В Україні, як і в усій Європі, зараз стоїть небувала спека. Таких високих температур ще не фіксували ніколи, або в окремих випадках спостерігали десятки років тому.
У той же час інші країни Європи потерпають від повеней.
Близько 500 осіб померло в Угорщині й 30 – у Румунії. Середньодобова температура тут становить 30 градусів за Цельсієм, а в місті Кішкунхалаш на півдні Угорщини стовпчик термометра піднімався до 41,9 градуса.
Тим часом у Болгарії в понеділок зафіксували температуру 45 градусів – найвищий показник за всю історію метеорологічних спостережень цієї країни, повідомляє ВВС.
Експерти заявляють, що основними причинами смерті від спеки здебільшого є сильні сонячні удари та збої в роботі серцево-судинної системи. Зазначимо, показник смертності від спеки в Угорщині зараз є найвищим за останні роки. Найчастіше жертвами високої температури стають люди похилого віку.
Спека, від якої страждає в останні дні південний схід Європи, не тільки забирає життя людей, а й призводить до лісових пожеж, під час гасіння яких у Греції в понеділок, 23 липня, загинули двоє пілотів пожежного літака. Ще один літак розбився під час гасіння пожежі в Італії. Там загинули три людини.
У Македонії тисячі пожежників, солдатів і місцевих мешканців увесь вечір понеділка боролися з вогнем, що впритул наблизився до другого за розмірами міста країни – Бітоле.
Надзвичайно спекотна погода позначається й на економічному розвитку держав. Так, за даними міністерства сільського господарства Сербії, 30% врожаю цього року знищено гарячим повітрям, найбільше від погоди постраждали соя й овочеві культури.
Водночас деякі райони північної Європи опинилися у воді через зливи. Для прикладу, Великобританія ось уже понад тиждень потерпає від водної стихії. Жителів близько 250 будинків в Оксфорді евакуювали через повінь. Як повідомив голова місцевої комісії з надзвичайних ситуацій Джон Келлі, дехто відмовився покидати помешкання й вирішив залишитися в зоні лиха. Рівень води в Темзі поблизу Оксфорда помітно піднявся в ніч проти середи. Наступним районом, якому може загрожувати повінь, є графство Беркшир. Червоний Хрест заявив про початок кампанії збору коштів для допомоги жертвам повені у Великобританії. Підтримку британцям, які постраждали від повені, висловила і Єлизавета II. Королева повідомила, що “шокована та глибоко стурбована” ситуацією, яка завдала збитків стільком людям. Також триває операція із забезпечення питною водою 350 тисяч осіб у графстві Глостершир, яке найбільше постраждало від повені. Жителям графства доправляють три мільйони пляшок води на день. Про загиблих від стихії в Британії наразі не повідомляли.