Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 2.7 | 6 голосів )

У статті «Папа Римський звертається до прихильників шаманства: церква бачить в інших релігіях «Зер­на Писання», опублікованій у ватиканському виданні «L’Osservatore Ro­mano», шаманство — це «релігія, зароджена у Західній Африці; обряд жертвоприношення тварин супроводжується барабанами і співом; його здійснюють чоловік (hungan) або жінка (mambo), які добре розуміються в магії і чаклунстві».

 

Слово «водун» (Vodun) також відоме як «водоун» (Vodoun), вуду (Voudou), воду (Vodou), походить від назви місцевого африканського духа. Найчастіше воно вживане в Беніні, Домініканській Республіці, Гані, Гаїті й Toгo. У Беніні і Гаїті — це офіційна релігія країни. Вона класифікується деякими фахівцями як спіритуалістична або заснована на природі.

Як і в Сантерії, ритуали водуну багато років утаємничувалися. Позаяк шамани були рабами, вони мусили приховувати свою релігію, принесену із Західної Африки. Духи, яким вони поклонялися, дістали імена католицьких святих. Цей процес зміни релігії, відповідно до нового оточення називається синкретизмом. Сьогодні водун використовує не тільки західноафриканські ритуали, які послуговуються католицькою термінологією. Упродовж століть шаманство підпадало і під інші впливи. Воно включає вірування араваків і місцевих гаїтян. Кожен шаман прямує власним Лоа (Loa), або таємничим шляхом, який у нинішньому вигляді представлено католицьким святим. Голов­ний Лоа — це Олоруб (Olorub), ворогом якого є Обатала (Obatala).

Чоловіки-шамани називаються hungans (або hougans), жінки — ma­mbos. Водун виконує роль і церкви, і лікарні водночас, більшість обрядів слугує лікуванню хворих. У США Водун здебіль­шого поширюється через гаїтянську імміграцію. Водун послуговується чорною магією. Тоді як hungans і mambos беруть участь тільки в обрядах зцілення і принесення успіху, ритуали чорної магії здійснюють шамани, відомі як bokors або caplatas. Чорна магія також відома як «сумнівне шаманство». Шаманські ляльки використовують для накликання хвороб у ворогів, а наркотики — для зомбування людей. Шаманські ляльки зазвичай протикають голками. Найчастіше це практикується в Новому Орлеані, штат Луїзіана США, в деяких районах Південної Америки. Шамани також вірять, що небіжчиків можна оживити одразу після похоронів, що ці воскреслі, зомбі, позбавлені власної волі. Насправді зомбі і не вмирали — їх піддавали дії наркотиків або сильних отрут.

Джерело: http://www.personal-plus.net/215/1933.html


Поділитися:
[+]
Сподобалось
3

Додати коментар


Захисний код
Оновити