Німецькі учені провели масштабне дослідження і з'ясували, що серед юних курців набагато більше охочих добровільно покінчити з життям, ніж серед некурців. Німецькі учені провели масштабне дослідження і з'ясували, що серед юних курців набагато більше охочих добровільно покінчити з життям, ніж серед некурців.

У опитуванні учених брали участь більше 3 тисяч жителів Мюнхена  віком  від 14 до 24 років. Через 4 роки їх знов інтерв'ювали.

З'ясувалося, що приблизно 25% учасників дослідження ніколи не курили, 40% курили час від часу, 17% - постійно, але не страждали нікотиновою залежністю, а 19% страждали нікотиновою залежністю.  

В ході опитування  15% некурців респондентів зізналися, що у них виникали думки накласти на себе руки, проте серед тих, що курили, але не страждали нікотиновою залежністю, подібні ідеї з'являлися у 20%. А ось серед залежних близько 30% мали намір покінчити з життям, і 69 осіб все-таки вчинили  спробу самогубства.

Раніше дослідники також заявляли про зв'язок між курінням і суїцидом, але не могли з точністю сказати, чи є куріння причиною схильності до самогубства або лише одним з симптомів.  

Відомо, що нікотин знижує рівень гормону радості серотоніну, що і призводить до появи у людей суїцидального  настрою.

Згідно з  даними Всесвітньої організації охорони  здоров'я (ВООЗ), куріння посідає  друге місце в списку причин передчасної смерті людей - щорічно воно вбиває близько 5 млн. осіб.  

На даний момент в світі налічується приблизно 1,3 млрд. курців, найбільше число яких проживає на Кубі. В Україні палить 32% дорослого населення і кожен п'ятий 11-річний школяр.

За матеріалами ФакТnews

Додати коментар


Захисний код
Оновити