КИЇВ — 26 квітня у Києві відкрився Вступний саміт з питань миру й толерантності, на який прибула світова політична й релігійна еліта з понад двадцяти країн світу. Основне питання саміту – пошук шляхів взаєморозуміння між представниками різних віросповідань і конфесій, шляхів вирішення конфліктів між ними. В одному залі зібралися представники всіх релігій. І християни, і євреї й мусульмани закликали до одного – до миру, повідомив 26 квітня сайт «MIGnews».
Учасники конференції вважають, що її голос повинні почути всі світові лідери. Не можна штовхати людей до конфліктів і війн, а потрібно будь-якими способами домагатися миру – це основний девіз заходу.
За одним столом сидять головний рабин Ізраїлю Йона Метцгер, арабський шейх, лідер вірменської церкви, колишній прем'єр-міністр Пакистану Беназир Бхутто, екс-секретар внутрішньої безпеки США Том Рідж, відомий священик-євангеліст Роберт Шулер, віце-президент Академії юдейських, християнських та ісламських наук при Університеті Лос-Анджелеса, член вищої Ісламської ради Єгипту й Вищої ради мусульман у Мецці Музамміл Сіддік, засновник Іранського центру з питань прав людини Ройя Аканян, член Міжнародної ради Південної баптистської конвенції – найбільшої християнської групи в США – Пол Хемпфіл, а також керівники різних релігійних і громадських організацій із всіх континентів.
Як сказав головний рабин Ізраїлю, сьогодні Київ об'єднав релігії й народи якщо не назавжди, то хоча б на один день.
Присутній на конференції мер Києва Леонід Черновецький говорив про велике значення того, що саме київська земля приймає і євреїв, і арабських шейхів, і представників всіх християнських конфесій в одному залі.
Провідні світові релігії сьогодні в Києві представляють релігійні діячі, чиє слово в багатьох країнах сприймають як істину в останній інстанції. Слід зазначити й політичний бомонд, серед якого й колишніх прем'єрів країни, і політики, які були першими радниками глав держав.
Доктор Фаттаха Шодієв і президент глобального фонду демократії вважає, що люди, які зібралися на конференції представляють різні релігії, але поєднує їх одне – відповідальність за завтрашній день і мир на землі.
«Ми зобов'язані діяти спільно», – додав Фаттаха Шодієв. На його думку, ситуація у світі складна й суперечлива. Разом з тим він упевнений, що сформована думка про те, що тероризм – спроба мусульман показати свою ідентичність у корені не вірна.
«Екстремізм – це не частина мусульманської релігії. Мільйони мусульман хочуть миру й свободи, і поважають інші релігії. Таких значно більше, ніж радикалів, але один радикал може прийти до значних жертв. Теракти 11 вересня, теракти в Беслані, Мадриді, Лондоні – це ланки одного ланцюга й вони показали, у якому вразливому світі ми живемо», – вважає Шодієв.
Разом з тим він підкреслив, що ідеологію фанатизму не можна знищити, убивши її лідера. «Ми зможемо перемогти лише довівши, що загальні людські цінності важливіші від екстремізму», – додав він. Крім того, учасник конференції впевнений, що в основу боротьби за мир потрібно покласти ідею толерантності в цілому й релігії зокрема.
«Ми багато чого повинні зробити, але головне це універсальність загальнолюдських цінностей і діалог між народами», – підкреслив Шодієв. Разом з тим він розуміє, що такий необхідний діалог між релігіями – найскладніший, але він є ключовим засобом для об'єднання світу. «Наша конференція зробить внесок у побудову цього діалогу», – завершив він.