Справжнє світило Валялась свічечка занедбана у хаті Чиєюсь кинута рукою у куток. На неї хтось даремно гроші стратив, Вона покинута, як драний чобіток.
Давно запущена, бездоглядна й забута, ( Ще не прийшов, напевно, її час), Вона ж все мріяла добродійною бути, Нести тепло і світло поміж нас.
Над нею гордо люстра височіла, Яку щоденно умикали в пізній час, Вона яскравим сяєвом світила, Пишаючись собою кожен раз.
А свічка мучилась від того, що лежала, Її ж призначення – у темряві світить. Вона настійливо і терпляче чекала, Коли, нарешті, зможе послужить.
Шикарна люстра все над нею насміхалась: „ Ну, що, сміття, усе собі лежиш? А, може, на мій рівень вже зібралась, Під стелю ти до мене не спішиш?
Ні! Ти лежатимеш, покинута й забута, Ти ж бачиш, ти красою не вдалась, Не те, що я – красива і розкута, А ти сховайся і на люди не вилазь!”
Схотілось люстрі блиснуть ще красою, Вона напружилася до останніх сил, І засвітила яскравіше втроє Та й тріснула... з надмірної краси.
Отут й згадали про забуту бідну свічку, І так зраділи, що вона іще жива. Для всіх вона тепер, як в засуху потічок, Як дощ весняний, що посіви полива.
Нарешті свічечку достойно оцінили, Вона тепер потрібна стала всім, Мов цінну річ, в руках її носили, Цю свічку шанував тепер весь дім.
Вона ж всі закутки охоче освітляла, Де тільки треба – вона тут, як тут. Усім свіча увагу приділяла, Вона ішла у найтемніший кут.
Не те, що люстра, що на себе лиш світила, І з п’єдесталу не спускалась ні на крок, Хто світить скрізь–той справжнє є світило Візьмім для себе із цього урок.
Так і для Бога – не потрібна пишність, Ні льодяна краса, ні хибний блиск. Йому потрібен послух наш і вірність, І краще зараз, вже - а не колись.