У 1988 році йому, залізничному шляховому обхіднику, було 46 років. Зараз - 65. Прийшовши до тями, Ян з подивом довідався, что країна Польща уже давно перестала бути комуністичною і що керує нею зовсім не генерал Войцех Ярузельский, а брати-близнюки Качиньські, яких Гжебский пам'ятає в кращому випадку як персонажів дитячого фільму "Двоє, викравші місяць".
Картина вийшла на екрани в 1962 році. Качиньські зіграли у ній підлітків-хуліганів, які не слухалися батьків, мріяли ледарювати все життя. З тих пір збігло дуже багато води. Один із братів (Лех) став президентом, інший (Ярослав) - прем'єр-міністром. Четверо дітей Гжебського давно обзавелися своїми сім’ями, вивели в люди вже власних дітей. Ян, який у 1988-му році попав під потяг, дізнався, що в нього 11 онуків і внучок, та що "машина часу" перенесла його у фантастичний світ, де все інакше в порівнянні з епохою, в якій він жив.
"Коли я потрапив у кому, у магазинах були тільки чай і оцет, м'ясо давали по картках, і стояли величезні черги за бензином, - говорить Гжебський. - А тепер я бачу на вулицях людей з мобільними телефонами, а в магазинах так багато товарів, що в мене голова йде кругом".
У 1988-му році Польща входила в Організацію Варшавського договору і була союзницею СРСР. Вже в наступному, 1989 році, в країні відбулися вільні вибори, після яких комуністів позбавили влади. У 1991-му припинили існування і Варшавський договір, і СРСР. У 1999-му Польщу прийняли в НАТО, у 2004-м - у Європейський союз. Життя змінилося до невпізнанності. "Мене вражає, як усі ці люди ходять зі своїми мобільниками і безупинно стогнуть. А мені от скаржитися нема на що", - признається Ян.
До свідомості він прийшов два місяці тому, але тілько днями про це повідомив польський телеканал новин TVN24. У 1988-му лікарі зробили невтішний висновок: більше трьох років Ян не протягне. Гжебський протягнув 19 років і прийшов до тями. Усі ці роки від постелі не відходила його дружина на ім'я Гертруда. Вона щогодини змінювала положення його тіла, щоб уникнути атрофії м'язів і поширення інфекцій. "Гертруда врятувала мене, і я ніколи цього не забуду", - сказав журналістам Ян, що пересувається на інвалідній колясці.
Сама Гертруда, за її словами, багато плакала і молилася. І згадує, як гості запитували: "Чи не даремно? А що, коли він помре?"
У телевізійному інтерв'ю, показаному на російському каналі РТР, дружина воскреслого до життя Гертруда Гжебська сказала: "От зараз багато говорять про евтаназію, але як можна позбавити життя людину, якщо може відбутися чудо, і Бог поверне її до життя?"