Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 3.6 | 14 голосів )

Товариство Ілюмінатів або Просвітлених (від лат. illuminatus — освітлення) було засновано 1 травня 1776 року єзуїтським священиком та професором Інгольштадтського університету в Баварії Адамом Вейсгауптом (1748—1830). В Ордену були єзуїтські правила з дуже суворою дисципліною.

 

Чому Вейсгаупт обрав 1 травня для створення своєї таємної антихристиянської організації, неможливо чітко пояснити. Одна з можливих версій пов’язана з іменем римського імператора Діоклетіана, який правив у 284 — 305 роках н.е. і жорстоко переслідував християн, які відмовилися поважати імператора. Діоклетіан заборонив усі їхні зібрання, зруйнував церкви, знищив святі писання, знищив сотні віруючих. Так тривало до 1 травня 305 року. Діоклетіан захворів і зрікся від престолу. Однак переслідування християн не припинилося, хоча не було таким жорстоким, як за Діоклетіана. Можливо, професор Вейсгаупт дізнався про дату зречення Діоклетіана і через 1471 рік потому знову розпочав переслідування християн?

День заснування Ордену Ілюмінатів — 1 травня — й донині комуністи світу відзначають як день міжнародної солідарності трудящих; мовляв, це дата початку революції 1905 року. Однак це не заважає їй бути річницею заснування Ордену Ілюмінатів і початком нового переслідування християн.

Члени Ордену стояли на тому, що людина — така ж досконала, як і Бог, тільки — без Бога. Це була дивна позиція, бо Вейсгаупт дозволяв своїм послідовникам робити все для досягнення мети. Він писав: «Іноді слід говорити одне, іноді інше…щоб неможливо було визначити справжній напрямок думок». Однак, вступаючи в організацію, її майбутні члени давали клятву, де, зокрема, було сказано: «Я зв’язую себе обіцянкою вічного мовчання, непохитної вірності та підлеглості до Ордену…»

Організація Вейсгаупта швидко поповнювалася, особливо за рахунок «інтелектуалів» з університету. Фактично всі професори, за винятком двох, стали членами цієї організації в перші роки її існування. Вейсгаупт вважав, що здатність людини мислити встановить атмосферу моральності у суспільстві швидше, аніж Біблія. Навіть назва його організації — «просвітлені» — свідчила, що її члени здатні осягти істину працею власного розуму. Вейсгаупт навіть зізнався, що він створив нову релігію, якою на місці релігійної людини постане людина, здатна вирішувати свої проблеми власним розумом. Він писав: «Розум буде єдиним моральним кодексом людини. Коли врешті-решт розум стане релігією людини, проблему буде вирішено».

Ще одним гальмом на шляху прогресу людства Вейсгаупт вважав націоналізм. Він говорив: «З виникненням націй і народів світ перестав бути великою родиною… Націоналізм постав на місці любові».

Багато відомих фактів про Орден Ілюмінатів викладено у книзі Джона Робінсона, професора філософії Єдинбурзького університету в Шотландії, написаній 1798 року. Книга називається «Докази змови проти всіх релігій та урядів Європи, який планується на таємних зібраннях масонів, ілюмінатів і Товариств читачів». Професор Робінсон був масоном, коли його запросили вступити до Ордену Ілюмінатів, але почуття обережності йому підказало, що він спершу повинен ознайомитися із засадами Ордену. З того часу Робінсон дійшов висновку, що його створено, «аби знищити всі релігійні заклади і скинути всі європейські уряди».

Засновник Ордену Ілюмінатів Адам Вейсгаупт хвалився, що його організація недосяжна для зору суспільства. Він писав: «Велика сила нашого Ордену в його таємничості; нехай він ніколи і ніде не з’являється під своїм ім’ям, але завжди і повсюди прикривається іншим ім’ям та іншим заняттям». У своїх роботах він також вказав світ, у якому сховає Орден: «Найкраще для цього підійдуть три нижні ступені Масонства; люди звикли до нього, мало від нього чого очікують, тому мало його завважують». Він був упевнений, що така таємничість забезпечить йому успіх: «Наша таємна організація працює так, що їй нічого не можливо протиставити».

Вейсгаупт писав: «Людина не така вже й погана, за винятком того, що її створено на деспотичних принципах. Вона погана, бо релігія, держава та негативні приклади псують її. Коли, нарешті, релігією людей стане розум, цю проблему буде вирішено».

