Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 1.0 | 1 голос )
В селищі Іванівка Антрацитівського району Луганської області на повідомлення місцевої церкви про проведення концерту християнської пісні біля селищного клубу місцева влада відреагувала негативно, заборонивши «всяку діяльність тоталітарних сект на території Іванівської селищної ради».

 

Таке формулювання міститься в офіційному рішенні п’ятої сесії п’ятого скликання Іванівської селищної ради “Про заборону тоталітарної діяльності на території Іванівської селищної ради”.

Незважаючи на підтримку мешканців селища у проведенні концерту християнської пісні, представникам місцевої влади та окремим особам вдалось двічі зірвати проведення зазначеного заходу, виводячи з ладу апаратуру та викрикуючи образи на адресу віруючих. Свої дії вони ґрунтували на згаданому рішенні сільради. При цьому представники правоохоронних органів, які на прохання організаторів концерту прибули для забезпечення охорони громадського порядку, не вживали жодних заходів до осіб, які намагалися зірвати концерт і провокували бійку.

Як зауважують в Інституті релігійної свободи, рішення Іванівської селищної ради є незаконним і прийняте з перевищенням службових повноважень, оскільки не відповідає Конституції України, яка гарантує кожному громадянину, незалежно від віросповідання, право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації (ст. 39). Крім цього, лише суд має право застосувати обмеження щодо реалізації права віруючих на мирні зібрання. На думку експертів, видання подібних незаконних актів місцевою владою призводить до штучного створення суспільної напруги та провокує протистояння на релігійному ґрунті.

За фактом порушення їх конституційних прав віруючі звернулись до прокурора Луганської області Ударцова Ю.В. з вимогою захистити їх законні інтереси та внести протест на рішення Іванівської селищної ради Луганської області. Реакція прокуратури на це звернення невідома.


Поділитися:
[+]
Сподобалось
0

Додати коментар


Захисний код
Оновити