Кожен новий винахід людства створює нові проблеми для людини. Так, 70 відсотків вітчизняних користувачів комп'ютерів мають порушення зору, характерне для мешканців пустель – з їх пекучим сонцем, сухим повітрям та ураганами. А в половини навколо диска очного нерва – пігментні плями, як в електрозварників.
Такі вражаючі результати досліджень харківських науковців.
"Синдром сухого ока" - такий діагноз практично в усіх вітчизняних комп'ютерників, які не відриваються від монітора весь робочий день. Слізна плівка, яка оточує око й забезпечує контакт із зовнішнім середовищем, під впливом електромагнітних коливань висихає. У найважчих випадках це призводить до сліпоти.
Павло Бездітко, завідувач кафедрою очних хвороб Харківського державного медичного університету: "У синдромі сухого ока виділяється 4 стадії, якщо 1 і 2 можна компенсувати препаратами без наслідків, то 3, 4 стадії можуть закінчитися виразкою, перфорацією, сліпотою".
Тривогу лікарів поділяють далеко не всі комп'ютерники. Вони вважають, що монітори погіршують зір значно менше, ніж телевізори, особливо останнє покоління екранів.
Юрій Васильєв, системний адміністратор: "Ті, хто з комп'ютером на ти, вони знають, що частота екрану може бути налаштована, для когось комфортна частота 100 Гц, для когось 85. На мій погляд, тут кожен для себе вибирає".
Запобігти появі сухості в очах можна й медикаментами й вітамінами. Допомагають так звані штучні сльози й чорниця. Правда, їсти її комп'ютерникам треба цілий рік.
За матеріалами ICTV