Сьогодні нікого вже не здивуєш мобільним телефоном. Він став невід'ємною частиною нашого життя.
Коли зустрічаються люди, які з певних міркувань не користуються мобільними телефонами – вони виглядають диваками в очах навколишніх людей. Чи фанатиками...
Над ними можуть насміхатися зарозумілі молодики, які надто “просунуті” в питаннях найновіших, наймодніших мобільних пристроїв. А ці пристрої стають дедалі досконаліші, отримують фантастичні можливості...
Останнім часом в Америці спостерігається ціла революція серед користувачів мобільних телефонів – люди масово переходять на нові пристрої, які володіють потужними можливостями. До таких пристроїв належать смартфони iPhone, а також, так звані, гуглофони на базі технології Android. Їхня популярність зумовлена грандіозними можливостями, які поєднюються в одному пристрої, що стає своєрідним інформаційним центром з високошвидкісним інтернетом, комп'ютером, телефоном, системою глобальної супутникової навігації (GPS).
Навіщо я так детально зупиняюся на технічних особливостях цих сучасних пристроїв? Та тому що в технічних особливостях і захована небезпечна пастка для кожної людини, яка ними користується. Я розумію, що можу здатися якимось параноїком, ретроградом. Але я особисто дізнався про ці особливості лише після того, як сам став користувачем такого модного пристрою.
Перші тривожні сигнали пролунали від людей, які зауважили, що їхній пристрій постійно сам лізе в інтернет без їхнього відома і передає якусь інформацію кудись. Їх більше хвилювали неконтрольовані витрати за послуги інтернету, тому вони почали досліджувати цю проблему.
Виявилося, що гуглофон зв'язується з інтернетом навіть тоді, коли йому примусово заборонити це робити, коли повністю відключити зв'язок з інтернетом. Потім зўясували, що “розумний” пристрій самостійно передає комусь звіти після кожного дзвінка. Згодом вияснили, яку саме інформацію він передає: коли і з ким ви розмовляєте, і де саме ви і ваш співрозмовник фізично перебуває (ось для чого тут вбудували GPS), а також передає зміст ваших SMS.
Пролом у безпеці виявила компанія Lookout, яка спеціалізується на захисті даних у мобільниках. Як з'ясувалося, на вигляд невинна програма для управління зображеннями на робочому столі апарату відправляла особисті дані абонентів на невідомий сервер в Китаї.
Зрозуміло, що це лише одна з таких небезпечних програм, а скільки їх може виявитися в пристрої, який людина вже не здатна контролювати – невідомо.
Піднявся скандал з цього приводу і тут Google продемонстрував ще одну свою неординарну можливість: без відома користувачів самостійно знищив з телефонів цю програму. Отже, він може у будь-який час переглядати всі контакти і файли, які є на вашому телефоні, і знищити, якщо йому не сподобається їхній зміст (наприклад, якщо матеріали будуть релігійного характеру).
Якщо додати ще й величезну кількість особистої інформації, яку люди добровільно викладають в соціальних мережах (чи краще тут сказати – в соціальних тенетах), то складається не вельми приваблива картина: життя кожної людини, яка погналася за новочасною модою глобальних тенет і технічних новинок, є повністю контрольоване якимись невідомими організаціями. Чим більше “просунута” людина, прогресивна, тим більше заплутується вона в інформаційних тенетах, які стали пасткою для сучасного людства.
На фоні цих небезпечних тенденцій починаєш задумуватися: а чи не мають рації ті далекоглядні люди, які взагалі уникають мобільних телефонів?..
Коментарі