Останнім часом владою Білорусії було заарештовано декількох відомих християнських діячів за їхню активну громадську позицію. Натомість в Україні організовують акції протесту проти дій білоруської влади, залучаючи до них єпископів багатьох християнських обєднань України.
Але чи варто віруючим втручатися в політику?
Павло Северинець, один з координаторів кампанії по захисту прав свободи совісті, був насильно схоплений і привезений у прокуратуру, де йому повідомили про порушення правил збору підписів, маючи на увазі кампанію по захисту прав свободи совісті, під час якої партією «Білоруська Християнська Демократія» і церковними громадами було зібрано 50 тисяч підписів, - повідомляє спеціально для порталу invictory.org прес-служба оргкомітету по створенню партії "Білоруська Християнська Демократія" (БХД).
1квітня в центрі Мінська співголову БХД схопили четверо невідомих і кинули в машину, не пояснивши, куди везуть. Як з'ясувалося, політика привезли в прокуратуру, де заступник прокурора міста оголосив Павлові про адміністративне правопорушення «за те, що зібрали 50 тисяч підписів, хотіли допомогти державі поліпшити законодавство» - повідомив прес-службі БХД Павло Северинець. Через дві години його випустили, вручивши постанову, яка передана також у суд, відповідно до якого Павлові загрожує штраф у розмірі від 350$ до 850$.
Відповідно до статті 9.10 "Порушення вимог закону про реалізацію права на законодавчу ініціативу» для початку збору підписів необхідно звернутися до голови виборчої комісії Л. Ермошиної. На думку Павла Северинця, зазначений пункт уперше використовується в такім трактуванні для того, щоб продовжити переслідування християн, а також дати негативну відповідь на заяву 50 тисяч громадян, крім того оштрафувати, і, схопивши на вулиці, привезти в прокуратуру.
У відповідь на дії режиму Павло Северинец заявив: «Замість того, щоб боротися з абортами, алкоголізмом, наркоманією, окультизмом і іншими наслідками безбожництва, режим бореться з тими, хто вимагає свободи дій для церкви». Нагадаємо, що тією ж адміністративною статтею тижнем раньше в прокуратурі загрожували єпископу В'ячеславові Гончеренку і координатору кампанії по захисту прав свободи совісті Сірію Луканину.
Організатори кампанії не зупиняються, домагаючись справедливості. До того ж єпископи 19 об'єднань України підтримали білоруських братів, проводячи пікет у білоруського посольства в Києві.
Cеред координаторів акції числяться пастори і єпископи Духовного управління євангельських християн, місіонерських Церков України, Всеукраїнської Християнської Асамблеї, асоціації Церков «Блага звістка», українських Церков «Нового покоління», київської євангельської Церкви «Нове життя», Церков Божих України, харизматичних Церков України, Церкви ХВЄ «Порятунок», старший рабин месіанських громад в Україні.
Виглядає все це дуже пристойно: "за правду" стоять християни. Але виникає закономірне запитання: чи справді за правду боряться християнські діячі, чи за Христа страждають білоруські діячі?
Шкода, що церкву Христову сьогодні втягують у політику, у політичні розбірки з використанням класичних політичних прийомів під прикриттям ілюзорних "вищих" цілей... Хто стоїть за їхньою спиною?
Ми не даремно перерахували організаторів акції. Думаю, що християнам краще триматися подалі від політично заангажованих обєднань. Але, зрештою, кожен нехай робить висновок самостійно.