У опитуванні учених брали участь більше 3 тисяч жителів Мюнхена віком від 14 до 24 років. Через 4 роки їх знов інтерв'ювали.
З'ясувалося, що приблизно 25% учасників дослідження ніколи не курили, 40% курили час від часу, 17% - постійно, але не страждали нікотиновою залежністю, а 19% страждали нікотиновою залежністю.
В ході опитування 15% некурців респондентів зізналися, що у них виникали думки накласти на себе руки, проте серед тих, що курили, але не страждали нікотиновою залежністю, подібні ідеї з'являлися у 20%. А ось серед залежних близько 30% мали намір покінчити з життям, і 69 осіб все-таки вчинили спробу самогубства.
Раніше дослідники також заявляли про зв'язок між курінням і суїцидом, але не могли з точністю сказати, чи є куріння причиною схильності до самогубства або лише одним з симптомів.
Відомо, що нікотин знижує рівень гормону радості серотоніну, що і призводить до появи у людей суїцидального настрою.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), куріння посідає друге місце в списку причин передчасної смерті людей - щорічно воно вбиває близько 5 млн. осіб.
На даний момент в світі налічується приблизно 1,3 млрд. курців, найбільше число яких проживає на Кубі. В Україні палить 32% дорослого населення і кожен п'ятий 11-річний школяр.
За матеріалами ФакТnews