Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 3.0 | 3 голосів )
До такого висновку дійшли тернопільські психіатри, провівши наукові дослідження з метою визначення впливу релігійних переконань на психічні розлади

Нами обстежено 64 хворих, які знаходились на стаціонарному лікуванні у обласній клінічній психоневрологічній лікарні з діагностованим невротичним розладом. Підбір пацієнтів проводився за критеріями феноменологічної схожості та невротичної належності психопатологічних проявів. Метою дослідження було встановлення залежності розвитку невротичного впливу ступеню релігійності на формування та особливості синдромокомплексу. Були застосовані клініко-анамнестичний та експериментально-психологічний метод (опитувальник релігійності та тест рівня невротизації та психопатизації (РНП).

Було виділено 5 ступенів релігійності з відповідними критеріями: I — невіруючі; II — віруючі без дотримання атрибутів віри; III — віруючі, нестійкі переконання; IV — віруючі, стійкі переконання; V — віруючі, всепоглинаючі переконання. Відповідно у I групі рівень невротизації — 38,6; психопатизації — 37,6; у II групі рівень невротизації — 32,6; психопатизації — 30,8; у III групі рівень невротизації — 28,4; психопатизації — 27,1; у IV групі рівень невротизації — 20,4; психопатизації — 18,2; у V групі рівень невротизації — 16,2; психопатизації — 12,0.

Таким чином, із зростанням сили віри спостерігалось зниження рівнів невротизації та психопатизації. Зроблений висновок про те, що віруюча людина захищена від невротичних проявів більше, ніж людина невіруюча. Крім того, коли у пацієнтів розвиваються невротичні розлади, то віруючі звертаються до лікаря швидше, ніж невіруючі, а тривалість хвороби і її симптоми у віруючих зменшуються протягом короткого часу.

Публікується за виданням:
Венгер О. П., Чабан О. С. Психологічний феномен віри при невротичних розладах // Психиатрия и религия на стыке тысячелетий: Сборник научных работ Харьковской областной клинической психиатрической больницы № 3 (Сабуровой дачи) и Харьковской медицинской академии последипломного образования / Под общ. ред. П. Т. Петрюка, Р. Б. Брагина. — Харьков, 2006. — Т. 4. — С. 24.


Поділитися:
[+]
Сподобалось
4

Додати коментар


Захисний код
Оновити