Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 4.0 | 2 голосів )

Рятувати Землю безглуздо - планету всеодно чекає катастрофа. Однак у людства, як і раніше, є шанси.

Про це пише The Times із посиланням на теорію відомого британського еколога Джеймса Лавлока, автора нової книги "Зникаюче обличчя Геї".

 

 

На думку авторитетного видання, після масових звільнень і недавніх світових конфліктів читача легко буде привабити апокаліпсичними прогнозами. Однак пророкування Лавлока звучать правдоподібніше від існуючих теорій Апокаліпсиса: людство чекає масовий голод, руйнування екосистем, сильне підвищення температури, після якого виживуть лише мешканці Британських островів, Сибіру, Чилі, Канади та Нової Зеландії.

90-річний Лавлок назвав цю книгу своїм останнім попередженням. Відомий британський еколог, автор теорії Геї, що розглядає нашу планету як єдиний взаємозалежний та живий організм, відкрито сміється над пропозиціями використовувати енергію вітру, а також закликає вживати генетично модифіковані продукти, використовувати ядерну енергію і вводити сімейне планування, зазначає видання.

Лавлок, спираючись на свою теорію, іронізує і над спробами врятувати Землю. На його думку, планета може подбати про себе сама, а рятувати треба майже семимільярдне населення планети, причому робити це потрібно негайно.

Тільки останнім часом, підкреслює видання, великий бізнес і національні уряди почали дійсно приділяти увагу проблемам навколишнього середовища. Однак прогнози експертного співтовариства стають все більш песимістичними: вимірювання і дані із супутників свідчать про те, що танення арктичних льодів, підвищення рівня світового океану, глобальне потепління відбуваються набагато швидше, ніж припускали вчені ще кілька років тому.

Крім того, підвищення температури на 2-3 градуси може привести до підвищення рівня світового океану на 25 метрів – у воді можуть опинитися Лондон, Нью-Йорк, Токіо та багато інших густонаселених прибережних зон.

Читач, зазначає The Times, може засумніватися у цих цифрах, адже метеорологи не можуть передбачити погоду точно навіть на 3 дні вперед, однак, завжди краще ознайомитися із найбільш песимістичним сценарієм, ніж слухати лише тих експертів, хто відносить труднощі в дуже далеку перспективу.

Джерело: "Новинар"


Поділитися:
[+]
Сподобалось
0

Додати коментар


Захисний код
Оновити