче начало
Мені немає діла до ньюджерсівських і підгорецьких.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27381
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 18:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Yur написав:
Сонячник написав:
Yur написав:
То хіба від Діви Марії у Вифлеємській печері прийшло на світ лише Тіло?
То дайте ж все таки відповідь. У Вифлеємській печері на світ з'явивися істиний Бог наш, чи лише Його людська природа??.
Дух Святий породив через Діву Марію Сина Людського, а не взагалі Бога. Адже, Бог є в трьох особах: Отець, Син і Дух Святий - і Він не може бути народженим, бо немає початку. А Син Людський має дві природи: людини і Сина Божого, як ви кажете - Богочоловік.
От би сюди зараз пана sss ..
Так,так я слідкую за отим "помазанням" яке так вправно навчає.Всеж природу "людини і Сина Божого",а не Бога.Дякую,дякую.




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27387
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 19:16 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
sss написав:
Так,так я слідкую за отим "помазанням" яке так вправно навчає.Всеж природу "людини і Сина Божого",а не Бога.Дякую,дякую.
Воно вам не допоможе




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27391
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 19:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Yur написав:
sss написав:
Так,так я слідкую за отим "помазанням" яке так вправно навчає.Всеж природу "людини і Сина Божого",а не Бога.Дякую,дякую.
Воно вам не допоможе
Нічо,нічо все ще попереду.Тут ви з своєю філософією ще й не таке відкриєте.




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27394
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 20:09 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
sss написав:
Нічо,нічо все ще попереду.Тут ви з своєю філософією ще й не таке відкриєте.
Знаєте, пане sss, я думаю, що воно й так уже багато відкрилося. Позиція різних конфесій, як і окремих людей. Як на мене, протестантські деномінації (не всі), найближчі у порозумінні з Католицькою Церквою, у першу чергу дякуючи своєму невпинному і щирому пошуку. СЄ залишуться тими ким і були, конфесією нЕхристиянською зі своєю вірою і своїми приорітетами. Єдине, на мою думку, що роблять зле, так це що причисляють себе до християн, чим уже дотично дискредитують саму віру Христову.
З православними напевно найважче. Попри, здавалось би найбільшу серед усіх конфесій апостольську й догматичну близкість з Католицькою Церквою, існує сам СУПРОТИВ. Як у тому мультику "А баба-яга проти". Семе під цей супротив вишукуються різні хитросплетіння, котрі перевертають з ніг на голову вчення Христове.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27396
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 20:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
16 серпня 2024, 17:49
Написано: 4659
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
sss написав:
Всеж природу "людини і Сина Божого",а не Бога.

Ну, звісно, що природа Сина Божого і Бога-Отця - одна й та ж сама природа - Божа. :lol:

Я лише акцентую увагу на тому, що коли ми називаємо Марію "Богородицею", то це є помилкою (якщо не давати логічного пояснення, що насправді мають на увазі). Адже, БОГ має ширше значення - це не лише Христос.
Можливо правильніше Марію називати Христородицею, бо так конкретніше вказуємо, що саме Христос, Син Божий, воплотився через Марію. Але й тут необхідно пояснювати, що Христос насправді не від Марії народився, але був від початку творіння. Тому найкраще називати Діву Марію матір'ю Ісуса чи матір'ю Спасителя чи Сина Людського, розуміючи, що насправді Дитя народжене від Духа Святого.

І Сам Христос говорив:Що вродилося з тіла є тіло, що ж уродилося з Духа є дух. (Iван.3:6)
Таким чином Бог не міг народитися з тіла, бо Він є Дух. Так само Христос не міг народитися з тіла, бо Христос є Бог. А оскільки Дитя було зачате в утробі Діви від Духа Святого, то й народжене від тіла й Духа є Божий Син і Людський Син, а отже - Богочоловік.

