Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 4.5 | 4 голосів )
За даними програми ООН по навколишньому середовищу (ЮНЕП), швидкість танення льодовиків останніми роками подвоїлася. В період із 1980 року до 1999 року середньорічне танення льодовиків становило 30 сантиметрів, проте вже в 2006 році цей показник виріс до 1,5 метра.

Експерти ООН закликають до негайного вживання заходів, щоб зупинити процес зменшення льодовиків, що загрожує загибеллю екосистем і необоротними змінами клімату. Найбільш загрозливе танення льодових покривів зареєстровано в Альпах і в Піренеях. Значне зменшення льодовиків спостерігається і в європейських країнах.

Історичного мінімуму досягла площа старого багатолітнього льоду. Такий лід не тане навіть улітку і, таким чином, існує протягом кількох років, повідомляє NASA.

Багатолітній лід відрізняється від однорічного, зокрема, товщиною. Раніше його площа становила 50-60 відсотків від усієї площі арктичного льоду, в 2007 році - 40 відсотків, у 2008 році - 30. Найстаріший лід (віком не менше шести років) наприкінці 1980-х становив більше 20 відсотків льодового покриву, цього року - 6 відсотків.

У XX столітті рекордний показник середньорічного танення льодів був зафіксований у 1998 році (0,7 метра), проте в XXI столітті цей рекорд був побитий тричі - в 2003, 2004 і 2006 роках. З 1980 року товщина льодовикового покриву Землі зменшилася більш ніж на 11,5 метра.

Глава ЮНЕП Ахім Стайнер уважає, що уряди країн світу повинні укласти нову угоду про зменшення об'ємів викидів парникових газів, що дозволить уповільнити глобальне потепління і відповідно припинити танення льодовиків.За матеріалами:
"The Epoch Times Україна"
Поділитися:
[+]
Сподобалось
0

Додати коментар


Захисний код
Оновити