Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 17 серпня 2024, 06:19




Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12663
UNREAD_POSTДодано: 02 жовтня 2007, 18:47 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
LMax написав:
І що таке софістика?

Ну то що, ікони покращують присутність Бога?

Софістика це маніпулювання законами логіки.
Ікони нас ведуть до Бога! Ми відчуваємо присутність Бога під час молитви, споглядаючи на ікону. :D Ікона ні в якому разі не замінює Бога, а допомагає нам наблизитись до Нього.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12665
UNREAD_POSTДодано: 02 жовтня 2007, 21:16 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
паша написав:
присутність Бога під час молитви, споглядаючи на ікону. :D
смішно правда? ну от смійся :D

Цитата:
Ікона ні в якому разі не замінює Бога, а допомагає нам наблизитись до Нього.

тобто, ікона це як милиця (костыль) чи не так?
Чи не пора вже ставати на здорові ноги?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12666
UNREAD_POSTДодано: 03 жовтня 2007, 10:30 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Це не сміх, а радість.
А паралель трішки не доречна.
Ми вшановуємо не матеріал, з якого виготовлена ікона, але особу, котру дана ікона представляє.
Свідки Єгови стверджують, що католики приписують образам властивість робити чуда. Але це не так, бо не образи роблять чуда, а Бог через образи. На ці закиди може дати відповідь Святе Письмо:
„Та й чуда неабиякі творив Бог руками Павла; досить було прикласти до недужих хустинку чи хвартух, які були діткнулись його тіла, і недуги їх покидали, і виходили злі
духи”(Ді.19,11-12).

Їх також дивує, що паломники сходяться до одного місця. На їхню думку всі місця є однаково посвячені Богом. Проте Бог сказав до Мойсея: „...місце бо, що на ньому стоїш – земля свята”(Вих.3,5).Згідно з наукою Свідків Єгови, Мойсея теж можна вважати ідолопоклонником, оскільки він вислухав Бога і зняв взуття.
Католики здійснюють прощі до тих місць, які в особливий спосіб освячені Богом. Це місця об’явлень, де діялись чуда. :D


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12681
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2007, 18:46 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Після довгої перерви знову маю змогу дещо написати.
Так ось. На першому єрусалимському соборі апостоли постановили для поган утримуватись від ідолослуження. Зауважу, що це ті речі із закону, які залишились для поган. Тому із закону перенеслись всі заповіді пов’язані із ідолослуженням, тому місце про те, що не зробите собі образа і подоби було заповіддю для першої церкви. Тому ви не знайдете жодної ікони часу першої церкви. Цю єресь започаткувала мати константина Єлена. Взагалі сам Константин у християнство вніс багато язичницьких моментів.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12682
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2007, 20:00 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Тарас написав:
Після довгої перерви знову маю змогу дещо написати.
Так ось. На першому єрусалимському соборі апостоли постановили для поган утримуватись від ідолослуження. Зауважу, що це ті речі із закону, які залишились для поган. Тому із закону перенеслись всі заповіді пов’язані із ідолослуженням, тому місце про те, що не зробите собі образа і подоби було заповіддю для першої церкви. Тому ви не знайдете жодної ікони часу першої церкви. Цю єресь започаткувала мати константина Єлена. Взагалі сам Константин у християнство вніс багато язичницьких моментів.

Апостоли говорять про ідолів, а не про ікони. Коли люди творили собі божків ніколи не бачачи їх, а наш Бог нам обявився. Апостолам не потрібні були ікони, бо Ікона (Христос) перебував з ними фізично.
Костянтин не вводив язичницьких моментів, він намагався християнізувати язичництво. Варто згадати про такий аспект як інкультурація, коли християнство намагалося змінити поганські культи і навернути людей.
В часи перших християн ми знаходимо ікони в катакомбах.
Варто було б розрізнити, що таке єресь, а що традиція. Єресь - це коли відступаютиь від якихось вже існуючих норм і догм, а в час перших християн норми творилися. А традиція це впроваджуння нових обрядів. Костянтин і Олена це святі.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12684
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2007, 20:13 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
На жаль я не почув відповіді на пред’явлені мною аргументи. Знову лише відхід всторону. Я Єлену вважаю, людиною, яка впровадила єресь, а не святою.
Щодо того, що ти писав, що Христос сам ходив з апостолами, то Павло пізніше пише, що вони раніше знали Христа по тілу, а тепер не знають, хай би собі ікону намалювали, щоб нагадувала про Христа за тілом.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12703
UNREAD_POSTДодано: 05 жовтня 2007, 11:52 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Цитата:
Тарас:Після довгої перерви знову маю змогу дещо написати.
Так ось. На першому єрусалимському соборі апостоли постановили для поган утримуватись від ідолослуження. Зауважу, що це ті речі із закону, які залишились для поган. Тому із закону перенеслись всі заповіді пов’язані із ідолослуженням, тому місце про те, що не зробите собі образа і подоби було заповіддю для першої церкви. Тому ви не знайдете жодної ікони часу першої церкви. Цю єресь започаткувала мати константина Єлена…
На жаль я не почув відповіді на пред’явлені мною аргументи. Знову лише відхід всторону.

