Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 1.0 | 1 голос )

Верховний муфтій Єгипту заявив про вільне право мусульман країни міняти віру, що, на думку аналітиків, може полегшити положення не тільки новонавернених християн, але і християнського населення в цілому.

Як повідомило агентство "Інтерфакс", верховний муфтій Єгипту Алі Гомаа вважає, що факт відмови від власної релігії є "гріхом, який буде покараний Богом в Судний день". В той же час він підкреслює, що віра залишається справою особистих відносин між людиною і Всевишнім.

Верховний муфтій Єгипту одночасно є вищим чиновником у релігійних справах цієї країни, більшість населення якої складають мусульмани-сунніти.

"Істотним питанням для нас є наступне: "Чи може людина, будучи мусульманином, вибирати іншу віру?". Відповідь на нього - "Так, може", - відзначив А. Гомаа.

Відповідно, на думку А. Гомаа, якщо перехід в іншу релігію виявляється "всього лише питанням відмови від віри", він не повинен супроводжуватися "земним покаранням". Проте ж якщо релігійне звернення перетворюється на загрозу суспільним основам, тоді воно повинне розглядатися судом, додав він.

Десятимільйонна община єгипетських християн-коптів, будучи найбільшою християнською групою на Близькому Сході і складаючи 10% населення Єгипту, проте впродовж десятиліть випробовує відчутний пресинг з боку ісламської більшості країни.

Християни в Єгипті на сьогодні ізольовані від суспільного життя і часто вимушені переходити в іслам, як правило, через примусові шлюби, стверджує Хаміль Халім, голова Коптської асамблеї Америки.

Колишні мусульмани, що перейшли в християнство, на території Єгипту в своєму новому релігійному статусі виявляються практично безправними - їм відмовляють в громадянстві, часто вони піддаються арештам, хоча офіційно зміна віри в Єгипті не вважається злочином. Чи змінить щось у становищі християн заява верховного муфтія Єгипту - покаже час.Поділитися:
[+]
Сподобалось
1

Додати коментар


Захисний код
Оновити