Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 4.3 | 3 голосів )
В Азербайджані піднялася нова хвиля переслідувань християн: проводяться обшуки служителів з надуманих причин, вилучають "заборонену" християнську літературу тощо. Про новий кричущий випадок переслідування християн в Азербайджані повідомив у канцелярію ВСЦ ЄХБ Ілля Зінченко, старший пресвітер Бакинської церкви ЄХБ:

Повідомляю, що в селиці Закатальського району Азербайджану 20 червня 2008 р. о 17.00 до будинку Гаміда Шабанова – другого пастора Аліабадської баптистської церкви ввійшли представники поліції, прокуратури, національної безпеки й селищної ради (усього 10 осіб). Ці люди заповнили весь будинок, перелякали жінок, що перебували там (дружину й невістку) і чотирьох дітей до плачу (вік дітей від 8 мес. до 4 років), вимагаючи викликати Гаміда Шабанова з поля, де він у цей момент працював.

Поки чекали Гаміда, усі ці люди в обстановці метушні безконтрольно переміщалися по будинку, заглядали в кімнати, вели розпити.

Коли Гамід прийшов, йому було пред’явлено санкцію від 20 червня 2008 р. на обшук на підставі інформації про зброю, що зберігається, у його будинку. Проте фактично, обшук почався вже з моменту появи поліції з порушеннями законодавства : без ведення протоколу, без понятих з боку сусідів, без здійснення відеозапису, причому представники влади протягом майже 2 годин обшуку неодноразово виходили у двір і за ворота до своїх машин.

В один з таких моментів представник прокуратури Халід Мамедов (який також брав участь в обшуку, що є дуже грубим порушенням процесуального кодексу, згідно з яким працівник прокуратури повинен розслідувати факти, а не брати участь у їхньому зборі), перебуваючи за спиною всіх присутніх, у лазні, закричав: «Знайшов! Знайшов!»

Коли всі обернулися до нього, він тримав згорток у синій тканині і потім став розкривати його в усіх на очах. Тільки тоді ті, що проводили обшук, почали зйомку : дістали свої мобільні телефони й зробили кілька аматорських знімків предмета, який виявився пістолетом системи наган, старого зразка, із 6-ма патронами. Виникає питання: як Мамедов визначив, що в згортку зброя (а не інструменти, наприклад), навіть не розгорнувши його, у темнім приміщенні лазні?
Потім представники держ. органів склали акт, під яким поставили тільки свої підписи, що робить такий обшук незаконним, а його результати необґрунтованими.

Гаміда Шабанова забрали до поліцейського управління, захопивши кілька книг на грузинській, азербайджанській та російській мовах, які вони відразу, не прочитавши ні рядка, назвали забороненою літературою.

Усе, що сталося, дає підставу заявити, що обшук проводився з порушенням усіх необхідних і обов’язкових процедур, із явним наміром здійснити заздалегідь сплановану акцію.
Раніше на адресу Гаміда Шабанова багато раз звучали погрози, що коли він не припинить церковну діяльність, то буде суворо покараний з боку влади. Немає сумнівів, що події 20 червня – здійснення цих погроз.

Цей випадок – чергової серед інших подібних подій, що свідчать про порушення закону й конституційних свобод із боку правоохоронних (?) органів : арешт і осуд пастора Заура Балаєва рік тому, 20 травня 2007 р., численні обшуки, конфіскація релігійних книг, дотепер не повернутих ( серед яких, в основному, Біблії на грузинській та Інджили (Євангелія) на азербайджанській мовах), усні й письмові залякування багатьох інших членів Аліабадської церкви, обстріл з автомата будинку, у якому збиралися на богослужіння аліабадські християни.

Прошу всіх, хто зацікавлений у дотриманні прав людини і обурений безкарними діями працівників поліції й інших державних органів в Азербайджані, зробити все необхідне для вживання заходів і покарання винних.

Джерело: christiantoday


Поділитися:
[+]
Сподобалось
1

Додати коментар


Захисний код
Оновити