Будь ласка, оцініть, навівши мишку на шкалу:
( 4.4 | 118 голосів )
Сповідь смертника
Дивне сновидіння у Карпатах
Важкі роздуми
Вигідна пропозиція
Подорож по Ірану
Арешт
Перші допити
Бойова операція колишнього спецназівця
Ніжний голос сумління і перша перемога
У камері смертників
Долі приречених на смерть
Несподіване Умиротворення
Рятівне покаяння
Знову пророчі сни
Не думайте, що говорити будете
Твій Бог сильніший!
День чудес Господніх
Людина – господар своєї долі
Післямова
Всі сторінки

Людина – господар своєї долі

Подивіться, наскільки сучасне наше життя переповнене всілякими забобонами, які тиснуть на нас з різних сторін, виливаються бурхливими грязьовими потоками з газет, книг, журналів, екранів. І у що тільки люди не вірять!

Взяти, хоча б, астрологію, яка намагається переконати, що наша доля залежить від розташування зірок. Що може бути абсурдніше, яке обдурювання! Подивіться, в залежність від чого намагаються поставити вільну волю людини! Виявляється, зійшлися в момент твого народження певним чином світила, і все, ти - приречений. Що може бути сумніше і безумніше від цього!

Але ні - ні зірки, ні чорні кішки, ні порожні відра, ні тринадцяті числа, ні понеділки, ні розсипана сіль, ні дверний поріг, ні зла бабуся-відьма не визначають долю людини. Участь її визначається її вільною волею, коли людина добровільно вибирає між добром і злом. І така можливість вибору відбувається у нас в житті на кожному кроці, мало не кожну мить. Тому що цей вибір – в наших думках, душевних почуттях, словах і справах. Нам постійно доводиться робити вибір того, як вчинити, як сказати і як подумати. І якщо прийшла, наприклад, зла думка, яка суперечить закону любові, і ми прийняли її і погодилися з нею, то ось вам і вибір, ось вам ще один маленький крок у напрямку до своєї біди. А за день таких кроків набереться на цілий кілометр. А якщо додати до цього слова і вчинки, то на цілих десять кілометрів. Отже, людина – сама є будівником будівлі своєї долі.

Але ви скажете: – думка настільки швидка, що я не встигаю навіть зреагувати на неї, як уже погоджуюся з нею.

Так, таке відбувається, але це – від вкоріненої звички погоджуватися зі злом. Під злою думкою я розумію не тільки явно злу, але і всяку лукаву, хтиву, жадібну, також думка марнославства, осуду, заздрості, злопам'ятності, зловтіхи, мстивості, презирства, ненависті, нелюбові тощо, і це – мислинне падіння, гріх у думках.

Але на випадок всякого роду гріха – словом, справою, думкою, вільного і мимовільного – милостивий Господь дав нам, грішним, покаяння. І ось ця сила покаяння здатна змінювати долю та визначати долю не тільки окремої людини, а й цілих народів. Приклади з народами можна почерпнути зі Священного Писання. А що стосується долі окремої людини, то кожен на прикладі свого власного життя може в цьому переконатися, якщо стане на шлях виправлення цього самого життя. А виправляти нам всім, ох як багато є чого!

І я запевняю вас, що якби тоді, 15 років тому, перебуваючи в підземному казематі, я щиро, зі зламанним серцем і упокореною душою, не покаявся б перед Богом за все своє життя, то зараз не писав би цих рядків.

І як дивно, і яке щастя, що покаяння діє не тільки в подібних явно-катастрофічних подіях, але й на побутовому рівні, а також в таких тонких і делікатних питаннях, як любов двох сердець. Тому що трапляються в житті драматичні моменти, коли любов розбивається і здається, що разом з нею впало вся життя, і щастя більше вже ніколи не буде, і просвітку не видно, а на душі лежить багатотонний прес печалі і смутку. Ось тоді, згадавши про свої гріхи, засудивши себе і щиро покаявшись перед Богом, ми робимо найголовніший крок до зміни своєї долі. І Господь, прийнявши наше покаяння, з часом милостиво обертає події так, що втрачене відплачується десятикратно, і знову придбане геть затьмарює втрачене, колись так ціноване, про яке ми ще недавно ридали всією душею.

Отже, робимо висновки: людина – не раб долі і здатна змінити хід свого життя, змінивши стан свого духу покаянням і виправленням себе через покаяння.



Додати коментар


Захисний код
Оновити