Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 0.0/0 | 0 голосів )
На заході Кенії продовжуються безлади. Тільки за добу там загинули 150-200 чоловік, зокрема понад 40 жінок і дітей, які заховалися в приміщенні місцевої церкви, згоріли живцем в результаті зумисного підпалу церкви.
У решті районів країни армія і військова поліція узяли ситуацію під контроль. У столиці Кенії Найробі вишикувалися довгі черги і наголошується брак основних продуктів харчування.
Завчасно введені у всі крупні міста країни озброєні сили достатньо швидко справилися з безпорядками.
Масові заворушення у Кенії почалися після того, як виборчком країни оголосив 30 грудня, що перемогу в боротьбі за президентське крісло взяв нинішній глава держави Мваї Кiбакi, вихідець з племені кикую.
Його суперник від опозиції Раїла Одінга - представник іншого племені - луо. Уряд звинуватив прихильників Одінги в проведенні кампанії етнічних чисток.
В результаті зіткнень, що почалися після президентських виборів, в країні загинуло вже близько 250 чоловік, повідомляє британська телерадіомовна корпорація ВВС. Десятки тисяч Кенії були вимушені покинути свої будинки.
Один з найжахливіших інцидентів відбувся напередодні в церкві міста Ельдорет, де були спалені живцем щонайменше 30 чоловік, більшість з яких - діти.
Церква служила притулком для декількох сотень вихідців з племені кикую, до якого належить і президент Мваї Кiбакi, що переміг на виборах з мінімальною перевагою.
Кенію вважають однією з найбільш стабільних африканських країн - з моменту оголошення незалежності в 1963 році їй вдалося обійтися без серйозних цивільних конфліктів.

Поділитися:
[+]
Сподобалось
0

Додати коментар


Захисний код
Оновити