Тарас, зверни увагу, на сторінці 6 нашої дискусії були конкретні відповіді на твої аргументи. Зокрема і на те чому в ранні часи Церкви не було ікон.
По моєму, для багатьох вже ясно що ікони самі по собі це не єресь, це певна обрядова традиція як виразився Паша. Відповідно це питання повязане із свободою вибору, можна додержуватись цієї традиції(практики) а можна і не додержуватись, але єрессю в тебе немає підстав це називати.
До речі, а звідки ти взяв, що іконопис започаткувала Єлена? Я щось такі історичні дані не зустрічав.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12704
UNREAD_POSTДодано: 05 жовтня 2007, 15:53 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я прочитав таке у довіднику Геллея, якщо не помиляюсь.
До того ж, я не почув відповіді на аргумент того, що поняття ідолопоклоніння і його означення для Нового Заповіту перейшло зі Старого. Бо раніше ти говорив, буцімто заповідь про заборону малювання зображень і вклоніння їм є в старому заповіті і тепер в часи Нового це не актуально.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12705
UNREAD_POSTДодано: 05 жовтня 2007, 15:59 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
От, знайшов що каже про ікони православний диякон Андрій Кураєв http://nesusvet.narod.ru/ico/books/kuraev/


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12706
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 08:35 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Тарас написав:
На жаль я не почув відповіді на пред’явлені мною аргументи. Знову лише відхід всторону. Я Єлену вважаю, людиною, яка впровадила єресь, а не святою.
Щодо того, що ти писав, що Христос сам ходив з апостолами, то Павло пізніше пише, що вони раніше знали Христа по тілу, а тепер не знають, хай би собі ікону намалювали, щоб нагадувала про Христа за тілом.

Нажаль ти не хочеш почути відпрвіді. Ти кажеш: "Я вважаю", - твоя думка субєктивна. Ніякої єресі Єлена не впроваджувала, вони навпаки боролася з єретиками, подібними до тих, які виникають зараз і заперечують почитання ікон.
Тобі вже дали відповідь на всі твої запитання. Ідучи за твоєю логікою, якщо ікони - це ідолопоклонство, значить Христос - ідол? Ось це вже єресь.
І ще один аргумент, щоб ти вже остаточно зрозумів свою неправоту. Дивись, ти маєш, наприклад, фотографію твоєї дівчини. Коли ти дивишся на фотографію ти хіба кажеш, що любиш сам матеріал на якому є зображення? Чи ти любиш ту людину, яка є зображеною.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12708
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 09:08 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
паша написав:
якщо ікони - це ідолопоклонство, значить Христос - ідол?
нажаль так воно і є в більшості, через те, що шукають свідомість Христа не в собі, а ззовні.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12710
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 10:22 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
паша написав:
І ще один аргумент, щоб ти вже остаточно зрозумів свою неправоту. Дивись, ти маєш, наприклад, фотографію твоєї дівчини. Коли ти дивишся на фотографію ти хіба кажеш, що любиш сам матеріал на якому є зображення? Чи ти любиш ту людину, яка є зображеною.

Дякую, що ти просвітив мене нерозуміючого. Дуже сильний аргумент ти навів. Такі душевні шаблонні аргументи я чую не вперше. Якщо тобі на молитву допомагає налаштуватися фото твоєї дівчини, або/і вона за тебе заступається перед Отцем, то це єресь.
А стосовно тої цитати, яку процитував ЛМакс, то тут логічно видно, що логіка відсутня.
До того ж знову, жодного аргументу з Писання і відповіді на те, місце про яке я говорив.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12711
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 10:30 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
svjat написав:

По моєму, для багатьох вже ясно що ікони самі по собі це не єресь, це певна обрядова традиція як виразився Паша.

Ікона, як матеріальна річ, це просто полотно, рамка і фарба, але єрессю є налаштовуватись на молитву задопомогою ікон, молитись до святих, і т.п.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12712
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 11:49 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
LMax написав:
паша написав:
якщо ікони - це ідолопоклонство, значить Христос - ідол?
нажаль так воно і є в більшості, через те, що шукають свідомість Христа не в собі, а ззовні.

Христос є всюди, тому що Він Бог. Християнину легше дойти до єднання з Христом через ікону. А говорити, що Христос є ідол буде єресь з твого боку.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12713
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2007, 11:54 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Тарас написав:
Дякую, що ти просвітив мене нерозуміючого. Дуже сильний аргумент ти навів. Такі душевні шаблонні аргументи я чую не вперше. Якщо тобі на молитву допомагає налаштуватися фото твоєї дівчини, або/і вона за тебе заступається перед Отцем, то це єресь.
А стосовно тої цитати, яку процитував ЛМакс, то тут логічно видно, що логіка відсутня.
До того ж знову, жодного аргументу з Писання і відповіді на те, місце про яке я говорив.


Бачиш Тарас ти не хочеш слухати, а все перекручуєш. Я тобі привів порівняння, а ти змінив значення моїх слів. Ми молимося не до матеріалу, а до Особи Христа, чи святих. Яку відповідь ти хочеш почути? бо я вже дав відповіді на всі твої запитання.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>