То ж краще Марію називати Богочоловікородицею, але ж не "Бога-родицею". :) А то неосвічені християни мабуть думають, що Марія породила Творця Всесвіту, а не Спасителя. Чи зрозуміли, що я маю на увазі?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27398
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 21:10 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Сонячник написав:
sss написав:
Всеж природу "людини і Сина Божого",а не Бога.
Ну, звісно, що природа Сина Божого і Бога-Отця - одна й та ж сама природа - Божа. :lol:.
Ага вон воно що.То навіщо оту одну природу розділювати на Сина та Отця.Так і пишіть Марія породила людину і одночасно Бога,бо природа Ісуса була "людини і Бога".Тоді проблєм з католиками не буде. :lol:

Цитата:
Я лише акцентую увагу на тому, що коли ми називаємо Марію "Богородицею", то це є помилкою (якщо не давати логічного пояснення, що насправді мають на увазі). Адже, БОГ має ширше значення - це не лише Христос.
Якщо Бог це не лише Христос,то тоді Христос не зовсів Бог,так?? :lol: :lol:
Цитата:
Можливо правильніше Марію називати Христородицею, бо так конкретніше вказуємо, що саме Христос, Син Божий, воплотився через Марію.
Знову відступ,Син Божий все ж той самий Бог,лише в іншій іпостасі??Чому ви це і далі заперечуєте.Черговий бр-р-р :roll:
Цитата:
Але й тут необхідно пояснювати, що Христос насправді не від Марії народився, але був від початку творіння. Тому найкраще називати Діву Марію матір'ю Ісуса чи матір'ю Спасителя чи Сина Людського, розуміючи, що насправді Дитя народжене від Духа Святого.
Ну й знову чергова путанина.Матір Сина Людського,але не матір Бога так??Чому, якщо Син людський одночасно був Богом-Сином,другою особою Божою,Тобто Богом??
Цитата:
І Сам Христос говорив:Що вродилося з тіла є тіло, що ж уродилося з Духа є дух. (Iван.3:6)Таким чином Бог не міг народитися з тіла, бо Він є Дух. Так само Христос не міг народитися з тіла, бо Христос є Бог. А оскільки Дитя було зачате в утробі Діви від Духа Святого, то й народжене від тіла й Духа є Божий Син і Людський Син, а отже - Богочоловік.
Ага ,то Марія Бога не родила,а лише людину,а Бога родив Дух святий.М-да,Сонячнику,ви писали що не любите філософствувати??Певно ви обманювали.
Цитата:
То ж краще Марію називати Богочоловікородицею, але ж не "Бога-родицею". :) А то неосвічені християни мабуть думають, що Марія породила Творця Всесвіту, а не Спасителя. Чи зрозуміли, що я маю на увазі?
От власне Юрку це те що я писав.Ви бачите до якого висновку доходить вже цей протистант??Марія породила не Творця Всесвіту,браво!!Отже Ісус не є Творцем Всесвіту,а лише Спасителем якого породила Марія.Я вам аплодую,браво!!Так воно і було.То треба було аж тут до цього дійти :lol: :lol:




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27408
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 22:45 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Сонячник написав:
То ж краще Марію називати Богочоловікородицею
Інколи краще помовчати




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27411
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 22:52 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Yur написав:
Сонячник написав:
То ж краще Марію називати Богочоловікородицею
Інколи краще помовчати
Бачу Юрію ви мене зрозуміли.Це добре. :D :D




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи є діва Марія матір’ю Божою?
27412
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2010, 23:00 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Yur написав:
sss написав:
Нічо,нічо все ще попереду.Тут ви з своєю філософією ще й не таке відкриєте.
Знаєте, пане sss, я думаю, що воно й так уже багато відкрилося. Позиція різних конфесій, як і окремих людей. Як на мене, протестантські деномінації (не всі), найближчі у порозумінні з Католицькою Церквою, у першу чергу дякуючи своєму невпинному і щирому пошуку..
Я вас розумію.А куди їм діватись.Захотіли втікти від вас,захочуть той повернуться як той блудний син до матері церкви.Он постійно цитують у розмовах ваших отців та святителів.Чого було тікати від вас,у вас же стільки спільного?
Yur написав:
СЄ залишуться тими ким і були, конфесією нЕхристиянською зі своєю вірою і своїми приорітетами. Єдине, на мою думку, що роблять зле, так це що причисляють себе до християн, чим уже дотично дискредитують саму віру Христову.
От я про це у розділі - "Віра в Творця є причиною Бути мусульманнином",якраз і згадував.То якщо ви себе вважаєте ХРИСТИЯНИНОМ,то чому на ваш погляд - Віра в Творця є причиною Бути християнином,а не мусульманнином,тощо??Напишіть.




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 717 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>