Він описав систему піраміди влади Ордену Ілюмінатів таким чином: «Безпосередньо я керую двома членами, в них вкладаю весь свій дух; у кожного з них, своєю чергою, є двоє інших, і так далі. Так можна привести в дію тисячі людей. Так просто можна передавати накази та впливати на політику». Структура Ордену Ілюмінатів була абсолютно секретною, доки баварська поліція не здійснила рейд на їхню ложу та не конфіскувала секретні документи.

Ще однією причиною впевненості Адама Вейсгаупта в успіхах Ордену був той факт, що він приписував його членам всесвітню могутність. Він відчував, що це дасть йому можливість заманити до нього людей, які підуть на все, аби втамувати спрагу влади. Він писав: «Справжня мета Ордену — влада над світом. Щоб досягти цього, необхідно знищити всі релігії, скинути всі уряди й скасувати приватну власність».

Вейсгаупт вважав, що потрібен один світовий уряд замість окремих національних. Світовий уряд має бути з членів Ордену Ілюмінатів. Отже, кінцевою метою Ордену і, відповідно, всіх його послідовників, є влада — світове панування, влада світового уряду над всім світом.

Окремі дослідники минулого систематизували завдання Ордену Ілюмінатів для істориків майбутнього. Однією з них була талановита англійська письменниця та історик доктор Неста Вебстер. У книзі «Світова революція» вона розкрила завдання ілюмінатів:

1. Скинути монархію й уряди.

2. Знищити приватну власність.

3. Скасувати право наслідування.

4. Відмовитися від патріотизму.

5. Зменшити роль сім’ї (заснування інституту суспільного виховання дітей).

6. Знищити релігію.

Збираючись разом або переписуючись, члени Ордену Ілюмінатів користувалися вигаданими іменами. Вейсгаупт взяв собі ім’я римського раба Спар-така, який очолив повстання проти римського уряду.

1783 року баварський уряд почав слідство проти ілюмінатів та заборонив Орден. Але його члени сховалися, зберегли орден і створили нові товариства по всій Європі та Америці.

Ще 1777 року Вейсгаупта прийняли до масонського ордену — ложі «Теодора доброго наміру» у Мюнхені. А членом цього благородного ордену він став для того, щоб узяти його під свій контроль. Члени Ордену Ілюмінатів майстерно маскувалися, зливаючись з найвищими ступенями масонства. Припускається, що цей процес було започатковано 1782 року на Вільгельмс-бадському масонському конвенті у Гессе. На з’їзді були присутні представники масонів з усієї Європи, головував герцог Брюнсвік. Змішані таємні товариства стали відомими як «ілюмінантне масонство», їхні штаб-квартири було розміщено у Франкфурті — німецькому фінансовому центрі. Серед засновників цієї ложі були представники сім’ї Ротшильдів, найбагатшої банківської сім’ї, яку часто підозрюють у посяганні на світове володарювання.

Однієї з країн, де сховалися ілюмінати, була Америка.Перше їхнє зібрання було у Вірджинії 1786 року. Пізніше ще у 14 містах відбулися їхні зібрання. Було створено Галло-італійське товариство, послідовники якого з початком Американської революції почали називати себе якобінцями.

Орден Ілюмінатів брав безпосередню участь у Французькій революції 1789 року. Багато істориків вважають, що традиційне пояснення виникнення революції сфальсифіковано. Невидимою рукою, яка направляла Французьку революцію, був Орден Ілюмінатів. До цього він існував тільки 13 років, але був такою впливовою, що викликав революцію в одній з провідних країн світу.

План ілюмінатів полягав у проникненні в масонські ложі та перетворенні їх у філію свого ордену, а потому використати для знищення монархії. Що ж пропонувалося французькому народу замість колишнього товариства?

Відповідь на це запитання дає у книзі «Влада і таємниця єзуїтів» Рене Фуллоп-Міллер, який вивчав цю революцію: Фран-цузька революція являла собою першу спробу використання релігії розуму…як основи для нового суспільного ладу».

Хоча Орден Ілюмінатів став майже невидимим, злившись з масонством, все ж припускається, що він продовжує діяти й донині, спрямовуючи «суспільну свідомість у потрібному напрямку». 

Джерело: http://www.personal-plus.net/215/1933.html


Поділитися:
[+]
Сподобалось
6

Додати коментар


Захисний код
Оновити